Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#801

2012-08-01 23:12

Antonescu sa ne lase in pace.
Florica

#802 Fantoma

2012-08-01 23:14

Fostul Presedinte Iliescu, marea dezamagire a celor din generatia care eram tineri inca, in 1989, nu se astampara si intervine iar si iar, in viata politica. Domnia sa uita ca in 1990 a inselat poporul caruia ii promisese o viata total diferita fata de cea traita sub jugul comunist. Pana in 1989 sperantele noastre se indreptau catre acest individ lipsit de scrupule (sau poate ... idiot?) care a imbogatit odraslele nomenklaturii comuniste, i-a promovat in viata politica si le-a defrisat terenul pentru a se imbogati. Iliescu a ramas (chipurile!) sarac. Cineva din Oltenita mi-a spus ca nu l-a interesat sa sprijine comunitatea sa. Ce sa te mai mire ca il durea direct in pix de soarta tarii (tot ce e posibil ca-l tenta sa se vada doar pe el la televiziunea publica). Mai mult, langa el au imputit spatiul media o serie intreaga de personaje grotesti, care nu faceau altceva decat sa-l aduleze. Acum, comunistul batran, vine sa otraveasca viata si viitorul copiilor si nepotilor mei. Nu pot decat sa-i transmit, ca fost membru de partid, ca nu a declarat niciodata unde este averea Partidului Comunist Roman! Unde este Ioane averea PCR? Oare cine a fost Trezorierul PCR? Credeti ca va raspunde acest mosneag agitat? Nu pot sa-l rog absolut nimic. Pentru ca acest comunist invechit si prafuit nu face altceva decat sa-mi provoace scarba, o imensa scarba, o imensa deznadejde cand vad ca moartea alege suflete tinere ...

Musafir

#803

2012-08-01 23:15

Demisia Plagiatorului si Somnorosului

Musafir

#804

2012-08-01 23:15

Este prima data cand NU votez si ma felicit pentru asta!!!Cultura democratica este sa respecti optiunile celorlalti dar sa ti se respecte si tie propriile optiuni!
anonim

#805 Antonescu=Ponta=Comunisti

2012-08-01 23:16

Datorita atittudinii arogante a lui Antonescu, am optat pentru boicotarea referendumului si il apreciez din ce in ce mai mult pe presedintele Traian basescu

Musafir

#806

2012-08-01 23:17

ba sunteti morti dpdv social. nu existati nici unul, si va meritati soarta! lasilor!

Musafir

#807

2012-08-01 23:17

Romania trebuie sa fie un stat condus de legi nu de oameni care schimba legile dupa cum le dicteaza interesele. De asemenea un om care fura (plagiat) nu poate fi prim ministrul unui stat cat de cat civilizat, cum nu p[oate fi peresdinte un betivan fara caracter si cu fata buhaita. Nu particip la un referendum organizat de puscariabili, e sub demnitatea mea de cetatean roman.

Musafir

#808

2012-08-01 23:18

se vede de la distanta ca sunteti psihopati si nu ne putem da pe mana voastra asa ca nu m/am dus la vot.antonescu demisia .ponta demisia

Musafir

#809

2012-08-01 23:19

Sunt un pesionar med. gr.1 si sunt viu. Nu m-am dus la circul organizat de CăCăRău și Copy Paste.

Musafir

#810

2012-08-01 23:19

Cogito,ergo sum

Musafir

#811

2012-08-01 23:20

lipsa de fair play din partea USL-prea multa marsavie

Musafir

#812

2012-08-01 23:26

Pentru ca imi place sa gandesc cu capul meu si urasc manipulatorii (ziaristi vanduti). Mai urasc si minciuna si demagogia. Prefer un om sincer, chiar daca de multe ori gafeaza, in locul unuia cu un discurs studiat si gaunos.

Musafir

#813

2012-08-01 23:29

Sunt viu, sunt roman si in acelasi timp european, imi iubesc tara si nu inteleg de ce altii trebuie sa gandeasca si sa decida in numele meu. Sunt pensionar, am o pensie modesta in raport cu competentele si activitatea mea profesionala de pana acum, dar inteleg foarte bine greutatile tarii si lumii in care traim si nu pretind niciun banut in plus. Am avut si am o conduita civica impecabila, si nu inteleg pentru ce trebuie sa votez, alaturi de detinuti, criminali, bolnavi psihic, asistati social, indivizi fara capatai, persoane lipsite de discernamant, avand in vedere ca votul, traseaza viitorul si destinul acestei tari si acestui popor. Consider ca presedintele Traian Basescu este cea mai puternica si onesta personalitate publica din Romania, un patriot adevarat, care a facut mult bine acestei tari, si nu am niciun motiv sa votez pentru demiterea sa, apreciind ca initiatorii acestei actiuni sunt indivizi lipsiti de orice urma de responsabilitate, dominati de ipocrizie si minciuna.

