Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#1401

2012-02-23 19:57

Va rog sa mi dati un motiv pentru a ramine in ROMANIA!
PENSIONARA

#1402

2012-02-23 20:42

Dorim schimbarea, dorim locuri de munca,dorim o viata corecta pt noi pt copii si pt toate generatiile ce vor urma. Dar ce facem cu demnitatea noastra? Oare este necesar sa folosim expresii ce nu ne fac mai buni, mai capabili,mai hotarati? Concret trebuie sa stim ce vrem. DORIM SCHIMBAREA GUVERNULUI CU TOT CU PRESEDINTE SI MAI DORIM OAMENI CAPABILI SA FACA SCHIMBAREA CU SIMTUL RESPONSABILITATII SI DRAGOSTE DE SEMENI.DOAMNE AJUTA

Musafir

#1403

2012-02-23 20:45

doresc sa nu mai fim dispretuiti de cei care ne conduc

Musafir

#1404

2012-02-23 20:49

au nenorocit toate generatiile la puscarie cu ei,si averile confiscate.
eu

#1405

2012-02-23 20:51

cu 800 pe luna ? sa fim seriosi

Musafir

#1406

2012-02-23 21:12

Opriti ACTA !!

Musafir

#1407

2012-02-23 21:52

da,de mult trebuia facuta treaba asta

Musafir

#1408

2012-02-23 22:02

jos hotii

Musafir

#1409

2012-02-23 22:56

problema cea mai grava este ca nimeni nu plateste pentru ele.

Musafir

#1410

2012-02-23 23:01

Votati ptr o tara ma buna!

Musafir

#1411

2012-02-23 23:57

Eu as vota pe acel om care promite si nu numai promite, sa dea legea confiscarii bunurilor celor care nu au motive reale pt dobindirea acestora....se poate orice este posibil,furtul iese la iveala.Traim o perioada grea fiindca nu mai stim cine-i hot si cine-i cinstit,si nu ne-o dovedeste nici un politician,si nici un preot,si nici un vecin.Toata lumea este stresata si isi vede doar interesul,cineva a vrut asta...pe cine punem acolo sus???nici noi nu stim...poate PP-DD dar cine stie...oricum nu cine a fost...ne-am saturat.
USER

#1412 MAYA

2012-02-24 00:10

Daca Justitia isi facea datoria in ultimii 22 de ani, nu existau cazuri grave de coruptie. Au fost cazuri de santaj, amenintari cu dosare, morti suspecte sau, dimpotriva, numiri partinitoare, toate acestea intimidand buna desfasurare a justitiei. Cardasia creata si in celelalte institutii si domenii a dus crearea unui stat mafiot original. Daca mafia italiana, de exemplu, racola personaje din statul italian, la noi statul (institutiile ce coordoneaza traficul de tot felul, pentru a aduce bani pentru campania electorala) racoleaza lingai, contributori si delicventi pentru sprijinul operatiunilor. Asistam la o apropiere de feudalism, dar pe fundalul lui 2012. Cretini care in alte state dezvoltate nu ar depasi statutul unor meserii simple au ajuns sa conduca unul din statele ce a avut (si mai are) una din cele mai mari bogatii de pe glob [desi tinuta in secret de puteri ce ne-au cumparat din cealalta zona de influenta; nu e nici o diferenta intre cei vechi si cei noi, tot niste dobitoci; in plus, intunecatii din urma poarta nume contrare a ceea ce sunt; nu-i nimic, vor avea o surpriza pe 21.12.2012, dar pe stil vechi]. Avertizari legate de intrarea in polaritatea nordica galactica in 2012 (dupa 24 de ani de traversare a ecuatorului galactic de catre sistemul solar) s-au mai facut, dar, probabil, nu sensibilizeaza pe nimeni. Ce pot sa va spun, ca toate acestea cad pe linia unor schimbari "adevarate"...

Musafir

#1413

2012-02-24 00:52

inteleg ca petitia este pentru o clasa politica mai buna...pentru tineri dar de ce este atasata reclama de kkt cu rosia montana?

Musafir

#1414

2012-02-24 01:09

hai sa salvam aceasta tara pana nu este prea tarziu!

