Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#1101

2012-02-03 15:52

Sper sa se schimbe ceva in curand caci daca nu voi fii nevoit sa plec din tara, la straini pt. a putea avea o viata normala si pt. a putea intretine o familie...

Musafir

#1102

2012-02-03 16:17

Schimbarea asta o vad posibila numai daca lumea va iesi in strada, o revolutie. Insa oamenii vor iesi numai daca vor sti ca schimbarea se va face radical, ca cei care vin sa preia conducerea vor dori sa schimbe definitiv de sus pana jos sistemul asta corupt, ca taxele, birurile vor scadea, asa cum este normal, ca munca celor cinstiti va fi rasplatita pe merit, iar copiii nostri vor avea sansa la un viitor mai bun, ca nu vor mai exista bogati si saraci, ci o singura scara sociala in care fiecare sa aiba sansa sa invete, sa munceasca, sa se distreze in mod egal, sa aiba drepturi si obligatii egale. Trebuie o schimbare care sa revigoreze acest popor obosit si destramat de luptele politice si de conducerile proaste interminabile. O schimbare care sa permita si celui mai sarac sa munceasca, sa aiba acces la educatie, familia sa fie in centrul intereselor statului. T.V.A. sa fie drastic diminuat sau eliminat. Fiecare firma sa aiba libertatea sa-si declare singura impozitele la fel ca in China, iar statul sa desfinteze garda financiara si alte organe de control ineficiente si corupte. Sa instituie o masura de control care sa-l determine pe cetatean sa-si declare singur profitul.

Musafir

#1103

2012-02-03 16:31

sunt pensionar miner rog s[ fie apreciat[ munca depusa de noi cu pretul vietii am pierdut in accidente demunca peste 500 de colegi doresc sa v[ informez pe aceasta cale c[ mineritul este ne rentabil din cauza conducerii statului pentru carev[ rog sa faceti un singur calcul termocentralele mintia si paroseni achizitioneaza chilocaloria de huila din inport cu 85 lei iar din intern respectiv de la C.N.H.Petrosani cu 65 lei daca aceasta ar fi platita cu acela[i pret mineritul ar produce at\t beneficii ar contribui la marirea exporturilor prin export de energie electricacat si creierea de noi locuri de munca

Musafir

#1104

2012-02-03 17:09

Muntii nostri aur poarta noi cersim din poarta in poarta am ajuns saraci intr-o tara bogata nu mai vrem sa ne plece sotii sotiile si copiii slujitori in tari straine.Ne dorim ca si la noi tara sa avem locuri de munca si nu promisiuni desarte.+

Musafir

#1105

2012-02-03 18:00

ROMANIA ESTE CONDUSA DE GRUPURI DE INTERESE DIN EXTERIOR. DIN 1990 SI PINA IN PREZENT TOTI CONDUCATORII NOSTRI AU PARTICIPAT LA INTRUNIRI SECRETE CU ACESTE GRUPARI CARE AU DICTAT POLITICA DIN ROMANIA . (MASONII) F.M.I. TOTI CEREM : JOS BASESCU. JOS GUVERNUL. etc.DAR EU VREAU SA STRIGAM CU TOTII SI:JOS MUGUR ISARESCU SPALATORUL DE BANI MURDARI.PRIN EL F.M.I. CONDUCE ROMANIA. AFARA CU MASONII DIN ROMANIA.AFARA CU MASONII DIN EUROPA UNITA. ACEASTA ODIOASA ORGANIZATIE SECRETA LA CONDAMNAT LA MOARTE PE NICOLAE CEAUSESCU SI SOTIA SA IN ZIUA CRACIUN ,SARBATOARE SFINTA LA ROMANI.TREZITI-VA LA REALITATE DRAGI ROMANI SI SA IESIM CU TOTII IN STRADA SA-I PEDEPSIM PE TOTI CEI CARE AU JEFUIT ACEASTA TARA SI S-AU INBOGATIT PE SPINAREA NOASTRA CEI SARACI SI OBIDITI.

