Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#926

2012-08-02 07:40

Sunt chiar vie si merg la vot de fiecare data cand sunt chemata! De data asta, am ''votat'' pentru libertate si nu pentru lovitura de stat. Domnule Antonescu, noi ne-am tinut de cuvant si nu ne-am prezentat la vot pentru ca nu suntem de acord cu ce faceti! Dumneavoastra va tineti cuvantul????

Musafir

#927

2012-08-02 07:44

Sunt vie similar cu multe milioane de romani care am decis sa stam acasa pe 29 iulie .

Musafir

#928

2012-08-02 07:48

Ce parere are dl.Antonescu despre un referendum impotriva plagiatorilor,uzurpatorilor,pierde vara sau somn de voie din parlamentul Rusinii????????

Musafir

#929

2012-08-02 07:49

Îngâmfare şi trufie, acestea sunt caracteristicile acestui penibil personaj, ale acestui Caţavencu reşapat.
Ne-a vorbit bombastic despre "bunul simţ". Nu l-am crezut nici o dată pentru ca trufia si neimţirea i se vede pe faţă.
Îi compătimesc pe naivii ademeniţi de "clîmpaneala" teleinterimarului
Insulta fară precedent la adresa celor două treimi dintre românii (printre care mă număr şi eu), care nu au votat conform dorinţei "măritului" îngmfat, este cea mai calră dovadă de imbecilitate.

Musafir

#930

2012-08-02 07:50

D-nul Antonescu si ceata USL pomenesc de dimineata pina seara ca cei aproape 8mil sint cei mai importanti.Noi care nu sintem de acord cu ei sintem inexistenti? Noi cei din afara cu cetatenie romanana ce sintem?
Rusine d-nule Antonescu

Musafir

#931

2012-08-02 07:50

crin antonescu este o rusine pentru poporul roman!

Musafir

#932

2012-08-02 07:51

In atentia repetentului!!!Noi cei din diaspora sintem cetateni romani ca si cei ce locuiesc pe teritoriul tari. Nu avem nevoie de recunoastea vreunui politician roman. Voi sinteti cei ce au nevoie de legitimarea noastra. Incetati sa va mai purtati ca niste stapini pe mosia cu sclavi. Voi sinteti decit niste servitori publici. Daca nu va place puteti oricind pleca din politica si serviciul public. Incetati sa mai faceti legi croite pe interesele voastre de moment. Nu uitati ca roate se invirte si va veti lovi de acelesi legi pe care voi insive le-ati promovat la un moment dat. Si mai mult decit orice nu uitati ca istoria ne va judeca pe toti(see Iliescu)!


Musafir

#933

2012-08-02 07:55

Votul e un drept,NU o obligatie.Daca il deranjez pe antonescu,sa EMIGREZE.

Musafir

#934

2012-08-02 07:58

parlament unicameral cu cel mult, 300 de indivizi normali la cap,evident. Traian Basescu trebuie sa isi termine mandatul!

Musafir

#935

2012-08-02 07:58

Imi platesc taxele si impozitele,ma lupt cu viata grea din Romania,detest felul cum se face politica la noi,nu am afinitati politice,gandesc cu capul meu deci........sunt vie si cel mai important...NU IL VREAU PE CRIN ANTONESCU LA COTROCENI.Nu ma reprezinta.

Musafir

#936

2012-08-02 08:02

este dreptul meu sa nu ma prezint la vot.

Musafir

#937

2012-08-02 08:02

Domnule Antonescu
Este normal sa va placa sa fiti presedinte, dar referendumul a avut alt scop.
Am o intrebare, dat fiind faptul ca la asta sigur va pricepeti, la footbal mingea are si toarte?
Un om necajit

Musafir

#938

2012-08-02 08:06

sunt vie , muncesc si platesc taxe !
nu am votat !

Musafir

#939

2012-08-02 08:06

Mi-as dori ca aceasta clasa politica sa dispara in intregime si sa traiesc ziua in care voi avea optiuni reale la vot.
De prea mult timp alegem, in disperare de cauza, raul cel mai mic.
adikros

#940

2012-08-02 08:10

crin,tu mirosi a mort.usl e un cadavru.daca nu ai fi in parlament(te-au votat mai putin de 10.000 de prosti si tu vorbesti de legitimitate) ce ai face ? toata viata ta vei fi pe locul 2.

