REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT


Musafir

#176

2012-01-26 10:53

Doamne ajuta acest sarman popor!!!

Musafir

#177

2012-01-26 10:59

God save the King!

Musafir

#178

2012-01-26 12:00

Politicienilor fara scrupule , o singura alternativa :O MONARHIE PENTRU ROMANIA !

Musafir

#179

2012-01-26 12:52

Cu speranţa că, în acest mod vom ajunge la luminiţa de capătul tunelului. Cu speranţa că aşa nu vom mai fi furaţi.

Cu speranţa că în acest mod vom fi văzuţi, apreciaţi şi respectaţi pentru adevărata noastră valoare.


Musafir

#180

2012-01-26 13:13

Consider ca monarhia este ultima solutie economica,creativa,sociala,de imagine...atat in plan intern cat si extern.Una este sa ai o pregatire inca din "leaga" pt a conduce o tara,onorabil fara a-ti terfeli sangele albastru si numele,si alta este dintr-un pantofar,marinar sau mai stiu eu ce meserie,sa devi presedinte..TRAIASCA REGELE !

Musafir

#181

2012-01-26 15:10

singura solutie ca poporul nostru sa-si poata recistiga; DEMNITATEA,RESPECTUL si SENINATATEA DE ALTADATA !

Musafir

#182

2012-01-26 15:27

DRAGI ROMANI......V-A TREBUII SA FIM FOARTE UNITI IN VOINTELE NOASTRE, DE A INSTAURA IN ROMANIA CU ADEVARAT MONARHIE CONSTITUTIONALA........PENTRU ASTA V-A TREBUII SA INCERCAM VARIANTA...(ADD FRIEND)...INTRE NOI....IN ACEST FEL VOM PUTEA STII CARE AR FI MOMENTUL PERFECT PENTRU A PUTEA IESII IN STRADA......EU AM IN JUR DE 160 DE ASA ZISI PRIETENI PE FACEBOOK......DAR DEABEA ACUM, AM PUTUT SA REALIZEZ FAPTUL, CA ACESTI PRIETENI PE CARE EU I AM.....NU SINT ADEVARATI PRIETENI..... DOAR 1 SAU MAXIM 2 DINTRE EI, AU REACTIONAT CUMVA LA MESAJELE MELE PRO MONARHIE......SA FIU SINCER, MIE NU IMI PLAC INTRUSII, EU NU AM FOST NICI O DATA CEAUSIST, FESENIST, PESEDIST SAU BASIST........EU AM FOST TOTDEAUNA MONARHIST......TATAL MEU PE VREMEA LUI CEAUSESCU.A FOST BATUT, ANCHETAT SI ARESTAT DE CATRE SECURITATE , PENTRU FAPTUL CA DEMONSTRA SINGUR, ANTI CEUSESCU,... ATUNCI CIND NIMENI NU FACEA ASA CEVA, DE ACEA TOTI IL CONSIDERAU NEBUN.....NU A PUTUT NICI O DATA SA AIBE ADEVARATI PRIETENI SI NU A PUTUT, NICI O DATA SA AIBE INCREDERE IN CINEVA DIN AFARA FAMILIEI NOASTRE....AM 38 DE ANI SI NU AM PUS NICI O DATA VOTUL STAMPILEI MELE PE CAPUL, NICI UNUI DINTRE CEI CE AU FOST LA CONDUCERE PINA ACUM.......EU AM ASTEPTAT REGELE SA REVINA IN TARA SI SA ISI PREA CONDUCEREA DE LA VIRSTA DE 5 ANI, CE PRIN MOD ILEGAL I-A FOST LOATA.......ASCULTATIMI SFATURILE, DACA CU ADEVARAT VA DORITI MONARHIE....SI FACETIVA PRIETENI, DOAR MONARHISTI.......EU NU SINT RASIST.....DAR IN MOMENTUL IN CARE NOI MONARHISTII, V-OM INCERCA SA FACEM UN PAS IMPREUNA PRO MONARHIE.....PRIETENI ANTI MONARHIE, TOT DEAUNA V-OR STII SI VA VOR IMPIEDICA........ADD FRIEND, INTRE VOI, CIT PUTETI DE MULT PRO MONARHIE, NUMAI ASA VOM ATINGE CU MILIOANELE INTR-O REVOLTA........SFATUL MEU VINE DIN SUFLET, DACA CU ADEVARAT VA DORITI SCHIMBARE........

Musafir

#183

2012-01-26 15:43

traeasca regele!!!!!!!!!

Musafir

#184

2012-01-26 16:59

TRAIASCA REGELE!

Musafir

#185

2012-01-26 17:07

doar regele mihai ne mai poate ajuta cu toate relatiile si puterea lui politica si financiara. hai mihai..incet, incet...vii tu inapoi

Musafir

#186

2012-01-26 17:18

Albinele au regină si fac miere, altfel ar face...altceva !

Musafir

#187

2012-01-26 19:09

Vreau schimbarea constitutiei intr-o constitutie monarhala..vreau ca fiul meu sa nu mai treaca prin mizerea politicienilor din zilele de azi si ii vreau un viitor mai bun...Traiasca Majestatea Sa Regele Mihai!

Musafir

#188

2012-01-26 19:58

In sfirsit se intimpla ceea ce trebuia sa se intimple in 90!Inima mea plinge de bucurie,sint trup si suflet alaturi de cei care doresc Monarhia.Dumnezeu sa ne binecuvinteze in aceste demersuri,sa-L binecuvinteze pe iubitul nostru Rege MIHAI impreuna cu toata familia regala si cu acei oameni minunati pe care ii are in jurul Sau!TRAIASCA REGELE IN PACE SI ONOR!