Musafir

#1415

2012-02-24 01:09

Pentru o adevarata schimbare .
PRECUP FLORIN
Musafir

#1416

2012-02-24 01:55

Tot ceea ce se intampla acum in ROMANIA,POARTA AMPRENTA EVENIMENTELOR DIN DECMBRIE 89 CAND HOTII SI IREDENTISTII AU DISTRUS STATUL ROMAN,avand drept aliati si motto ,ELIMINAREA LEGII SI A CADRULUI DE NORMALITATE LEGALA IN FAVOAREA UNUI LIBERTINAJ CARE A NASCUT ACESTE BANDE DE HOTI GRUPATE SUB TITULATURA DE PARTIDE POLITICE.Oricare ar fi initiativele pentru derularea unnor evenimente al caror scop imediat consta in schimbarea celor care guverneaza,NIMIC NU VA FI DE FOLOS ACESTUI NEAM,NEAMUL ROMANESC DACA SE VOR FI PASTRAT PRINCIPIILE SI INITIATIVELE GOLANESTI,HULIGANICE SI DISTRUCTIVE ALE ASA ZISEI REVOLUTII DIN DECEMBRIE 89-DE FAPT O REVOLUTIE CU SUBSTRAT SI INTERESE STRAINE ROMANILOR!PANA CE NU VOR FI SUPUSI ANCHETARII SI INVESTIGARII PENTRU PROGRAMELE DE DISTRUGERE A STABILITATII SI ECONOMIEI STATULUI SI INSTITUTIILOR ROMANIEI ,PANA CE NU VOR FI INVESTIGATE SI CONDAMNATE FIECARE CAZ DE JAF SI HOTIE,PANA CE NU VOR FI IDENTIFICATE TOATE ,ABSOLUT TOATE ILEGALITATILE COMISE IN ACESTI 22 DE ANI ACESTE DEMERSURI NU AU NICI O RELEVANTA,ELE VOR INLOCUI PROBABIL O BANDA DE TICALOSI SAU NEMERNICI CU ALTELE...NU CRED IN ASTFEL DE PROGRAME CU ATAT MAI MULT CU CAT NU SE FACE VORBIRE DESPRE ADUCEREAIN FATA INSTANTELOR DE JUDECATA SI A UNU TRIBUNAL SPECIAL A TUTUROR NEMERNICILOR ,KIVUTELOR,GOLANILOR,DERBEDEILOR SI NESATUILOR DE AVERE..PROGRAMUL DUMNEAVOSTRA CONCEPUT ASTFEL ESTE UNUL PENTRU CEI PREGATITI SI INTRUITI DUPA ANUL 1990,ADICA INCEPUTURILE DESFRANARII IN ACEASTA TARA UNDE PRINCIPALA TINTA A TARILOR CARE AU PARTICIPAT LA DESTABILIZAREA ROAMNIEI AU AVUT DREPT TINTA ADUCERA ACESTEI TARI IN PRAG DE FALIMENT;NU CRED IN CRIZA MONDIALA,CRED IN PROGRAMUL DE DESTABILIZARE LA CARE AU PARTICIPAT CELE MAI IMPORTANTE PARTIDE POLITICE,ACESTE ORGANIZATII CRIMINALE CU SUSTINERE DIN AFARA TARII -IN SPECIAL BANDITISMUL OCCIDENTAL SI SERVICIILE DE INFORMATII STRAINE CARE AU REPREZENTANTI SI INFROMATORI IN TOATE INSTITUTIILE STATULUI ROMAN...INCEPAND CU PRESEDINTIA.SEMNEZ ACESTA PETITIE DOAR IN IDEEA DE A FI SCHIMBAT SI ADUS IN FATA UNUI TRIBUNAL MACAR ACEST DERBEDEU ,CARE FUNCTIONEAZA CA SEF AL DISTILERIEI SI CRAMEI DE LA COTROCENI SI CARE ARE SI O JUMATATE DE NORMA LA UN PROGRAM BINE TICLUIT DE DISTRUGERE A ROMANIEI...NU CRED IN SUCCESUL ACESTEI PETITI DAR SPER CA ROMANILOR SA LE VINA MINTEA LA CAP SI SA NU SE MAI LASE CONDUSI DE VAMESI,DERBEDEI ,CONTRABANDISTI,CRIMINALI SAU..REVOLUTIONARI CLE MAI MARI SI TICALOASE FORMULE DE PUPIN-CURISM OCCIDENTAL ,CEI MAI MARI PROFITORI AI ACESTUI NEAM.CER ADUCEREA IN FATA INSTANTEI AI CELOR CARE AU FACUT PARTE DIN ACEL TRIBUNAL NAZIST-FASCIST DIN DECEMBRIE 89 ,CONFISCAREA AVERILOR SI CONDAMNAREA LOR LA CEL PUTIN 30 DE ANI DETENTIE FARA NICI UN FEL DE ALTFEL DE JUDECATA,DECAT PE BAZA ADERARII LA PROGRAMUL DE DISTRUGERE A ROMANIEI...DE ATUNCI DIN DECEMBRIE 89 ROMANIA SE AFLA IN CRIZA....DE IDENTITATE,MORALA,CULTURALA ,SOCIALA,ECONOMICA SI DE ALTA NATURA....APOI UN PROGRAM INTREG BAZAT PE UN REFERENDUM POPULAR PENTRU IDENTIFICAREA CELOR CARE AU DESTABILIZAT ACEASTA TARA SUB DIFERIYTE FORMULE SI MOTIVE MAI ALES DACA AU FACUT PARTE DIN GUVERNE SAU STRUCTURI DE CONDUCERE POLITICO-SOCIALE-ECONOMICE.CREZUL MEU ESTE STRANS LEGAT DE EXISTENTA UNEI TARI SI A UNUI NEAM CARE ISI AU LOCUL SI ROLUL SAU IN CONCERTUL AMRILOR NATIUNI FARA MAI PARTICIPA LA ACELE MISIUNI ZISE DE COMBATERE A TERORISMULUI SI ALTE ACTIUNI INITIATE DE DERBEDEII POLITICI INCEPAND DIN DECEMBRIE 89 CU PROGRAME ADEVCATE DE ELIMINARE A TUTUROR CHELTUIELILOR FACUTE CU ACESTE TRUPE DE MERCENARI CARE NU SERVESC IN NICI UN FEL INTERESELOR ROMANIEI.ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU!