Musafir

#814

2012-08-01 23:29

nu am acceptatmetoda folosita in demiterea presedintelui;ce dumnezeu 8 milioane sunt destepti iar restu sunt morti sau prosti

Musafir

#815

2012-08-01 23:30

nu sint multe de spus,este trist foarte trist

Musafir

#816

2012-08-01 23:32

Eu vreau o Romanie democratica, o Romanie in care sa am incredere ca legea este lege si ca nu se schimba dupa cum vor cei care au puterea ca sa le fie lor bine si mie rau. Vreau ca si eu sa contez in Romania.

Musafir

#817

2012-08-01 23:33

Eu sunt birocratie? Ce dracu ai ba? Sunt viu, ma!!! Despre furaciuni nu vorbesti? Sa iti spun eu ce stie tot USL-ul dar nu vrea sa spuna? Pai zice ca numai 27 si putin la suta din totalul alegatorilor inscrisi pe liste (aceleasi liste pe care voi le-ati impus ca valide la alegerile locale!!!!) au votat in favoarea demiterii. Cum mama dracu poti spune bai adormitule ca restul nu exista? Esti normal? Tot zgarmati rahatul pana cand o sa va acopere de tot. Chiar nu avem suficiente probleme in tara asta? Nu vreti deloc liniste? Nu stiti decat sa trancaniti, indiferent cum va numiti ca partid, si in timpul asta tara se duce dracu. Tu vorbesti de abuzuri?

Musafir

#818

2012-08-01 23:33

EU sunt viu! Nu am fost la vot sa legitimez atacul de tip hitlerist a cuplului de slugi.
Tu si Ponta sunteti suflete MOARTE! Suflete vandute lui felix scaraotchi si ilici talpa iadului!

Musafir

#819

2012-08-01 23:35

Cei ce nu au votat la referendum, sunt cei ce nu au fost convinsi ca demersul pentru demiterea Presedintelui este unul constitutional si in interesul cetatenilor.Ma numar printre ei.Inca sint viu!

Musafir

#820

2012-08-01 23:35

Am speranta ca este ultima zvacnire a comunismului in Romania



Musafir

#821

2012-08-01 23:36

Eugen Lovinescu: "Dacă tragice împrejurări istorice nu ne-ar fi statornicit pentru multă vreme în atmosfera morală a vieţii răsăritene (...) noi am fi putut intra de la început, ca şi celelalte popoare latine, în orbita civilizaţiei apusene"
Nu sunt pentru Basescu, sunt impotriva la ceea ce a facut USL. Nu degeaba diaspora respinge mereu ofertele USL, PSD, PRM, PCR, etc. Aici, departe de casa, vedem ce inseamna adevarata democratie si actionam ca atare.
Antonescu sa invete sa se comporte ca un presedinte al tuturor romanilor si dupa aceea sa pretinda ca face pe presedintele. De abia astept momentul cind PSD o sa-i franga gatul.

Musafir

#822

2012-08-01 23:39

Vom vota "DA" la demisia lui Crin Antonescu in curand, asta daca va reusi sa devina presedinte al Romaniei!!!
Judecand "perlele" pe care le scoate din gura, ma indoiesc, dar daca ne uitam la lista presedintilor pe ca i-am avut recent nimic nu m-ar surprinde!!! si sfarsitul numelui de familie e corect XXX-escu...

Musafir

#823

2012-08-01 23:40

.

Musafir

#824

2012-08-01 23:40

...

Musafir

#825

2012-08-01 23:43

Eşti o persoană ce nu poate lega 5 cuvinte, fără a face o pauză caragielească, nu ne dorim, noi, cei care nu am votat sau am votat NU, la referendum, să mai auzim de tine, în politică.
Dovedeşte-ne că eşti om de cuvânt.
Oricum, nu ne reprezinţi, tu nu eşti un român adevărat.