Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#1076

2012-02-02 22:50

vreau ca toti guvernantii impreuna cu presedintele sa-si dea demisia sunt niste hoti ne-a jefuit destul nu ai mai vrem gata ajunge cu umilinta poporului roman.

Musafir

#1077 Jos coruptia tarii

2012-02-02 23:21

Coruptie si hotie nu e doar in Romania. Daca va uitati in jur zilnic sint stiri de coruptie in toate tarile mai ales alea bogate. Nu cred ca Romania are nevoie de nimic din exterior. Ma refer aici la importuri. Noi am supravietuit aici de peste 10000 de ani si nu era atunci nici un comert international. Cu oamenii destepti care ii avem putem sa ne cladim tara noastra si sa nu se amestece numeni in ciorba noastra. Poanta cu europa unita si cu o singura conducere unica are doar scopul de a inrobii popoarele membre.
Deja Coruptii nostri au vindut mare parte din zacamintele din subsol la altii, ca noi sa nu mai avem nimic pt urmasii nostri. Plus ca au dat la fier vechi industria iar de agricultura ce sa mai povestim au desfintat-o aproape integral ca nu mai gasesti in magazine decit alimente de import.
Eu cred ca influienta externa a fost cel mai mare dusman al nostru, noi puteam fi departe de nu ne calareau romani, ungurii, turcii, rusii etc.
Schimbarea tarii trebuie facuta cu cap si una care sa tina si nu sa ne adunam peste alti 20 de ani sa demonstram pt schimbare.

Musafir

#1078

2012-02-02 23:54

....fara cuvinte pt.ca ar fi prea multe, de altfel...

Musafir

#1079

2012-02-02 23:56

ACTIUNE

Musafir

#1080

2012-02-03 00:20

Excelenta intiativa, imi gasesc greu cuvintele de apreciere, stiam ca avem multe valori in tara asta dar iata ca acum ies la iveala. Trebuie sa rasturnam piramida valorilor in pozitia fireasca, s-au cocotat in varf prea multe nulitati. N-ar fi rau daca puteti face publica revolutia din Islanda 2008 sau 2009 am aflat si eu de pe un e-mail, acolo oamenii au inlocuit complet guvernul si autoritatile locale corupte, au ales in mod democratic un guvern si autoritati loiale poporului, tehnocrati cinstiti nemanjiti de mafia UE si au reusit, au fost recunoscuti pe plan mondial.
Este un inceput bun care sunt sigur ca nu se mai va sfarsi decat printr-o schimbare completa. Va trebui sa scapam odata de fostii ofiteri de securitate activisti, nomenclaturisti ajunsi prosperi oameni de afaceri si mari politicieni, si altii ca ei fara caracter, fara bun simt fara de omenie, ajunge.

Musafir

#1081 zamfir gheorghe

2012-02-03 02:34

Totul trebuie schimbat pentru binele poporului sa creasca nivelul de trai ,sa avem grija de noua generatie sa ridicam nivelul educatiei,sa terminam imprumuturile de la altii sa ne dezvoltam noi aici in tara noastra,fara sa-i trimitem in Europa ...........


Musafir

#1082

2012-02-03 03:52

PSD (cuibul comunistilor)sa fie pus in ILEGALITATE.
Nici un comunist in posturi de conducere cat de mici. Asa au facut ei cu noi si ne-au pus pe drumuri ca sa ne parasim TARA. Blestemati sa fie toti lingaii lui ceausu.

Musafir

#1083

2012-02-03 08:35

NO COMENT !

Musafir

#1084

2012-02-03 10:23

Felicitari pt. initiativa si vin cu propunerea ca dupa epoca de AUR , aceasta epoca sa se numeasca epoca JAFUtilism.(nu CAPItalism)

Musafir

#1085

2012-02-03 10:32

Imi doresc schimbarea pentru viitorul copiilor nostri!Imi doresc sa am copiii in tara ,nu sa munceasca afara,fata mea termina medicina si vrea sa plece in strainatate sa lucreze! Oare pentru asta ne-am chinuit noi parintii?Am vrut sa dam copii buni societatii si ei vor lucra pentru altii!Suntem scarbiti de cei ce ne-au condus in ultimii 22 de ani!Iesim in strada sa cerem LIBERTATE,DEMNITATE!Ne-au fost furate!

