Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#1026

2012-08-02 10:09

crine, du-te ba si lasa-ne. ia-l si pe base si pe tonta si pe toti idiotii din casa aia mare pe care v-a construit-o tatal vostru, pe care l-ati mazilit ulterior.

Musafir

#1027

2012-08-02 10:09

Antonescu traim ciar daca tie nu iti convine .

Musafir

#1028

2012-08-02 10:14

Si totusi sunt viu

Musafir

#1029

2012-08-02 10:14

Pentru toti cei care nu doresc respectarea legii - acesta e un subiect care nu necesita comentarii. Matematica e simpla pentru majoritatea celor care au parcurs clasa I-a si au aflat ce este jumatatea unui numar.

Musafir

#1030

2012-08-02 10:14

Si cei care au fost la referendum si au votat DA ,nu inseamna ca il doresc pe Antonescu presedinte,doar ca s-au saturat de Basescu!

Musafir

#1031

2012-08-02 10:20

Romania are un presedinte ALES; nu are nevoie de unul fals, interimar, ipocrit, lenes, oportunist, tradator, mincinos…

Musafir

#1032

2012-08-02 10:20

Antonescu,a fost numit de o clica de parlamentari si nu a fost ales.El nu reprezinta nici pe Romanii din tara si nici pe cei din Diaspora.El se reprezinta pe el.

Musafir

#1033

2012-08-02 10:22

Crin Antonescu - o zdreanta de om !

Musafir

#1034

2012-08-02 10:22

Crin Antonescu, presedinte interimar dintr-un accident nefericit al istoriei, pe aceasta cale tin sa va informez ca sunt cat se poate de vie, eu si familia mea, care ne-am "permis" sa absentam de la mascarada pe care ati organizat-o duminica, 29 iulie. Va mai informez ca, ori de cate ori voi avea ocazia, la vreun scrutin in care numele dvs. va aparea pe buletinul de vot, voi fi prezenta, eu si familia mea, pt. a aplica o stampila impotriva dvs. Sper ca nu veti mai avea niciodata prilejul sa va mai exprimati de la acel pupitru de la Cotroceni.

Musafir

#1035

2012-08-02 10:22

Este evident ca actiunea de suspendare are alt motiv decat cel declarat de USL!!
Explicatie: Guvernul Ponta de la investitura si pana astazi NU a fost cu nimic si de nimeni impiedicat sa guverneze. Si cu asta P U N C T
Foarte multi din cei care nu au votat NU SUNT de acord cu Basescu si cu ce a facut dar si-au dat seama ca ceva este putred cu USL. Au fost atat de grabiti incat au gresit momentul suspendarii iar acum striga a neputinta... problema lor. Au fost prosti nici macar procentajul nu l-au calculat cum trebuie, acum si in trecut. Slabi ff slabi.

Musafir

#1036

2012-08-02 10:23

Nu imi place Basescu dar consider ca acest referendum nu isi rostul in conditiile in care criza economica ne copleseste. Erau alte prioritati in tara asta si guvernul trebuia sa se ocupe de problemele nerezolvate.

Musafir

#1037

2012-08-02 10:23

Crin nu este om de calitate. Incruntarea lui permanenta nu denota seriozitate, mai degraba ura siinvesunare. NU ESTE presedintele meu!

Musafir

#1038

2012-08-02 10:24


SUNT VIU,ACTIV,SANATOS SI ALATURI DE INTRAGA FAMILIE AM REFUZAT SA VOTEZ O MARSAVIE PUSA LA CALE DE VOICULESCU,ANTONESCU SI CU VOIA DUMNEAVOASTRA ULTIMUL PE LISTA ONOR DOCTOR PONTA .

Musafir

#1039

2012-08-02 10:25

Cele 2 gaste Ponta si Antonescu ar trebui ciufulite bine,din pene sa facem perne .

Musafir

#1040

2012-08-02 10:25

Copilul asta prost din Isaccea,de-a lu Cacarau,este doar un vorbitor de limba romana caruia ii place sa se auda vorbind cu steagul Romaniei in spate.I-l intreb daca si-a cistigat vreodata singur existenta prin munca,daca a facut ceva concret,stiu eu ,vre-un obiect,o carte,un articol,o roaba,a sadit vre-un pom,a maturat in fata casei?Si daca isi merita banii pe care ii duce acasa lunar,din taxele si impoozitele mele?

Musafir

#1041

2012-08-02 10:27

Pacat ca astfel de mesaje, ca si altelepublicate in media scrisa si online din ultima luna, se vor citi, tot de catre persoanele care, oricum au aceasta opinie

Musafir

#1042

2012-08-02 10:30

intrebare:cati din cei 8000 de alegatori din sectorul 1 mai sunt "in viata"?

