REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT

Eusebiu Ionescu
Autorul acestei petitii

#51 Rugaminte

2012-01-23 11:08

Dupa ce semnati petitia va rog sa distribuiti adresa ei (http://petitieonline.com/pro-monarhie) tuturor cunoscutilor vostri. Eu incerc prin toate mijloacele sa o fac cunoscuta. Acum Facebook mi-a restrictionat accesul de a mai posta ceva de aceea principalul mod de a aborda cat mai multe persoane nu mai exista.
Ajutati la semnarea acestei petitii.

Va multumesc!

Musafir

#52

2012-01-23 11:21

Transformarea Romaniei In Regat este singura solutie sa iesim din mocirla actuala in care ne aflam.


Musafir

#53

2012-01-23 11:40

Pacat ca au trecut atatia ani....inca din 1990 Romania ar fi trebuit sa redevina regat!

Musafir

#54

2012-01-23 11:41

Este, cred, singura cale de a ne redobandi respectul de sine si pe al celorlalti...

Musafir

#55

2012-01-23 11:48

As dori ca mult incercatul popor roman sa nu cada iar in prostie, sa dovedeasca macar in ceasul al treiprezecelea ca mai are un pic de intelepciune si stie ce vrea!
Ana

#56 PRO MONARHIE

2012-01-23 12:22

Da bun eu am semnat petitia si toata familia mea...Insa se pune problema daca se accepta si primeste votul in parlament Regele Mihai 1...pentru a iesi poporul la referendum trebuie 2 treimi din voturi sa fie din partea parlamentului....si apoi referendum.....Intrebarea mea aste: Va fii acceptat??? Si cati dintre noi vor vrea monarhie?? Pentru ca omul de rand nu stie ce inseamna el crede ca va fii ca pe timpul lu Voievodul x dau un exemplu...Deci?? Oamenii sunt ingusti la minte...Mare pacat ca noi nu trebuia sa renuntam la monarhie niciodata si poate acum eram si noi ceva mai bine....

Musafir

#57

2012-01-23 12:29

Eu i-am vazut pe toti ce au facut si nu mi-a placut !

Musafir

#58

2012-01-23 12:40

MAJESTATE VA RUGAM TOATA FAMILIA MEA(5PERSOANE) SI MULTI ALTI PRIETENI SALVATI-NE DE ACESTI POLITICIENI INCULTI CARE NU IUBESC ROMANIA SI NU SIMT CU ROMANII!!CHIAR DACA NIVELUL NOSTRU DE TRAI NU VA CRESTE IN VIITORUL APROPIAT (DIN CAUZA GRESELILOR INTENTIONATE ALE CELOR CARE AU GUVERNAT DE 22 ANI) IN ROMANIA TREBUIE CA TINERII SA AIBE MODELE DEMNE DE URMAT SA ASCULTE MUZICA SANATOASA NU MANELE SA MEARGA LE TEATRU SI LA OPERA ....SUNT MULTE DE SPUS VA RUGAM IN NUMELE COPIILOR NOSTRI APARETI IN PUBLIC CU MANIFESTATIE AUTORIZATA SI VETI AVEA O MARE BUCURIE.EU NU STIU CUM AU CASTIGAT UNII ALEGERILE DAR EU STIU CA TOTI CUNOSCUTII MEI VA VOR IN FRUNTEA ROMANIEI!

Musafir

#59 Re: instaurarea monarhiei

2012-01-23 12:47


Musafir

#60

2012-01-23 12:51

Regat este singura solutie.

Musafir

#61

2012-01-23 13:01

Traiasca Regele! Monarhia salveaza Romania!
Anca

#62 PNL vrea sa ne aduca Monarhia!

2012-01-23 13:14

Iata ce spune PNL In Manifestul sau:
"Prima soluţie: o nouă Constituţie

Ne-aţi făcut destul rău folosindu-vă de republica struţocămilă, fondată în 1991 de Ion Iliescu şi dusă la paroxism de Traian Băsescu!

De aceea, cerem adoptarea unei noi Constituţii, concepută şi redactată plecând de la nevoile şi aspiraţiile reale ale cetăţenilor, şi nu de la calculele meschine ale unui politician sau ale clasei politice în ansamblu.

Iar nevoile şi aspiraţiile noastre pot fi realizate dacă şi numai dacă instituim un echilibru real între puterile statului, echilibru generator de stabilitate instituţională, dacă şi numai dacă limităm dreptul de legiferare conferit puterii executive.

Credem că forma de guvernământ în cadrul cărora se poate realiza acest echilibru, dar şi un parteneriat real între cetăţeanul român şi statul român, este monarhia constituţională parlamentară."
Cititi in intregime Manifestul Romaniei Liberale la:

http://www.romanialiberala.ro/RL/manifestul-romaniei-liberale/
Ana

#63 Re: PNL vrea sa ne aduca Monarhia!