Musafir

#1086

2012-02-03 10:46

SANT DE ACORD CU CADEREA ACESTOR NELEGIUITI AI POPORULUI ,MAFIOTI SI TRADATORI DE NEAM.VREM O SCHIMBARE MAJORA A CLASEI POLITICE DIN ROMANIA .VREM CA ACSTI POLITICIENI DE LA GUVERNARE [PDL ,UNPR,SI UDMR]SA NU MAI POATA INTRA IN PARLAMENT ,NICIODATA,SI TOTI SA RASPUNDA PENAL PENTRU FAPTELE COMISE CA [A UITAT DE POPOR]CUM SPUNEA UDREA.VA MULTUMESC CA AM PUTUT SCRIE AICI DATORITA VOUA CELOR CU CARTE SI FUNCTII INALTE

Musafir

#1087

2012-02-03 10:55

fac apel la constiinta oamenilor capabili , sa se implice in a scoate tara din mizeria in care au bagat o politicienii ultimilor 20 de ani,este inadmisibil ca oameni fara scrupule sa se imbogateasca peste noapte si sa sfideze un popor intreg, este inadmisibil sa si afiseze cu opulenta bogatia in timp ce batrani care au muncit o viata nu au ce pune pe masa ,este inadmisibil sa mai traim la cheremul unor organizatii obscure , care nu vor decat sa ne toace marunt.
ioan emil

#1088 Schimbare?

2012-02-03 11:02

In primul rind trebuie sa ne dam seama ca schimbarea guvernului poate ca nu ar aduce schimbarea situatiei inspre bine atit timp cit cei ce vor veni la putere sint la fel de hoti,corupti si ambitionati personal. Schimbarea adevarata va veni doar atunci cind cei ce vor veni la guvernare isi vor da seama ca adevarata lor misiune nu consta in coruptie si furt in masa, ci in crearea unui sistem bazat pe dreptate si intelegere, in crearea unei tari unde toti cetateni pot trai liber si drept, unde toti vom avea o sansa la prosperitae, fara sa fim obligati sa fim parte din coruptie si hotie!!!Poate totusi Dumnezeu o vedea injustitile comise de hoti care ne conduc si ne va ajuta sa iesim din situatia de fata.

Musafir

#1089

2012-02-03 12:04

De mai bine de 20 de ani , toti ,,politicienii" nostrii nu au grija decat de propriile interese . Din cauza lor totul in tara functioneaza prost .

Musafir

#1090

2012-02-03 12:21

Nu am crezut in viata mea ca dupa 1989 vamai exista in fruntea tarii un personaj pe care sa-l urasc mai tare decatl-am urat pe Ceausescu(SI VA ROG SA MA CREDETI CA L-AM URAT DIN TOATA FIINTA MEA).Acesta e trian basescu.Cu el la conducere niciodata nu se vor realiza dezideratele noastre.JOS DICTATORUL!

Musafir

#1091

2012-02-03 12:38

sa ne salvam pe noi ...

Musafir

#1092

2012-02-03 12:43

EU NU MA GINDESC PT. MINE ! SUNT IN VIRSTA !IMI FAC GRIJI PT.COPIII MEI SI PENTRU NEPOPI !SA AJUTE D-ZEU SA FIE MAI BINE !

Musafir

#1093

2012-02-03 13:09

Opriti ACTA!

Musafir

#1094

2012-02-03 13:11

Stimati:ROMANI de pretutindeni.VA ROG` sa priviti: YOU-TUBE: Top-10-minciuni BASESCU-BOC cu privire la criza economica. ILIESCU a facut,DEZASTRU,iar BASESCU a continuat. NU a stiut sa ia Conducerea ,in urma unei:GESTIUNI-STRICT sincer si sa RAPORTEZE,TARI ce este de facut. Atit ca,EL nu a semnat pt a se vinde,Flota.NU MAI TINETI VA ROG cu nici UNUL din TOTI de pina ASTAZI.Sa se ridice toata:MOLDOVA in picioare pt ce a facut S-cel-Mare sa nu fim ROBII nimanui,EL astiut cum sa invinga cu un procent de:1/10 fara nici un parlament numeric cum este astazi,El NU a mintit pe DUMNEZEU pt fiecare reusita va inalta o minastire si adevarat le vedem si astazi,SINGURUL GENIU din toate timpurile , SA NU fie luat NIMIC ce este al NOSTRU.,de-22-ani AI NOSTRI ne iau:Cum bine TOTI DUMNEAVOASTRA stiti. NUMAI si NUMAI:SCUZE.primul Ministru cei ce stiti,NICI Coasa NU stie sa o ascuta,urmariti cu atentie la mina stinga, daca a dorit sa ne arate cit de DESTEPT este. DA, tocmai in aceste vremuri VA ROG PE TOTI : SEMNATI si sa votam . PETITIE pt SCHIMBARE ADEVARATA.,va multumesc.Tudor.M. Caransebes.03-feb-2012