Musafir

#1417

2012-02-24 02:08

DOAR MULTUMIRI ACESTOR OAMENI DE CURAJ,CARE MAI CRED INTR -O ROMANIE ADEVARATA!DOAMNE AJUTA!

Musafir

#1418

2012-02-24 02:22

DREPTATE,JUSTITIE,ADEVAR,ONOARE,DEMNITATE!

Musafir

#1419

2012-02-24 05:05

m-am saturat de toti mincinosii
ZARA

#1420 Re: Fii fara grija.

2012-02-24 05:51

#1377: -

O sa vina Ponta si Antonescu si o sa rezolve toate problemele.  Dupa ei veti plange dupa Basescu.


Musafir

#1421

2012-02-24 07:51

mam saturat

Musafir

#1422

2012-02-24 08:32

mai cer ridicarea tuturor facilitatilor materiale pentru toti revolutionarii si acordarea de recompense simbolice!Declansarea unor cercetari DNA in domeniul silvic unde este un mare dezastru ecologic national!
cineva interesat

#1423 Apel pentru Adevărata Schimbare!

2012-02-24 08:45

Trebuie sa demonstrati ca ceea ce doriti sa faceti nu este doar in interesul vostru personal si nu aveti o batalie personala cu cineva!! Ceea ce scriu majoritatea pe forum sustin banuielile mele!


Musafir

#1424

2012-02-24 09:11

cred ca pentru o schimbare ar trebui persoane curate la suflet si gindiri care au demonstrat ca prin munca lor cinstita au facut ceva cu viata lor si ca nu sa realizat peste noapte sau au smecherit pe nu stiu cine ca asa va face mai departe cind se va vedea acolo sus cred ca pentru functia de presedinte ar trebui ca ,candidati sa concureze ca la romini au talent ca sa putem gasi pe cineva care merita cu adevarat aceasta functie si acolo sus cind va ajunge sa fie aproape dealegatori care l-au ales si sa le apere drepturile cu adevarat.....

Musafir

#1425 Re: imi pare rau nu va mai scriu

2012-02-24 09:16