Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#3826

2012-01-12 10:07

de ce doriti sa desfintati cea ce merge bine in tara acesta?

Musafir

#3827

2012-01-12 10:07

Cred ca SMURDUL este cel mai bun lucru pe care il aveam la acest moment in domeniul sanitar. Bravo celui care la infiintat. Trebuie sustinut medicul Raed Arafat pentru ca ceea ce el a facut nu a fost in stare niciun roman sa faca.
Valeriu Durac

#3828

2012-01-12 10:08

Un cetăţean străin un excelent profesionist devine mai român decât compatrioţii noştrii.Un om cu suflet un om care şi-a dedicat viaţa şi toată priceperea unui singur scop,acela de a salva vieţile oamenilor.Un asemenea om nu are loc în această gaşcă de hoţi şi trădători ai nemului romînesc,care de peste douîzeci de ani se rotesc la conducerea acestei ţări cu un singur scop,acela de a fura.Acum a sosit rândul banilor din sănătate să fie prăduiţi până la ultimul leu,acest om stătea în calea lor şil-au mazilit.Locul trebuie complectat cu unul care să corespundă cerinţei lor a hpţilor şi trădătorilor acestui neam pentru ca in numele privatizării,această gogoaţă umflată a capitaliştilor să poată fura tot.Le atrag însă atenţia acestor hoţi de profesie,dacă ei poate nu vor mai apuca acele zile vor rămâne copii lor,şi când vor veni la putere GLOBALIŞTII vor face cu copii lor tot ce au facut şi celelalte generaţii în urma.Copii lor vor păţii ce au păţit comuniştii în ilegalitate,apoi ce au păţit capitaliştii când au vemit comuniştii la putere şi tot aşa.Istoria se repetă şi lumea nu învaţă nimic din greşelile trecutului.

Musafir

#3829

2012-01-12 10:08

Nu am inteles nimic din noua lege si sunt revoltata pentru lipsa de respect a presedintelui tarii pentru intelectuali in general si mai ales fata de renumitul medic Raed Arafat .Mioara

Musafir

#3830

2012-01-12 10:09

totul s-a distrus in tara asta,corabia plina de pirati a distrus tot ce era normal,bun,eficace.Daca nu vom lua nici o atitudine,n-e va distruge si pe noi,deja a inceput in sanatate,eu nu am nici un venit pana ies la pensie in luna aprilie,sunt bolnava de astm-bronsic infecto alergic,hepatita cronica persistenta,tensiune arteriala,sindrom alergic. eu pot oricand muri ,nu am bani sa ma duc la med de fam sa platesc ptr reteta si sa-mi cumpar reteta. INREBARE: de ce am platit eu 37,8 ani contributia la sanatate?

Musafir

#3831

2012-01-12 10:10

Ba ba, Traian Băsescu, SMURD a fost creat de un om. De un OM (da, cu majuscule) şi o mână de voluntari din Târgu Mureş, de voluntarii care şi-au sacrificat chiar şi viaţa în slujba SMURD pentru cetăţeni.
Ba da, Traian Băsescu, SMURD a fost creat de un OM şi din banii privaţi ai cetăţenilor din Târgu Mureş care au donat cu suflet din puţinul lor pentru ceva care a fost creat pentru ei.
Cum poţi sa dezinformezi (formulare academică) un popor întreg cu atâta seninatate? Cum poţi să furi munca unui OM pentru afacerile de stil mafiot ale statului patronat de noul "geniu al Carpaţilor"?
Simplu, trebuie doar sa te numesti Basescu.


Musafir

#3832

2012-01-12 10:10

SMURD e serviciul care a resuscitat serviciul de urgenta Romania

Musafir

#3833

2012-01-12 10:12

:cine va decide tratamentul si spitalizarea pacientilor daca se aproba legea?medicul sau afaceristii care stau in spatele privatizarii?N-ati inteles exemplul. cu operatia de amigdalite? Nu mdeicul va decide nici reteta,nici spitalizarea...o vor decide afaceristii pentru a obtine cat m,ai mare profit..A doua intrebare:unde au fost institutiile abilitatea sa controleze activitatea Casei Nationale a pensiilor??Cum au putut sa fie fraudate atatea milioane de euro si nimeni nu este tras la raspundere?Sa traiti bine!romani!...nici in spitalele pe care le-ati construit din banii vostri nu veti mai avea acces~

Musafir

#3834

2012-01-12 10:12

Ar fi mare pacat ca sa pierdem SMURD

Musafir

#3835

2012-01-12 10:12

SMURD SALVEAZA VIETI...SA SALVAM SI NOI ACUM SMURD

Musafir

#3836

2012-01-12 10:13

Spune NU desfiintarii SMURD!