Musafir

#941

2012-08-02 08:11

Intoleranta la democratie a d-lui Adormici-Cartoforescu este ,din pacate, bine cunoscuta. Va mai amintiti intrbarea "Mai apareti?" adresata E.Z.? E un singur exemplu...

Musafir

#942

2012-08-02 08:12

Referendumul nu era necesar. Presedintele nu a incalcat constitutia si nu a obstructionat activitatea guvernului Ponta. Problema este ca guvernul Ponta nu a avut alta activitate decat compromiterea Romaniei pe plan extern cu costuri de miliarde de euro. Ponta, Antonescu si Voiculescu vor trebui sa plateasca nota.

Musafir

#943

2012-08-02 08:12

Domnule Antonescu, nu m-am dus la referendum pentru ca nu vreau ca presedintele Basescu sa fie demis in urma unor violari flagrante ale legilor, in dispretul statului de drept, al normelor democratice europene in care eu chiar cred si, in ultima instanta, a bunului simt.

Musafir

#944

2012-08-02 08:15

Daca esti infrant nu trebuie neaparat sa fii smecher sau grosolan!

Musafir

#945

2012-08-02 08:25

vrem in UE si USA nu vrem in moscova

Musafir

#946

2012-08-02 08:28

Ca sa parafrazez un om celebru care vorbea despre Hitler,"un nebun care se crede celebru",in realitate un mediocru.Vorbeste de Basescu care acastigat ddoua mandate si un referendum,iar la al doilea a obtinut cam de zece ori cat a obtinut el cand la ales calculatorul(9000 de voturi).

Musafir

#947

2012-08-02 08:28

Cunosc foarte multa lume care nu a fost la notat recensamant, deci nu logica sa folosesti datele dintr-un astfel de recensamant. Nici eu nu am votat si sunt viu!
D.D.TUDOR

#948

2012-08-02 08:30

Ce poti spune despre oamenii care astazi una spun si maine fac altceva? Ce poti spune despre un prim ministru care are doua fete,care vorbeste folosind expresii dela "usa cortului"?,care nu are caracter,care si-a insusit diploma de Doctor prin furt? CE POTI SPUNE DESPRE DISPERAREA politicienilor care si-au dorit puterea totala asupra justitiei pentru a scapa de pedeapsa ,dupa ce au distrus Tara,lasata fara datorii dupa revolutie? Cum de au ajuns in parlamentul tarii indivizi precum cei aflati azi in functiile cele mai mari in stat care nu au nici-un sistem onorabil de valori care sa le insoteasca existenta? Nu le este mila de cei care nu mai au mijloace de subsistenta? Rusine!

Musafir

#949

2012-08-02 08:33

VAI DE NOI SI DE COPIII ACESTEI TARI , CE ZILE AM AJUNS!!!

Musafir

#950

2012-08-02 08:35

Stimate Domnule Crin Antonescu,
Am implinit 37 de ani, sunt cetatean roman cu domiciliul in Bucuresti, sunt de profesie inginer si am decis sa imi exercit dreptul dat de Constitutia Romaniei de a nu participa la referendumul din iulie 2012. Va rog sa va masurati cuvintele cand vorbiti in public despre persoanele care au ales sa se prezinte sau nu la vot. Decizia de a participa sau nu, de a semna sau nu in favoarea cuiva, este a fiecarui cetatean, nu a dumneavoastra! Personal, consider ca ati calomniat cu cuvintele dumneavoastra pe toti cei pe care ii considerati ca nu mai exista! Chiar nu mai exista in strategiile dumneavoastra? Si pentru viitorul apropiat v-ati gandit? Nu este nevoie de replica din aprtea dumneavoastra, pentru ca imi este clar ca nu va ganditi pe termen mediu si lung la actiunile dumneavoastra. Cu stima, un cetatean roman, intelectual, cu drept de vot si care a decis sa nu participe cu prezenta sa la acest referendum.