REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT


Musafir

#76

2012-01-23 15:09

Singura solutie a Romaniei este monarhia!

Musafir

#77

2012-01-23 15:11

pentru monarhie!!!

Musafir

#78

2012-01-23 15:13

sunt de acord cu restaurarea monarhiei

Musafir

#79

2012-01-23 15:14

pentru restaurarea monarhiei in Romania!!!

Musafir

#80

2012-01-23 15:50

Pentru că democrația prezidențială a eșuat!

Musafir

#81

2012-01-23 16:20

*pentru o Romanie mai buna*

Musafir

#82

2012-01-23 17:05

Monarhia este forma politica de drept a Romaniei si consider nula instaurarea Republicii pentru ca a fost impusa cu fortza.Asa cum atunci nu s-a facut un Referendum pentru a intreba populatia, nu ar trebui facut nici acum.Romania este Regat- din punctul meu de vedere.Regele/Regina reprezinta emblema Tzarii in lume si mediatorul de pace , girantul dreptatii in patrie. Principesa mostenitoare Margareta trebuie sa apara mai des in public langa MS Regele Mihai I al Romaniei, pentru ca prea des se vehiculeaza faptul ca Regele are o varsta, ca si cum dupa MS Monarhia nu va mai exista in Romania.Trebuie aratata continuitatea si dovedita autoritatea viitoarei Regine Margareta a Romaniei.Traiasca Majestatea Sa Regele Mihai I al romanilor de pretutindeni, traiasca ASR Principesa Mostenitoare Margareta a Romaniei!

Musafir

#83

2012-01-23 17:16

Eu cred ca Romania, la ora actuala, are nevoie de o revenire la demnitate .Aceasta revenire nu o mai poate asigura decat un conducator demn.Eu nu doresc pentru tara mea decat niste conducatori care sa o iubeasca si care sa isi respecte si sa-si iubeasca poporul.Restul, vine de la sine.Nu imi fac iluzii ca putem s afacem in tara noastra tot ce dorim intrucat suntem parte a unei lumi globalizate insa e foarte important ca negocierile cu marile puteri sa se faca in picioare , cu demnitate si nu in genunchi .Nu avem niciun motiv sa traim rau in tara noastra .Avem la dispozitie toate conditiile pentru a avea parte de un trai decent.Mentalitatea conducatorilor si a poporului trebuie schimbata .Trebuie redata demnitatea aestui popor atat de incercat de-a lungul timpului .

Musafir

#84

2012-01-23 17:19

Sper sa fie si momentul politic oportun. Oricum e singura solutie reala de a scoate tara din haosul anarhic in care se afunda.

Musafir

#85

2012-01-23 17:26

rog fff mult mediatizarea larga a acestei probleme pt a putea fi inteleasa de majoritatea romanilor cu capacitate de decizie.

Musafir

#86

2012-01-23 17:56

Revenirea la normalitate

Musafir

#87

2012-01-23 17:59

multi si majoritatea tineri nu inteleg f bine ce este monarhia ca forma de guvernamant,de aceea va rog sa mediatizati acest aspect cu informatii reale si clare

Musafir

#88

2012-01-23 19:21

In momentul cand omenirea isi v-a pune atentia si va dori implinirea numai a lucrurilor curate, inocente, pline de dragoste si iubire, atunci se v-a schimba omenirea TOTAL!
Nu ne lipseste nimic pentru a incerca, pentru a pune in practica un frumos deziderat!
Dumnezeu este intotdeauna cu noi, mai ales ca suntem creatie a LUI!

Musafir

#89

2012-01-23 20:04

Sa ne uitam putin la tarile europene care au monarhie.
Monarhia este deasupra intereselor meschine servind tara.

Musafir

#90

2012-01-23 22:17

Regele Mihai datorita varstei sale, nu mai poate reprezenta solutia unei monarhii constitutionale. Nici Principesa Margareta nu mi se pare o rezolvare, Si atunci un Principe strain este chiar o utopie ?