Musafir

#3837

2012-01-12 10:13

Traim in Romania, doar...te poti astepta la orice ! cum domnule sa desfiintezi SMURD-ul?Mai aveti putin si ne desfiintati si pe noi ca oameni! ne-ati luat demnitatea,dragostea fata de propria tara, acum ne luati si dreptul la viata.

Musafir

#3838

2012-01-12 10:14

Sa incercam sa pastram ce mai avem bun in tara asta. Sa avem grija de putinii oameni de calitate prezenti la conducerea tarii!

Musafir

#3839

2012-01-12 10:15

s-au facut foarte multe comentarii pe tema aceasta si deaceea vreau doar sa adaug ca atunci cand este vorba de bani se poate intampla orice.

Musafir

#3840

2012-01-12 10:15

ridica-te romane din genunchi si apara-ti demniatea

Musafir

#3841

2012-01-12 10:15

Sustin Smurd si pe exceptionalul doctor Arafat.
Teodorciuc Mariana
Musafir

#3842 Teodorciuc Mariana

2012-01-12 10:15

SMURD este singurul care functioneaza in acest domeniu. Eram mandra ca Romania dispune de un astfel de serviciu de urgenta. Nu am avut niciodata nevoie de serviciile acestuia, dar ma simt mai in siguranta stiind ca in orice moment ma pot baza pe SMURD. Nici nu concept desfiintarea acestuia. Basescu si a lui clica ar trebuii judecati pentru genocid si sper ca dupa alegeri sa plateasca pentru jaful si saracia in care au aruncat Romania. Este inadmisibil sa se mai incerce sa se smulga niste bani (asigurari suplimentare de sanatate) din buzunarul deja gol al meu, sau al majoritatii populatiei.


Musafir

#3843

2012-01-12 10:15

Actualii guvernanti nu ar trebui sa hotarasca nimic fara acordul populatiei. Ei cred ca noi existam doar pentru a-i alege pe acele functii, dar de fapt acele functii exista pentru a ne face viata tuturor mai buna!

Musafir

#3844

2012-01-12 10:18

nu mai e nevoie de nici un comentariu: e de bun-simt elementar

Musafir

#3845

2012-01-12 10:20

Multumim Arafat pentru ce ai facut pentru romani si felicitari ca nu te-a afectat mentalitatea romaneasca,a unora,de-a te da dupa ciolan!

Musafir

#3846

2012-01-12 10:20

NU desfiintarii SMURD!

Musafir

#3847

2012-01-12 10:20

dati de lucru oamenilor,angajati oameni,munciti sa fie bani la asigurari sociale!
cei care lucreaza in afara tarii cu contract de munca,unde contribuie la asiguri sociale ca,vin in tara sigur sa se trateze?
nu cred ca nu sunt bani la sanatate ci,ca acestia sunt gestionati gresit,demonstrand inca odata ca statul,prin politicienii pe care-i alegem este cel mai prost administrator.
de ce v-ati ocupat,s-a ales praful,ocupati-va si de sanatate...!!! nu ar fi mai bine,sa va puneti sfoara?

Musafir

#3848

2012-01-12 10:20

Singurul lucru bun si care si functiona !!!
Sunbtem alaturi de dr.Arafat !!! Bravo lui !!! Cinste lui !!! Daca o tine tot asa o sa-l propunem la presedintie si va asigur ca nu va avea nevoie de sustinerea nici unui partid. Caci pe el il vor sustine toti romanii, chiar si cei prosti, pe care se bazeaza politicienii

Musafir

#3849

2012-01-12 10:21

L-am admirat de la bun inceput pe Dl Arafat! E una dintre putinele persoane care au facut ceva pentru Romania. E pacat ca se intanpla asa ceva!

Musafir

#3850

2012-01-12 10:21

Singurul lucru care merge bine in tara asta, macar atat sa avem si noi