APEL CĂTRE NAŢIUNE: Forţaţi societatea civilă să se organizeze!


Musafir

#51

2014-08-26 05:04

Doamne ajuta!!!

Musafir

#52

2015-01-25 19:04

Avem datoria asta fata de toti cei ce s-au jertfit pe campul de batalie ca noi sa fim astazi inca pe aceste locuri..

Musafir

#53

2015-01-25 19:06

Pentru cinstirea memoriei celor ce si-au dat viata ca noi sa fim astazi inca aici, pe aceste meleaguri..Tot ce-i romanesc nu piere! Nici nu va pieri!...

Musafir

#54

2015-01-25 19:24

E timpul sa facem ceva.
SCLAV TAMPIT, CIURUIT PATRIOT si NU MAFIOT TRADATOR de TARA

#55 CRIMA ORGANIZATA din INSTITUTIILE STATULUI

2015-01-25 22:50

Din 90 Romania este JEFUITA si TRADATA cu acorsul nostru. Noi PLATIM ca ei sa se DISTRABALE- ZE  . Au  introdus CODUL SCLAVIEI BOC si refuza sa respecte LEGISLATIA EUROPEANA - in speta LEGEA 74 /1999. Cand vom lua atitudine cand va fi PARTID STAT ...si for face ce doresc cu noi prin INTRODUCEREA  DICTATURI din toate punctele de vedere.....in special cea VIRTUALA. Ma uitam la IASI cum sa adunat toti INTERLOPII MAFIOTI ai Romanie sa vorbeasca de UNIRE ...citesc biletele ....De ce NU la lasat pe MRU sa vorbeasca in UNGURESTE ??? Pe FRUNZA VERDE sa scrie cu OI..........Pe PONTA sa mearga cu BARCA ...A promis in 2012 ABROGAREA CODULUI SCLAVIEI BOC.  PONTA a DECLARAT PUBLIC citez " UN NOU IMPRUMUT LA FMI = CONDAMNAREA POPORULUI ROMAN LA MOARTE" ...deci singur a spus ca ne-a condamnat. EU nu acuz ...dar dupa MANIPULAREA MASIVA din 16 - NU mai pot sta INDIFERENT.  FELICITARI pe aceasta cale initiatorului acestui demers ....acum sa vedem solidaritatea Romanului.


Musafir

#56

2015-01-26 09:27

Aceasta petitie imi da speranta..

Musafir

#57

2015-01-26 18:17

Textul e ok, dar se adreseaza "natiunii". Natiunea nu poate fi fortata sa se organizeze.

Singura solutie e sa vorbiti cu oamenii direct, cu fiecare in parte si sa tineti legatura cu cei care sint pe aceeasi lungime de unda si deja fac ceva. Si m-am implicat si am gasit oameni faini. Bineinteles intii trebuie sa va documentati despre problemele care va intereseaza, ca sa stiti clar care-i situatia.

Altfel, vorbele nu ajuta la nimic.


Musafir

#58

2015-01-29 09:32

Dacii nu pier!!!

Musafir

#59

2015-01-29 09:35

E timpul ca femeile sa faca citi mai multi copiii!!!


Musafir

#60

2015-04-05 02:28

Imi doresc o tara frumoasa si puternica dpdv economic, pentru copii nostrii si pentru copii copiilor nostrii.Imi doresc ca orice cetatean de rand sa aiba dreptul la o viata civilizata, sa aiba acces la educatie si la sistemul de sanatate. Sa traim intr-un mediu natural, sa mancam produse naturale pe care noi romanii sa ni le putem produce in tara noastra. Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Musafir

#61

2015-04-05 07:37

Cuvintele nu-și mai au rostul căci profesorul a spus tot.Eu nu pot fi decât de acord,de aceea am semnat petiția.Să dea Dumnezeu să ne trezim cât mai mulți și să și facem ceva nu numai să scriem pe fb,căci asta e prea puțin,chiar dacă e totuși ceva...Să ne urăm succes și tărie să nu cedăm....

Musafir

#62

2015-04-05 09:45

Daca vrem sa mai existam ca natiune,ca popor in aceasta lume plina de ipocrizie,minciuna,coruptie,lacomie,acum este momentul sa ne organizam si sa luptam pentru o Romanie a adevarului,a dreptatii sociale si a onoarei,pentru a ne pastra identitatea nationala.Fac un apel la toti oamenii de bine din tara,care se mai simt romani cu adevarat,sa isi uneasca fortele pentru a termina pentru totdeauna cu acesti tradatori de neam,ce ne asupresc si ne vand strainilor de 25 de ani.Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Musafir

#63

2015-04-06 19:00

Sunt deceptionat de tot ce se intimpla in aceasta umilita tara!

Musafir

#64

2016-06-12 17:15

PENTRU CA SOCIETATEA CIVILA ESTE INEXISTENTA SI NU-I PASA DE ROMANI
1

#65 Re:

2016-10-17 17:28

#17: -  

 A fost tirziu! Acum este inevitabil!