Musafir

#91

2012-01-23 23:20

Deştapta-te, Române!
Doar monarhia mai poate salva România!
Nu avem tradiţie republicană! Am avut în istorie următorii preşedinţi: Gheorghe Gheorghiu Dej, Nicolae Ceauşescu, Ion Iliescu, Emil Constantinescu şi, sperăm să fie şi ultimul, Traian Băsescu. Aceştia au condus România în ultimii 100 de ani. Prin ce au excelat aceştia? Prin scăderea nivelului de trai a populaţiei, tot felul de scandaluri pentru ciolan şi decăderea României pe plan internaţional.
Înaintea lor, când monarhia era forma de guvernare a scumpei noastre ţări, Bucureştiul era “Micul Paris”, Timişoara - “Mica Vienă”, moneda naţională, Leul, era mai puternic decât dolarul american, România era mai dezvoltată industrial decât Austria!
Unde ne-au dus aceşti preşedinţi de ţară???!!!… Se vede prea bine! Mai merită să insistăm în a fi conduşi de acelaşi sistem? Sunt convins că NU!
Pentru a scăpa de ciuma roşie a comuniştilor, care s-a decolorat în portocaliu, a PD-L - iştilor şi acoliţii lor, UDMR şi UNPR, trebuie ca toţi care simt cu adevărat româneşte să ia atitudine! Intelectualii şi Media au un cuvânt greu de spus.
Interesele ţării, a poporului, trebuie să fie deasupra celor de partid, clică, clan sau personale!
Dumnezeu să ne ajute!
Pavel Moş

Musafir

#92

2012-01-23 23:21

Deştapta-te, Române!
Doar monarhia mai poate salva România!
Nu avem tradiţie republicană! Am avut în istorie următorii preşedinţi: Gheorghe Gheorghiu Dej, Nicolae Ceauşescu, Ion Iliescu, Emil Constantinescu şi, sperăm să fie şi ultimul, Traian Băsescu. Aceştia au condus România în ultimii 100 de ani. Prin ce au excelat aceştia? Prin scăderea nivelului de trai a populaţiei, tot felul de scandaluri pentru ciolan şi decăderea României pe plan internaţional.
Înaintea lor, când monarhia era forma de guvernare a scumpei noastre ţări, Bucureştiul era “Micul Paris”, Timişoara - “Mica Vienă”, moneda naţională, Leul, era mai puternic decât dolarul american, România era mai dezvoltată industrial decât Austria!
Unde ne-au dus aceşti preşedinţi de ţară???!!!… Se vede prea bine! Mai merită să insistăm în a fi conduşi de acelaşi sistem? Sunt convins că NU!
Pentru a scăpa de ciuma roşie a comuniştilor, care s-a decolorat în portocaliu, a PD-L - iştilor şi acoliţii lor, UDMR şi UNPR, trebuie ca toţi care simt cu ade-vărat româneşte să ia atitudine! Intelectualii şi Media au un cuvânt greu de spus.
Interesele ţării, a poporului, trebuie să fie deasupra celor de partid, clică, clan sau personale!
Dumnezeu să ne ajute!
Pavel Moş

Musafir

#93

2012-01-24 00:14

singura soltutie pentru viitorul copiilor nostri!!!

Musafir

#94

2012-01-24 01:02

Doar Monarhia mai salveaza Romania !

Musafir

#95

2012-01-24 02:01

Traiasca Regele Mihai!

Musafir

#96

2012-01-24 03:23

God save the King of Romania and the Romanian nation!

Musafir

#97

2012-01-24 06:06

Pentru România şi poporul român, a restaura monarhia! Durata lunga de viata la Maiestatea Sa Regele Mihai I românilor!

Musafir

#98

2012-01-24 09:45

Până să aflu că Majestatea Sa nu este de acord cu formatiunea, am activat la Partidul Liberal Monarhist !
Claudiu Grunvald
Alba Iulia

#99

2012-01-24 10:13

Este nevoie urgenta in Romania de o balanta intre politicieni si popor! Un rege sau o regina depune un juramant in fata lui Dumnezeu pt poporul pe care il conduce si nu are voie sa ii lase de izbeliste. Intr-o monarhie constitutionala Casa Regala este de fapt balanta dintre clasa politica si vointa poporului!

Musafir

#100

2012-01-24 11:46

In momentul acesta,este cel mai potrivit drum al romanilor,pentru a urca pe o treapta sigura,onorabila si eficienta . Doamne-ajuta-ne!