Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#1376

2012-02-23 10:25

stop ACTA.nu va mai bateti joc de viitorul nostru.Nu ne duceti la sapa de lemn.STRA,stra stra stra bunicii nostri au luptat pt romania.voi doar o distrugeti.Ce ati facut voi in Romania fara ajutorul nostru???

Musafir

#1377

2012-02-23 10:46

e bine ca se incearca prin toate mijloacele debarcarea dictaturii,tare mi-e teama ca este imposibil,e mai periculoasa aceasta dictatura decat SIDA !!!

Musafir

#1378

2012-02-23 11:08

vreu cu adevarat o schimbare

Musafir

#1379

2012-02-23 11:12

....Vreau o tara ca afara..sa nu ma traga nimeni pe sfoara..

Musafir

#1380

2012-02-23 11:20

Este timpul schimbarii acestor guvenanti incompetenti,cvorupti și trădători al intereselor naționale dar mai ales a lui Traian Băsescu, principalul coordonator al tuturor nemernicii9lor, în fapt adevăratul pri-ministru, o rușine națională și în reprezentarea României pe plan internaîional.

Musafir

#1381

2012-02-23 11:31

Da doresc aceasta din toata fiinta si constinta mea,da este adevarat speranta moare ultima.De aceasta data eu zic ca nu va muri ASA SA NE AJUTE CEL DE SUS AMIN

Musafir

#1382

2012-02-23 11:49

in primul rand tin sa precizez ca regret faptul ca sunt roman,si va explic si de ce .. am facut studii superioare in romania ,,tot ce se putea face in anii comunismului si chiar dupa ,,am lucrat in domeniul economiei si salariul cel castigam dupa 10 ore lucrate zilnic ,abia imi ajungea sa platesc cheltuielele la bloc ,,am ramas vaduva cu doi copii ,caci sotul a decedat ft tanar ,la varsta de 43 ani ,dupa mai multe atacuri de cord ,,si statul roman cu ce m-a ajutat ,,cu nimic ,,a trebuit sa las totul si sa plec in alta tara sa-mi castig existenta mea si a copiilor ,,ma gandesc ca eu acuma platesc banii grei institutilor de invatamint din tara sa studieze copii mei ,si tare mii frica sa nu se repete istoria ,sa fie nevoie sa plece si copii pt un trai decent ,dupa atatia ani de studii ,,eu zic ca treptat mina de lucru sanatoasa si tinara din romania vor pleca din tara ,,si atunci o sa ramina guvernantii sa faca economie pe gainile lui nastase,atat pot sa spun ,ca la noi cu atata frauda si minciuna ,nu se poate merge inainte pt nici un cetatean roman

Musafir

#1383

2012-02-23 12:20

Inlaturarea actuaului asa zis sistem democratic si instaurarea meritocratiei.Opriti ACTA.Nu o ROMANIE cu REGAT.Opriti vanzarea sistemului energetic si a resuselor minerale.Nu lasati sa ne vanda TARA.

Musafir

#1384

2012-02-23 13:43

eu nu am reusit sa invat pt ca am facut comanda acum o luna si jumatate si inca nu a ajuns la mine pachetul, de ce? las adresa de email sandagheorma@yahoo.com, daca va razganditi si vreti sa-mi trimiteti comanda, eu astept, acum poate ajunge la mine posta, avem strada deszapezita de 3 saptamani si intre timp am mai primit corespondenta.

Musafir

#1385

2012-02-23 14:24

RESPECT contra RESPECT !

Musafir

#1386

2012-02-23 14:50

Nu cred ca aceasta miscare va duce la reformarea intregii clase politice dar imi doresc cu ardoare schimbarea acestui regim pentru "binele" facut.

Musafir

#1387

2012-02-23 14:50

no coment...

