Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #1077 Jos coruptia tarii

2012-02-02 23:21

Coruptie si hotie nu e doar in Romania. Daca va uitati in jur zilnic sint stiri de coruptie in toate tarile mai ales alea bogate. Nu cred ca Romania are nevoie de nimic din exterior. Ma refer aici la importuri. Noi am supravietuit aici de peste 10000 de ani si nu era atunci nici un comert international. Cu oamenii destepti care ii avem putem sa ne cladim tara noastra si sa nu se amestece numeni in ciorba noastra. Poanta cu europa unita si cu o singura conducere unica are doar scopul de a inrobii popoarele membre.
Deja Coruptii nostri au vindut mare parte din zacamintele din subsol la altii, ca noi sa nu mai avem nimic pt urmasii nostri. Plus ca au dat la fier vechi industria iar de agricultura ce sa mai povestim au desfintat-o aproape integral ca nu mai gasesti in magazine decit alimente de import.
Eu cred ca influienta externa a fost cel mai mare dusman al nostru, noi puteam fi departe de nu ne calareau romani, ungurii, turcii, rusii etc.
Schimbarea tarii trebuie facuta cu cap si una care sa tina si nu sa ne adunam peste alti 20 de ani sa demonstram pt schimbare.