Musafir

#1106

2012-02-03 18:05

M-am saturat de minciunile politicenilor,de faptul ca de cind m-am nascut am auzit ca trebuie sa fim generatie de sacrificiu,nu vreu ca fata mea sa mai fie asa cum am fost noi,vreu ca tineri sa aiba o perspectiva de viitor in tara noastra si nu inalta parte unde ne trimit ,vreu sa ne conduca oameni capabili,romani adevarati nu securisti pregatiti in era comunista sa distruga si sa dezbine:jos guvernu,jos basescu

Musafir

#1107

2012-02-03 18:50

CE NU POATE FI CUMPARAT CU BANI ?
EXACT CEEA CE CONTEAZA : AFECTIUNEA + DRAGOSTEA + INCREDEREA + DESTINUL

MOMENTUL ADEVARULUI
SI ASTAZI PRESEDINTELE ROMANIEI ESTE TOT TRAIAN BASESCU
DIN PACATE CETATEANUL TRAIAN BASESCU ESTE UN OM GRAV BOLNAV : ESTE BOLNAV DE BOALA NUMITA BETIA PUTERII
TRAIAN BASESCU FACE PARTE DIN LUNGUL SIR AL BOLNAVILOR CARE AU CONDUS SAU CONDUC UNEORI LUMEA
ISTORIA LUMII ESTE PLINA DE BOLNAVICARE AU CONDUS STATE MAI MARI SAU MAI MICI DAR ABSOLUT TOTI NU AU INTELES CA TIRANII=DICTATORII SUNT TRECATORI DAR POPOARELE SUNT VESNICE
UN POPOR POATE FI MINTIT O ORA/O ZI/O SAPTAMANA/O LUNA/UN AN SAU MAI MULTI ANI DAR UN POPOR NU POATE FI PACALIT LA INFINIT
INTOTDEAUNA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU VINE SI MOMENTUL ADEVARULUI
VINE SI MOMENTUL CAND CEI CARE CONDUC POPOARELE SUNT OBLIGATI SA DEA SOCOTEALA PENTRU TOATE FARADELEGILE PE CARE LE-AU COMIS
ACUM ESTE MOMENTUL ADEVARULUI PENTRU POPORUL ROMAN SI PENTRU TOTI CEI CARE L-AU CONDUS DE LA 22.12.1989 PANA ASTAZI
SCHIMBAREA LA FATA A ROMANIEI A INCEPUT !
TOTUL ESTE POSIBIL CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU !
VALENTINDAM

#1108

2012-02-03 18:56

SUNT DEACOD CA LUCRURILE NU MERG SI NU AU MERS BINE IN ULTIMI 20 ANI IN ROMANAI. II SCHIMBAM. DA CU CINE ? VIN ALTIII MAI FLAMANZI SI MAI HOTI? CUM II DEOSEBIM? IN NUMELE CARUI PARTID AU FOST INITIATE MISCARILE SOCIALE SI PETITTIILE? EU RECUNOSC SUNT MAI DILETANT, DAR VOI DACA AVETI CU ADEVARAT UN PLAN ATUNCI EXPUNETIL LA POPOR IN TOATE DETALIILE, IESITI PE POSTURILE DE TV SI COMENTATILE, DA-TI OCAZIA LA POPOR SA-SI EXPRIME PAREREA, SI CLARIFICATI CUM VE-TI FACE DACA POPORUL ALEGE O ANUMITA OPTIIUNE. NU CUM A FOST CEA DE LA REFERENDUM IN CARE POPORUL SI-A EXPRIMAT DORINTELE LOR IN MARE MAJORITATE DAR POLITICIENTI ESCIVA SA LE APLICE.OARE NU SUNT EI REPREZENTANTII NOSTRI? SI DACA DA DE CE ATUNCI CAND NU RESPECTA VOINTA POPORULUI ''NOI'' NU AVEM NICI O POSIBILITATE S-AI DAM JOS DIN ACESAT FUNCTIE DE MARE RESPONSABILITATE?
VALENTINDAM

#1109 INITIATIVA ENTRU PROTEJAREA BANULUI PUBLIC SI UTILIZARE A CU CHIBZUINTA A ACESTUIA

2012-02-03 19:02

APEL CATRE TOTI JURNALISTI ROMANI. DACA SUNTETI CU DEVARAT ROMANI SI TINETI LA ACESATA TARA ATUNCI FACETI IN ASA FEL CA FIECARE REDACTIE DE ORI CE TIP, SA AIBA UN COMPARTIMENT CURAJOS, CARE SA DEPISTEZE FURTURILE DIN BANI PUBLICI, SA DEMASTE HOTII, SI MALTRAPAZICURILE LOR, CU PROVE CONCRETE SI SA CEARA PUBLIC JUSTITIEI SA INTERVINA IMEDIAT SI IN SCURT TIMP.
INITIATI O LEGE PRIN CARE CEL CARE FURA SAU DETURNEAZA BANI PUBLICI, TRUCHEZA LICITATII SAU ALTE ACTIUNI DE ACEST FEL SA FIE JUDECATI IN REGIM DE URGENZA IN PROCESE SCURTE CLARE SI LA SUBIECT INDIFERENT DE FUNCTIA AVUTA IN PUBLIC SAU IN SAT, SAU IN SOCIETATI NATIONALE SAU MULTINATIONALE.