Musafir

#1043

2012-08-02 10:31

Crin Antonescu trebuie sa tina seama ca cei care au votat DA reprezinta de fapt cca 35% din populatia cu drept de vot (46% - 11% care au votat NU), adica cca 1/3 dintre romani, intre care intra si cei obligati sa voteze DA si voturile adaugate prin frauda. Adica sa constientieze ca sustinerea pentru virtuala sa mentinere ca presedinte interimar nu este majoritara.
ABSENT MOTIVAT

#1044 sunt vie!

2012-08-02 10:33

NU am votat PUCIUL! Astept DEMISIA celor doi UZURPATORI!

Musafir

#1045

2012-08-02 10:33

Domnule Crin Antonescu, va rog sa nu mai pomeniti de cinste si corectitudine,sunteti angajat al romanilor,in Parlamentul Romaniei care a luat banii adunati de la noi la buget si care a absentat masiv de la SERVICIU.

Musafir

#1046

2012-08-02 10:33

Adica cum, sunt mort fara certificat. Suntem 5 persoane vii, cu drept de vot si am chiulit fiindca am considerat ca nu suntem la De-ale lui Pacala. Adica cum: sa schimb un Taur pe doua gaite fara pene dar cu gura cat sura. Aveam ceva mai bun de facut.

Musafir

#1047

2012-08-02 10:33

PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA DE CATEVA LUNI STAU SI SE CEARTA INTRE EI CARE ESTE MAI CORECT SI CARE A FURAT MAI MULT IN LOC SA REZOLVE SI SA SE OCUPE DE PROBLEMELE REALE ALE ACESTEI TARI SI ALE CETATENILOR EI. CE AR FI SA NE OCUPAM NOI DE EI - PETITIE - REDUCEREA SALARIILOR TUTUROR PARLAMENTARILOR CU 50%, TAIEREA TOTALA, PENTRU O PERIOADA DE TIMP (CATIVA ANI) A TUTUROR SPORURILOR, INDEMNIZATIILOR SI ALTELE (DIURNE, CAZARE, ETC) SI SA MUNCEASCA IN CONTINUARE PENTRU TARA ASTA, CHIAR SI REDUCEREA NR. ACESTORA IN PARLAMENTUL ROMANIEI - DE CE TREBUIE SA ASTEPTAM NOI SA PROPUNA EI ASA CEVA, STIM FOARTE BINE CA NU O VOR FACE. CHIAR DACA AR FI UNUL CARE SA PROPUNA ASA CEVA AR LUA PICIORAE IN DOS SI AR FI SCOS AFARA DIN CIRCUIT - LA EI NU SE POATE INCALCA ANUMITE REGULI NESCRISE, CUM AR FI SI CEA LEGATA DE JUDECAREA SI ARESTAREA ANUMITOR OAMENI POLITICI DIN ROMANIA. AS MERGE PANA LA O PETITIE PRIN CARE SA FIE RIDICATA IMUNITATEA TUTUROR OAMENILOR POLITICI DEOARECE NU SUNT CU NIMIC MAI PRESUS DECAT RESTUL POPULATIEI SI NU MERITA, NU ESTE DREPT SA PRIMESACA NIMENI ASTFEL DE FACILITATI - CINE GRESESTE SA PLATEASCA SI SA RASPUNDA PENTRU FAPTELE COMISE.

Musafir

#1048

2012-08-02 10:34

Domnule Laurentiu Crin George Antonescu,
Daca ati reusit sa ajungeti presedinte interimar printr-un matarpazlac ingenios ("smecher, dar ticalos" - ca sa citez din clasici in viata), care a imbracat o aparenta legislativa si constitutionala, nu inseamna ca puteti jigni milioane de Romani sau Maghiari care sunt de alta parere fata de cea exprimata de dvs. Va reamintesc ca a merge la vot este un drept si nu o obligatie, iar plapumile, pilotele, pufii, pachetele de carti, benzina de la masina dvs. de parlamentar, pupitrul de la Cotroceni de la care ati face o conferinta de presa si cu gradinarul sau portarul palatului, doar-doar sa va auziti vorbind) si (chiar) sticlele de whisky, sunt platite prin munca si efortul celor care va permiteti sa-i insultati. In numele celor precizate mai sus, va somez sa va cereti scuze!

Musafir

#1049

2012-08-02 10:35

Se poate verifica in lista de vot daca pozitia mea este libera? Nici familia mea nu a votat (numai soacra a votat in com.Borcea -CL unde sta vara)

Musafir

#1050

2012-08-02 10:36

Din punctul meu de vedere,Crin Antonescu nu este si nu poate fi un om politic:nu are structura de luptator pentru o idee,de fapt nu pare sa aiba nici un ideal;nu stie politica si nu are prestanta unui om politic-e adevarat ca putini o au;nu pare dispus sa se supuna rigorii unei pozitii importante;se controleaza greu si putin in aparitii publice.
Singurul lucru pe care eu il vad la C.A.este oarece discurs,care insa,nebazat pe substanta,devine demagogic-gaunos.