Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#826

2012-08-01 23:44

Domnule Antonescu, dumneavoastra si Ponta ne-ati dus cu zeci de ani inapoi. Pagubele create de prostia dv crasa ne afecteaza profund, iar prezenta dv in postul in care sunteti acum ca si interimar ne doare
Goe

#827 Se pare ca Curin Antonescu e mort...

2012-08-01 23:44

... pentru ca si-a dat cuvantul ca demisioneaza daca ramane Basescu si nu am auzit nimic de vre-o demisie. O fi murit de necaz!

Musafir

#828

2012-08-01 23:45

,,Nici munca fara paine ,nici paine fara munca''Domnule Crin Antonescu va rog insistent sa donati toate remuneratiile primite fara a avea dreptul.Nu va prezentati la programul de lucru si nu munciti,nu aveti dreptul sa fiti remunerat.Rezolvati-va problemele dumneavoastra si abia apoi incercati sa ne rezolvati problemele noastre.
hummer07

#829

2012-08-01 23:50

Locuim pe alt continent,dar cu toate ca sectia de votare a fost foarte aproape,noi si inca vre-o 20 de cunostinte NU AM VRUT SA VOTAM!SI IN NICI UN CAZ NU TE VREM PE TINE ANTONESCU IN NICI O FUNCTIE CARE SA NE REPREZINTE PE NOI,ROMANII!!!

Musafir

#830

2012-08-01 23:51

Demisia !!!Oameni de teapa dumneavoastra stiam ca nu au cuvant.Am sperat totusi.Asa cum spera cei 60% care nu v-au votat ineptiile sa scapam de voi.Pentru totdeauna.
Am zis !

Musafir

#831

2012-08-01 23:52

E trist si aproape rusinos ca traim vremuri, in care un Presedinte al Romaniei(chiar si interimar fiind) isi permite sa discrimineze politic cetatenii Tarii si de la tribuna Presedintiei sa arunce dispretul sau deplin asupra a mai mult de jumatate din populatie care este in dezacord cu toanele politice ale domniei sale. Rusinos pentru el, desigur!
Paul Chituc

Musafir

#832

2012-08-01 23:52

MAI PSIHOPATULE DE CIND EU AM MURIT FARA SA STIU MAI PRESEDINTELE PROSTILOR??

Musafir

#833

2012-08-01 23:54

Dumnezeu nu doarme! Veti vedea!
guest

#834 Re:

2012-08-02 00:00

ma pupi, sunt jan, dar trage mio si vreo 2 limbi sa mi fie bn

 

guestionar

#835 Re:

2012-08-02 00:01

mai cacat cu ochi daca traiai respirai pe nas asa respiri prin cur ca basescu

 


Musafir

#836

2012-08-02 00:04

nu sintem rupti de realitate urmarim ipotetici razboiul politic pe care il duce usl si puscariabili contra romaniei
guest si pretenii elefantzii

#837 Re:

2012-08-02 00:04

care prieteni gaboni si alte specii maimutzorale va muma in cur de cacalai

 


Musafir

#838

2012-08-02 00:04

Sunt mai viu decat "activistii"!

Musafir

#839

2012-08-02 00:06

Daca noi,cei care am avut curajul de a nu participa la aceasta mascarada,am fost declarati mortii Romaniei,daca cei ca mine, care sunt plecati din tara si au avut curajul de a-si lua soarta in propriile maini deoarece Tara(mai bine spus POLITICIENII impotenti ai acestei tari),nu ne-a(u) putut oferi o perspectiva de viata decenta, dar nici macar sanse egale(NEPOTISMUL SI RETELELE MAFIOTE in orice domeniu si la orice nivel al societatii)suntem mortii Romaniei,atunci,D-lor Iliescu,Antonescu,Ponta si toata gasca de "murdari" din USL, ati trebui condamnati de Genocid si Crima impotriva a 10 milioane de Romani care au refuzat sa va faca jocul josnic si murdar si ati preferat sa ne Declarati Oficial Morti. Cum v-ati simti domnilor,daca maine,sau
poate pe data de 7 Septembrie,la 40 de zile de la data la care ne-ati declarat morti,v-ati trezi cu 5,7,sau poate 10 milioane de sicrie pe strazi, in fata parlamentului,in fata primariilor USL-iste sau poate chiar in fata Ambasadelor? Oricum nu aveti capacitatea de a intelege,asa ca am sa inchei prin a va spune doar atat: Suntem vii si cand cei 8,5 miloane care au participat la referendum(nesocotindu-i pe membrii de partide)vor intelege ca nu ati facut altceva decat sa-i manipulati, cand toti "Mortii" din tara care nu au participat la referendum si noi, toti "MORTII" cei plecati in strainatate,ne vom intoarce ACASA si ne vom uni cu totii, veti afla ca suntem foarte multi si foarte Vii...
andreipsh

#840

2012-08-02 00:07

Moartea intreaba de tine....hei hei hei
un ne-viu

#841 PCR-USL

2012-08-02 00:07

Suntem mai vii decat "activistii"!