Musafir

#1110

2012-02-03 19:08

Dela 199o incoace toti parlamentari si toti conducatori de partide sa fie anchetati si averiile sa fie confiscate si impartite catre poporul sarac !!! Indiferent de culoare politica toti au strins averiile prin furt din ce noi am construit timp de 4o-5o de ani!!!Noi am construit aceasta TARA prin truda noastra zi si noapte iar ei au FURAT pe totate !!! nu a lasat pentru noi nimic!!!Iar acum fura si pensia noastra mizerabila !!!DUMNEZEUl SA nu iarta pe NICIUNUL!!!!

Musafir

#1111

2012-02-03 19:09

E necesar acum o schimbare.

Musafir

#1112

2012-02-03 19:18

TRAIASCA REGELE!REINSTAURAREA MONARHIEI!INTERZICEREA TUTUROR PARTIDELOR CARE AU FOST LA GUVERNARE SAU IN OPOZITIE DIN 1990-2012!DOAR IN FELUL ACESTA VOM PROSPERA!TRAGEREA LA RASPUNDERE A TUTUROR CELOR CARE AU FOST LA GUVERNARE!SI CARE AU SUBMINAT ECONOMIA NATIONALA.CONFISCAREA AVERILOR SI INCHISOARE PE VIATA!

Musafir

#1113

2012-02-03 19:30

O initiativa binevenita, de bun simt, foarte necesara!

Musafir

#1114

2012-02-03 19:33

E bine sa terminam cu toti excrocii din guvern.Ptr asta avem nevoie de adevarati patrioti,am ajuns de risul lumii intregi .Sa facem ceva sa ne recistigam locul in lumea civilizata.

Musafir

#1115

2012-02-03 19:42

este de dorit o schimbare totala,este de dorit sa vedem alti oameni independenti nu PDL nu PSD nu PNL aceste partide care nu au facut altceva decit sa suga toata vlaga acestui popor AU MARE NOROC CA ROMANUL RABDA DAR SA FEREASCA DUMNEZEU CIND SE RIDICA

Musafir

#1116

2012-02-03 19:49

Salvati Romania de ramele neo-comuniste si descendentii lor !

Musafir

#1117

2012-02-03 20:10

Doresc recastigarea demnitatii si onoarei pierdute

Musafir

#1118

2012-02-03 21:08

A sosit momentul!

Musafir

#1119

2012-02-03 21:20

" Desteaptate ROMANE" TRaiasca Romania Libera

Musafir

#1120

2012-02-03 22:00

Sint de acord cu democratia dar nu sin de acord cu hotia si aceasta hotie care se practica pe fata
inteleg sa isi faca traiul mai bun anumite persoane sus puse dar asta nu inseamna ca ei trebue sa ne omoare pe noi cei multi iar ei cei putini sa traiasca o viata frumoasa iar noi restu sa murim de foame
Nu inteleg ce cauta toti acei mosi in parlament si in toata conducerea tari oare pentru simplu motiv ca au invatat sa fure si sa minta pe cei multi care au muncit si inca muncesc cinstit ?
parerea mea este sa se retraga si sa isi vada de batrinetile lor si sa nu mai puna piedica acestui Popor care doreste sa traiasca in cinste si onoare si sa nu ne mai faca de ris in fata lumii

Musafir

#1121

2012-02-03 22:23

Sunt plina de speranta ca totul se va schimba.Lumea s-a trezit si ce e mai important, stie ce vrea.Nu va fi usor.Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#1122

2012-02-03 22:45

vrem respect pentru oameni

Musafir

#1123

2012-02-03 22:46

dupa 22 de ani de umilinta si batjocura, a sosit vremea....treziti-va oameni buni! Dumnezeu sa ne ajute!


Musafir

#1124

2012-02-04 00:18

neam saturat vrem o schimbare in bine

Musafir

#1125

2012-02-04 00:19

Am semnat petitia sa scapam de toti cei care ne-au condus si ne-au furat 22 de ani. Sa aveti grija ca viitorii care vor face politica sa nu mai fie din cei care au facut politica ultimii ani ,indiferent de partid PSD,PNL,PDL, sa nu mai fie votati.Sa se urmareasca sa nu fie masluite voturile.