Musafir

#1388

2012-02-23 15:02

Succes!astept vremuri mai bune.
c

#1389

2012-02-23 16:11

Se scapa din vedere un aspect: CORUPTIBILITATEA UMANA! ORICE schimbare presupune UN RISC! De unde stim ca aceia care ar veni in locul PDL sau USL nu vor fi la fel (sau chiar mai rau)? Din leaganul ei, omenirea o tine tot intr-o schimbare... Si TOT nu e bine!... Omenirea merge spre COLAPS! Asta se vede cu ochiul liber; nu e nevoie sa orientam discutia spre domeniul religios...
In aceste conditii, parerea mea este ca trebuie sa facem urmatoarele: 1. sa luptam pentru inlaturarea actualei puteri, care A ATINS GROTESCUL in a ne minti, fura, vinde, injosi; 2. sa nu cautam vreun personaj / partid "mesianic", fiindca s-ar putea sa nu apara niciodata (!); 3. sa alegem varianta cea mai putin rea din cate exista.
Parerea mea este ca USL-ul reprezinta, deocamdata, singura solutie VIABILA pentru tara (si pentru restabilirea democratiei). Solutia nu poate fi o noua entitate fata de cele care sunt deja "pe piata", fiindca 1) ii trebuie timp sa se inchege si 2) chiar daca s-ar forma dintr-o data, recunoasterea ei internationala va cere iarasi timp (de presiunea straina, oricat ar fi de malefica, nu putem scapa!); solutia nu poate fi PP / PRM: am sari "din lac in put" - cred ca va dati seama (a propos: cei care l-ati votat pe Basescu chiar nu v-ati dat seama de la-nceput ce fel de personaj este (nu stiu cum se face ca unii dintre noi ne-am dat seama si nu l-am votat niciodata!)?); solutia nu este ACUM fragmentarea opiniei publice, fiindca, in felul acesta, UDMR-ul va continua sa ne conduca (eventual Tokes (!) - a se vedea ce s-a intamplat cand s-a pus problema regionalizarii!).
Repet: cred ca, deocamdata, ar trebui sa facem front comun in jurul USL-ului... Dupa aceea, ne putem gandi la altele (d. e., problema monarhie / republica). Marea diferenta dintre TOATE guvernarile (care ne-au dezamagit de la Revolutie incoace) si cea basista consta in GROTESCUL de care am vorbit mai sus!

Musafir

#1390

2012-02-23 16:27

Situatia e grava nu doar in Romania ci peste tot in lume.
Cei de la putere in tara nu sint decit niste slugi parsive ale marii finante mondiale care nu fac decit ce li se dicteaza de FMI, banca mondiala, felurite mari corporatii. Adica inrobirea tarii si sclavirea populatiei. Cum credeti ca Mugur Isarescu e la Banca nationala a Romaniei de 22 de ani daca nu era omul lor de incredere. Ceilalti care s-au perindat la putere nu au facut decit sa fure cit de mult au putut si sa faca legile sa-i apere in caz de nevoie.
Asa a fost distrusa aproape toata industria, agricultura si mai nou secatuirea rezervelor naturale, toate la comnda bogatilor lumii. Noi nu avem nevoie la cirma tarii si aparatului de stat de vinzatori de tara.
Trebuie spus un nu hotarit la acesti impostori, facuta o formatiune politica cu adevarat democratica si pentru popor care sa se prezinte la alegeri, sa cistige si sa conduca tara in interesul poporului roman.

Musafir

#1391

2012-02-23 16:45

Cu unele nu sunt deacord cu guvernu dar cu unele trebuiau facute si sa mai lase ei din furat si totul va fi bine dar si obiceiul oamenilor de a fura tot timpu statul asa am fost obisnuiti eu sper ca dupa ce mor 2 generati sa se schimbe mentalitatea oamenilor in principal .

Musafir

#1392

2012-02-23 17:07

Demisia Presedintelui Basescu si al guvernului PDL

Musafir

#1393

2012-02-23 17:10

tzara asta e frumoasa dar se duce pe pustiu.normal ca dupa ce si-au facut plinu asi da demisia care mai de care..sa li se confiste averile tuturor parlamentarilor sa fie vadute si va iesi tzara din criza.nu cred ca vun parlamentar sau minstru si-a ridicat v9ile si case din salariu lor...sa fim seriosi..suntem destui de maturi sa credem in mos craciun si zana maselutza..confiscate toate bunurile dobandite in timpul mandatelor si va fii bine

Musafir

#1394

2012-02-23 17:15

totzi comunisti nea-u vandut ,si ne-au vandut si tzara.dar vezi copii de 14 ani putand tricou cu queghevara:) nenea boc satzi spun ceva??furau cu mai mult simtz cei dinaintea ta.pe vadim al consideratzi nebun?dece ca spune lucrurile pem fatza???80%din parlamentari la un loc nu au citit nu nu ai duce capu cat al duce pe vadim..dar daca esti prea bun esti dat la o parte...ma bucur ca nu locuiesc in romania...daca emigram in masa gasim o rezolvare????

Musafir

#1395 Re:

2012-02-23 17:17

#1382: -

foarte mare dreptate avetzi doamna:)


Musafir

#1396

2012-02-23 17:53

scapam  de  eii oare  vreodata ???


Musafir

#1397

2012-02-23 18:41

o schimbare este necesara ca intelectualii sa fie pretuiti, in momentul iesirii la pensie sa nu mai aiba pensii de mizerie.

Musafir

#1398

2012-02-23 18:43

TREBUIE FRACUT CEVA

Musafir

#1399

2012-02-23 19:06

Este imposibil de trait cu 1000 lei pensie, intretinere, cablu (ca nu traim in evul mediu), curent, medicamente, imbracaminte,(nici nu se mai pune problema, carpim ce avem), la medicamente renuntam ( ca trebuie sa se faca selectia naturala, nu?} si apoi ce ne mai trebuie un concediu la munte sau la mare, acestea sunt vise...dar cu mai putini bani? ce ziceti guvernanti...

Musafir

#1400

2012-02-23 19:25

credeti ca se mai poate face ceva???