2012-01-23 13:21

#62: Anca - PNL vrea sa ne aduca Monarhia!

FOARTE BINE SPUS.........TREBUIE ADUSA IN ATENTIA PUBLICULUI MULT MAI INTENS IDEEA DE MONARHIE INSA CUM????  CA TELEVIZIUNILE SUNT SUBIECTIVE...UNELE TIN CU PDL ALTELE CU USL....N-AI CU CINE IN TARA ASTA


Musafir

#64

2012-01-23 13:26

ne-am saturat de politicienii hoti, care-si umfla averile pe spatele romanilor.Niciunul din ei nu stie ce-i saracia sau lipsa hranei, Toti sunt grasi,plimbati in tari exotice, haine de firma si masini scumpe...toate...din bani nemunciti cu sudoarea fruntii.Asa ca...Roamania are nevoie de "coloana vertebrala", de prestanta si diplomatie regala.Monarhia ar fi singura solutie pt acest popor saracit si umilit de hraparetii din politica.

Musafir

#65

2012-01-23 13:27

jos comunisti

Musafir

#66 Re: si eu!!!!!!!!

2012-01-23 13:30

#14: -  

 


Musafir

#67

2012-01-23 13:36

VIVA MONARHIA....Viva REGELE..MIhai sau fiica lui....VIVA ROMANIA!!!

Musafir

#68

2012-01-23 13:39

Am 18 ani si imi doresc enorm ca in tara mea lucrurile sa mearga mai bine. Probabil ca va fi necesar sa plec la un moment dat din tara(desi nu asta este visul meu) si imi dresc enorm ca atunci cand voi vorbi strainilor despre Romania aceasta sa nu mai fie asociata cu imaginea complet eronata de acum. Suntem foarte multi tineri competenti, implicati si bine-pregatiti! Reinstaurarea monarhiei ce pare inca o utopie, desi n-ar face minuni, ar fi cu siguranta un plus care ne-ar ajuta la intoarecerea Romaniei spre normalitate!

Musafir

#69

2012-01-23 13:54

Enter your country and your nation once again a place in Europe, Romania deserves.
Combine the will of the people with the duty of your king! I'm sure - together with his majesty, the people of Romania to achieve even great success!
Long live his majesty, King Michael I of Romania!
My best regards and wishes for the Romanian people!
I am with you in spirit!

Musafir

#70

2012-01-23 14:03

Da, vrem ca Romania sa redevina REGAT. Republica de azi este ilegitima deoarece in 1947 nu a facut nimeni referendum pentru schimbarea formei guvernare din REGAT in Republica, iar toti ,, conducatorii" de atunci si pana azi au fost si sunt niste secretari generali ai pertidelor care i-au numit in functiile respective. REGELE este conducatorul de drept al romanilor.

Musafir

#71 JOS BĂSE PRO MONARHIE

2012-01-23 14:50

BA FRATILOR....AM IMPREASIA CA DACA ”ASTIA” CA N-AM CUM SA LE ZIC ALTFEL.....NU PLEACA DE LA PUTERE BĂSE NE-O ARE PREGATITA RAU DE TOT: PENTRU CA M-ATI SUPARAT CU PROTESTELE VOASTRE DE DOI LEI......TAXE SI MAI MARI SI IMPOZITE.....am incheiat citatul ASTA CA SE NE ARATE NOUA INK O DATA CA PUTEREA ABSOLUTA IN STAT O DETINE EL....GRAV!!!! O
Ana

#72 JOS BĂSE PRO MONARHIE

2012-01-23 14:50

BA FRATILOR....AM IMPREASIA CA DACA ”ASTIA” CA N-AM CUM SA LE ZIC ALTFEL.....NU PLEACA DE LA PUTERE BĂSE NE-O ARE PREGATITA RAU DE TOT: PENTRU CA M-ATI SUPARAT CU PROTESTELE VOASTRE DE DOI LEI......TAXE SI MAI MARI SI IMPOZITE.....am incheiat citatul ASTA CA SE NE ARATE NOUA INK O DATA CA PUTEREA ABSOLUTA IN STAT O DETINE EL....GRAV!!!! OARE CE VA FII DE NOI???? INTREBAREA CARE SI-O PUN MULTI DINTRE ROMANI

Musafir

#73

2012-01-23 14:54

In acest moment, monarhia pare a fi o solutie. Regele este un exemplu de moralitate pentru acest popor si noi avem nevoie in primul rand de persoane de aceasta calitate.

Musafir

#74

2012-01-23 14:58

Sa traiasca Familia Regala

Musafir

#75

2012-01-23 15:09

regalitatea este un factor de stabilitate .....