NU!desfiintarii Grup Scolar Posta si Telecomunicatii Timisoara

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU!desfiintarii Grup Scolar Posta si Telecomunicatii Timisoara

Un Parinte!

#226 Un parinte

2012-01-16 13:29

Nu imi dau numele nu de frica pur si simplu vreau sa beneficiez de posibilitatea anonimatului, sunt un parinte care respecta invatamantul oferit de Posta si Telecomunicatii cat si cel oferit de CFR, dar personal nu mi-as trimite copilul sa invete in ZONA in care este situat liceul , stiu ca beneficiaza de spatiu, amenajari, posibilitati de recreere pentru copii in pauze, ceea ce lipseste la Posta si Telecomunicatii, deoarece sunt multi caini, posibilitatea de a ajunge este foarte greoaie. Fite de centru as vrea sa stiu si eu ce sunt???????? Sincer cand sunt inca atat de multe licee cat de cat mai central de ce as merge pana la CFR????? Si REPET nu am nimic impotriva liceului in sine ci doar cu faptul ca este atat de departe. Deci sincer va spun ma ingrozeste idea unui copil pe strada la 7 dimineata iarna cand stim foarte bine ca inca este noapte. Cat despre desfintare nu ma dau cu parerea pentru ca inca nu am inteles ce se vrea de fapt si ce interese sau nu se apara.Astept sa vad!!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-16 14:49


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-16 15:41


Raul
Musafir

#229

2012-01-16 16:05

Mda.... am muncit din greu sa ajungem undeva si acum altii dau cu piciorul in munca noastra!

:-j

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-16 17:32


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-16 17:44


Raul

#232

2012-01-16 18:08

In ultimul timp aud multi care spun (vorbe murdare) " daca ne muta la cfr plecam si noi la alt liceu ". Nu inteleg gandirea lor. Daca sustinem posta pana in ultimul moment, totul va fi asa cum trebuie sa fie ,NU CUM VOR ALTII!!!!!.

Musafir

#233 Re:

2012-01-16 18:10

#232: Raul -

Felicitari! Un om care gandeste!!!!


Musafir

#234 Re:

2012-01-16 18:18

#76: -

aia e si miza, nu ?


Musafir

#235 Re:

2012-01-16 18:20

#106: -

nici noi nu am vazut elevi de la posta la olimpiade unde am luat locul 1 pe judet, nu i-am vazut la multe manifestari, muuulte, i-a mvz insa la noi in scoala la proiect, 2 ani la rand. habar nu ai ce vb.


Musafir

#236 Re:

2012-01-16 18:23

#191: N . Mih -

"As dori sa intreb un   cadru didactic daca atunci cand orele v-or incepe , noi elevii putem sa nu mai raspunem la ore asta sub forma de protest / greva ?"

 

=))=))=))

atunci cand orele VOR incepe, poate vei invata sa scrii corect. la colegiul leonida, fireste, ca acolo ai devenit analfabet.

Raul

#237

2012-01-16 18:45

Am vazut ca sunt cativa impotriva noastra.Din pacate , ei nu prea gandesc inainte sa posteze porcarii . Si ar trebui sa va ganditi ca noi suntem multi , uniti si nu vom ceda niciodata!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-16 18:51



Musafir

#239 Re:

2012-01-16 18:59

#237: Raul -

Din pacate Raul,  - s-a aruncat cu aceste postari in oameni pe care nu ii cunoasteti...si uite asa se generalizeaza. Cred ca, elevii Colegiului Tehnic ,, Dimitrie Leonida" si profesorii, - persoane de altfel pe care voi, cei care postati aici nu-i cunoasteti - nu trebuie jigniti. Actiunea voastra e justificata atata  timp cat tineti cursul acesteia in directia dorita fara sa loviti , fara sa jigniti, fara acuze grave care nu va ajuta cu nimic, fara.... Nu cei in care loviti nejustificat fac aceasta comasare.

 

Kid

#240 Re: Re: INJOSITORUL

2012-01-16 19:05

#230: - Re: INJOSITORUL

Da sunt elevi slabi  la CFR probabil esti profesor/profesoara sau elev acolo dar degeaba incercati sa face-ti atata scandal! Nivelul de la CFR este cu mult sub nivelul nostru si asta stie toata lumea! Dar interesele unora sunt mai presus de noi :-j


Musafir

#241 Re: Re: Re: INJOSITORUL

2012-01-16 19:14

#240: Kid - Re: Re: INJOSITORUL

Stii care este problema??? Te rog uita-te in jur. Nu face nimeni scandal. Ideea este sa nu mai jigniti fara justificare. fara suparare, dar noi, cei din Colegiul Tehnic ,,Dimitrie Leonida" nu am jignit. Stim ca aveti rezultate bune asa cum, cu siguranta aveti si rezultate mai putin bune. Sunt si copii buni si altii mai putin buni. In ceea ce priveste nivelul...depinde mult de elevi, de generatii, de multi alti factori. Nu te supara, dar daca anul acesta voi ati avea rezultate mai slabe ca noi la Bac, ar insemna automat ca noi suntem destepti si voi ,,slabi"?  Nu asa se rezolva o problema. Nu jignind. Mult succes! Sincer!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-16 19:35



Musafir

#243

2012-01-16 20:15

eu as vrea sa ramana scoala asa cum este !!!!asa ca semnati cat mai multe petiti!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-16 21:11



Musafir

#245

2012-01-17 12:21

Nu dorim desfiintarea liceului nostru sau comasarea cu cfr

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-17 15:41


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-01-17 15:43


Retzy Cercel

#248

2012-01-17 15:52

hai ma salvam posta nu fiti gunoaie ii un liceu bun

Musafir

#249

2012-01-17 16:53

Asta e parerea dumneavoastra ca facem "valuri degeaba " ... Cu acest" scandal " cum îl denumiţi dumneavoastra am reusit sa aratam tuturor ce fel de directoare avem si modul ei de gandire in ceea ce priveste liceul nostru de " Posta şi Telecomunicatii Timisoara "...

Peste un an se împlinesc 90 de ani de cand a existat acest Liceu si nu s-a plâns nimeni ca nu avem curte sau mai stiu eu ce... dar totul a mers bine pana se gasesti o persoana nu dau nume ( Lăcrămioara ) care doreste ceea ce este mai prost pentru elevi acestui Liceu.

Credeţi ca daca s-ar ajunge la comasare veţi face un bine?...asta e punctul dumneavoastra de vedere , gandiţi-vă că peste 80% dintre elevii Liceului nostru s-ar transfera in alta parte...


Musafir

#250

2012-01-17 17:44

Daca intradevar ne place aste liceu vom continua sa il aparam pana in panzele albe..si vom face orice este posibil pentru salvarea lui..a ne muta din el nu este o solutie.Acuma se vede cu adevarat cat de uniti suntem.A ceda este cea mai usoara soluite dar noi nu dormi sa cedam in fata doamnei directoare.