Musafir

#189

2012-01-26 21:06

Pentru a nu-mi fi rusine atunci cand sunt reprezentata in occident, atunci cand se vorbeste in numele meu de la tribune nationale si internationale; pentru ca vreau sa ma conduca un model de onestitate si de demnitate!

Musafir

#190 Reorganizarea in globalizatie: de urgenta!

2012-01-27 00:48

SA  AVEM  :

 rege/voda/imparat = reprezentare   + tehnocratia(parlamentara /constitutionala)  !

Sa traim cu totii onorabil!


Musafir

#191

2012-01-27 04:01

Desi sunt liberal (simpatizant PNL) si il sustin pe Crin Antonescu pt presedintie, consider ca venirea MS Regele Mihai I ar fi mai mult decat bine venita, mai ales in vremurile astea in care ne-am cam pierdut identitatea. Romanii nu mai au incredere nu doar in politicieni sau autoritati, dar nu au incredere nici in semenii lor. Romanii au ajuns la un moment de deruta, in care nu mai stiu ce inseamna respect demnitate sau moralitate. Pe scurt, Romania are nevoie de reper moral pentru a-si reveni. Atata timp cat populatia primeste ca model de conduita exemple ce promoveaza prostul gust si marlania, va trai intr-o continua deruta.
Este nevoie de Rege la conducerea tarii deoarece, oricarui presedinte care va fi ales, ii va fi foarte greu sa nu favorizeze partidul in care a crescut (asa cum s-a vazut bine in ultimii 22 de ani). Regele fiind echidistant, fara a favoriza vreun partid, va reusi sa mentina echilibrul pe scena politicii romanesti. Ceea ce ar da o coerenta si pana la urma o coloana vertebrala NATIUNII!

Musafir

#192

2012-01-27 06:09

C Am semnat petitia pentru ca doresc mult ca Romania sa-si recapete prestigiul pe care-l merita, din pacate am pierdut aceasta sansa in 1990 si nici acum nu cred ca sunt multi romani care sa agreeze ideea unei monarhii constitutionale.
Si totusi Monarhia salveaza Romania!

Musafir

#193

2012-01-27 11:28

este singura solutie, pentru revenirea la normalitate,respect, si oprirea jafului national

Musafir

#194

2012-01-27 12:20

Nu am motive sa vred ca republica parlamentara sau prezidentiala este mai buna ca monarhia parlamentara. Citind doar istoaria si fara prea multe "alte traduceri" ale comunistilor. Intre 1866 si 1947 eram in Europa. Dupa 1947 am trecut la rusi si de atunci suntem republica. Si, a fost bine? Nu cred si se vede unde am ajuns cand altii se plimba, noi alergam...

Musafir

#195

2012-01-27 12:25

sunt adeptul unei tari decente fara fosti securistiactivisti de partid cu o noua generatie cu intelectuali tineri

Musafir

#196

2012-01-27 14:15

lovitura de stat e mai rapida

Musafir

#197

2012-01-27 18:50

Sant deacord monarhia,deoare cred in monarhie si tot o data vad si celelante tari monarhe cat de dezvoltate sant.

Musafir

#198

2012-01-27 20:17

Din punctul meu de vedere Regele Mihai este inca unsul lui Dumnezeu, iar instaurarea monarhiei nu ar fi altceva decat o reparatie istorica la atrocitatea care s-a petrecut prin fortarea regelui sa abdice. Cei care l-au fortat sa abdice nu mai sunt, deci regele trebuie repus in drepturi. E logic.

Musafir

#199

2012-01-27 21:07

DECIT SLUGA LA COMUNISTI SI MORT DE FOAME ,FARA DREPTURISI FARA UN VIITOR PTR COPIII NOSTRI MAI BINE SUPUS REGELUI SAU REGINEI.UNDE SINT MONARHIILE TRADITIONALE EUROPENE????UNDE NEA ADUS ILIESCU SI AI LUI?UNDE NE TIN CEI DE DUPA EL?SEMNEZ SI SUSTIN MONARHIA.SI APOI EU IMI DORESC REGELE INAPOI.SI CE REGINA PUTEM AVEA.........

Musafir

#200

2012-01-27 21:16

SINT PENSIONAR PE CAZ DE BOALA.OPERAT PE CORD DESCHIS,DEPENDENT DE INSULINA SI ALTE BOLI PTR CARE PRIMES 520 RON,SI MA PREZINT ANUAL LA COMISIE DE PARCA MAS PUTEA VINDECA ,CIND MA DUC LA COMISIE DIN 50 DE OAMENI DACA SINTEM BOLNAVI PE BUNE 5(CINCI)SI MIAU DAT SI DREPT DE MUNCA 4 ORE DE PARCA SEFU MIAR DA VOIE SA IAU PAUZE DESE PTR INSULINA SI MASA SAU AR FACE EL DIN TREABA MEA CA EU DE UNDE LIBER LA EFORT???SI ALTII CARE AU AVUT SI AU PROBLEME CU LEGEA IAU SUTE SAU MII DE RONI PENSIE.DE LA ILIESU INCOACE SA TRAIASCA TOTI BINE ASA CUM MULTI DINTRE NOI AU FACUTO.MULTUMESC