Musafir

#1095

2012-02-03 13:17

Avem nevoie de oameni patrioti care vor mai intai binele tarii si a poporului roman si pe planul doi sa fie interesul personal. Nu mai vrem sa toleram politica de astazi care pune pe primul plan interesul personal al conducatorilor de astazi chiar daca asta presupune comportament de tip mafiot.

Musafir

#1096

2012-02-03 13:47

Ne-am saturat de mincinoasa clasa politica din Romania. Muncesc pe un salariu de 200 eoro si-n plus ma poate concedia oricand. Nu avem absolut nici un drept in tara asta? Ralatiile patronilor la institutiile care a-r trebui sa ne apere drepturile, sunt puternice.Ei au bani,noi nu avem sa d-am spaga. CE FACEM FRATI ROMANI? TREZITI-VA SI HAI SA INCERCAM SA REPARAM CEEA CE SE MAI POATE REPARA!!!

Musafir

#1097 Re: Re: 5

2012-02-03 14:08

#14: - Re: 5

Sunt de acord cu voi...la munca, nu la intins mana sau la furat de pe urma celor putini dar prosti care muncesc cinstit ! Trebuie sa ne schimbam cu toti si sa incepem de sus, de la titratii si desptepti acestei tari care nu stie sa vorbeste, care e plini de succesuri, atunci cand nu vom mai fi condusi de  oameni cu vocabular de bisnitar de coltul strazii, pe care nu-i deosebeste cu nimic de tigani inputiti, dar de caror voturi au nevoie, de oameni  plini de ei si de diplomele lor in urma unor cursuri  si a spagilor date la facultatile ff, cand tinerele sarace, maritate cu mosuleti bogati, nu se vor mai da mari ministri  si cand nu vom mai fi reprezentati in afara de politiciene sau politicieni de succesuri, parte din ele (succesurile ) luate de la taticu ! Atuci cand in loc sa se plateasca gras un desen in forma de frunza si ala copiat, vor plati o campanie la produsele geriatrice si vor arata cat de frumoase fotomodele sunt cu produsele Anei Aslan, de care  au nevoie urgenta, atunci cand uitandu-se in oglinda bunul simt nu le va mai lasa sa mai apara pe coperta vreunei reviste ! Atunci cand sub mediocritatea nu va mai fi ridicata la grad de virtute si ultrapregatire ori competenta, cand bunul simt si autocritica vor fi cuvinte cu un real sens in vocabularul celor ce au azi fruntile transpirate de atata guvernare si conducere a acestei tarisoare, care cu siguranta fara munca lor asidua ar fi disparut de pe harta Europei !


Musafir

#1098

2012-02-03 15:00

Salvati Romania!!!!

Musafir

#1099

2012-02-03 15:15

Doresc "SCHIMBAREA ADEVARATA"

Musafir

#1100

2012-02-03 15:21

De acord cu schimbarea!Dar nu cred ca este suficient sa se schimbe clasa politica ,cea care se afiseaza acum ,cu altii care nu au reusit sa se scimbe sau nu sunt in stare sa o faca in pas cu cerintele celor care i-au votat.La rindul nostru, votantii, trebuie sa avem coloana vertebrala si sa le aruncam mereu in fata, in perioada dintre mandate, ca nu-si tin promisiunile.
ROMANI,asta ne lipseste :Curajul si puterea de a ne cere permanent drepturile pe care le avem,in fata celor care ni le incalca.
Cind cei care o fac nu stati pasivi!Alaturati-va!Sustineti-i daca nu sinteti la fel de combativi
si puternici !
Sa ne ajute Dumnezeu sa ne schimbam cu totii!