Musafir

#842

2012-08-02 00:09

Am participat la referendum ca membru al comisiei unei sectii de votare ,dar nu am votat.
ADRIANA

#843 parerea mea

2012-08-02 00:10

Nu inteleg de ce Domnul Antonescu considera ca tot ceea ce spune domnia lui este adevarul absolut. Oare cat, si paan cand romanii vor trebui sa plateasca pana va intelege si dumnealui ca a fi presedinte inseamna in primul rad sa fiun exemplu pentru ceilalti. Pai sa vedem are cea mai mica prezenta in parlament, job-ul lui. Pai dupa teria asta ar trebui sa stam cu totii sa dormim pentru ca vin altii s munceasca pentru noi.. Poate atunci ii respecta mai mult pe cei spre care sta cu mana intinsa.Tot job-ul lui actual de presedinte interimer presupune sa fie impartial, pai sa vedem, se implica in campanie pentru referendum in calitate de viitor candidat, politic.... oare cand respectam regulile..., vorbim la adresa partenerilor straini ca si cum ei sunt colegii de chiul, nu cei ce ne finanteaza..., prima atributie a job-ului este politica externa, diplomatia ce mult blamata ca inexistenta la Basescu. L a dumneavoastra este sub zero. Pareri personale asupra unei decizii a Curtii Constitutionale inca nepronuntate. Asta cum se traduce, job-ul ctual de presedinte va da oare dereptul sa sugerati ce anume ar trebui s spuna Curte, asta in calitate de oficial pe care o detineti. Nu-mi doresc in Romania sa schim un rau cu unul si mai mare, cu riscul unor noi luni de instabilitate, pentru ca domnia voastra sa-mi demostrati ca sunteti pentru romania un rau mult mai mare si ca ceea ce pana acum ati blamat, cu si mai mare sirg il puneti in practica. cat despre asocierea cu un om care pateaza imaginea tarii mele prin faptul ca este acuzat ca a furat ( domnul Ponta) nu am cuvinte sa calific un astfel de gest din partea unui liberal. si in inchierere va spun ca sunt un om de drepta, ale carr valori se bazeaza pe aceleasi fundamente clare, munca cinstita si recompensa echitabila asupra muncii pot conduce la progresul unei natiunii si nu furtul, minciuna si uniformizarea. Imi este rusine ca liberal sa gasesc in dumneavoastra un tocmai opusul a ceea ce inseamna a fi de dreapta. V-A SCRIS UN MORT,

Musafir

#844

2012-08-02 00:11

sunt vie , dar n-am votat , AM BOICOTAT .

Musafir

#845

2012-08-02 00:12

Votez de 20 de ani. Am fost prezent la toate alegerile parlamentare sau locale, la toate referendumurile.
Acum sunt foarte mandru ca NU AM MERS LA VOT si fericit ca nu am fost partas la incercarea unor iresponsabili de a-mi fura tara.

Musafir

#846

2012-08-02 00:12

Domnul Antonescu doarme... Nu va citi niciodata aceasta petitie . Dar poate o vor citi alti lideri liberali . E momentul acum ca PNL sa-si recapete locul pe scena politica si prestigiul istoric !
Invalidatul

#847 Romania sub asediul prostiei

2012-08-02 00:12

Jalnic site! O adunatura de agramati, care injura, vulgarizeaza ideea de democratie, urla si cere imperativ. Autorul petitiei este, categoric, implicat intr-o politica a diversionismului. Interpreteaza, fara logica, unele afirmatii. Aveti, cu siguranta, alta persoana careia sa-i atrageti atentia, prin petitii, ca minte cu nerusinare, ca nu-si tine niciodata cuvantul, ca jigneste categorii sociale in intregime, ca isi schimba atitudinile de la o clipa la alta, in functie de cantitatea de alcool pe care o are in viscere! Asadar, la treaba!! Antonescu macar are demnitate si carisma de om politic. Numai pentru hahaitul lui Basescu ce creeaza disconfort psihic pentru milioane de romani ar merita sa faceti o petitie. Succes!

Musafir

#848

2012-08-02 00:13

Am absentat motivat, deci exist!

Musafir

#849

2012-08-02 00:13

Inca in viata si cu capul pe umeri.
Prioritatile tari sunt altele. Guvernul sa faca bine sa reprezinte interesele tari si sa respecte legile si constitutia indiferent dace ii avantajeaza sa nu si nu sa poarte batalii politice.
Presedintele interimar sa vorbeasca cand a fost ales de popor nu propulsat de o uniune.
Pana atunci respectul meu fata de clasa politica care "conduce" Romania in acest moment este NULL.
MIHAELA HD

#850

2012-08-02 00:14

PONTA , ANTONESCU ,VOICULESCU = JOS LABELE DE PE ROMANIA .