Mireasa pentru Fiul Meu = REGIZAT ?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Mireasa pentru Fiul Meu = REGIZAT ?


Musafir

#51

2011-12-11 15:00

sa fie voturile transparente si sa fie OBIECTIVI

Musafir

#52

2011-12-12 03:33

Gabrilea Cristea=Mireasa pentru fiul meu
monica

#53

2011-12-15 15:02

Ne-am saturat de acest circ fara bani.De o luna de zile nu se dau decat conflicte,alimentate zilnic de neprofesionalismul Mirelei,care in calitate de moderatoare poate stopa iesirile necontrolate sau poate prea controlate(aviz Catalin) ale concurentilor,poate dirija discutiile spre tema de baza a emisiunii.De camd e acest show,sau era la Kanal D,miciodata nu s-a desfasurat atata rautate,atatea injurii,atata scandal intr-o emisiunea care se vroia de dragoste.Pe facebook sunt mii de comentarii pe care nimeni nu le baga in seama din cei care produc emisiunea,deci nu suntem luati in considerare ca telespectatori,dar au nevoie de voturile si sms-urile noastre,deci urmaresc castigul.Oare atat de prosti ne cred pe toti??????????????

Musafir

#54

2011-12-17 21:04

nu e frumos ce se intimpla mare rusine la toti

Musafir

#55

2011-12-21 00:56

Cea mai trucata si mizerabila emisiune. RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ANT 1 CA AVETI IMPRESIA CA NE PUTETI PROSTI PE FATA. RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Musafir

#56

2011-12-22 18:17

andreia fii tare imi place mult de tine liuda chisinau

Musafir

#57

2011-12-22 21:52

dece nu intrerupetzi aceasta cacealma care nu-si mai are rostul de niciun fel nici instructiva, nici educativa este o jalnica lectzie de mahalagism si o prezentare mai ceva ca pe centura
livia
Musafir

#58

2011-12-22 22:31

sper in emisiuni de o buna calitate facute cu responsabilitate de persoane cu pregatire temeinica in conceptzie si organizare, regie ......numai facetzi selectzi pe criterii de nepotism, va multzumim anticipat si ateptam ....... SPOR LA TREABA ANTENISTILOR!!!!!!!!!!!


Musafir

#59

2011-12-25 00:46

cred ca acest show denumit reality este regizat,nu cred in veridicitatea voturilor.cum ar putea iesi mireasa saptamanii diana,sau mama saptamanii maria altfel decat prin voturi contrafacute,mai cred ca unii concurenti sunt actorasi angajati pe la antena,altfel cum si-ar permite catalin sa aiba atata tupeu nesimtit si totusi organizatorii sa nu aiba nici o reactie,totul este regizat spre scandal si isterie,pt audienta.

Musafir

#60

2012-01-03 18:04

consider ca acest reality ar trebuii oprit sa_u daca nu se poate luati masuri cu concurentii care depasesc limita bunului simt

Musafir

#61

2012-02-03 22:33

Faptul ca Adrian si d-na Marioara sunt terorizati de la inceputul concursului de Mirela si Catalin sistematic minut de minut in fiecare emisiune ma face sa cred ca in casa sunt introdusi anumiti concurenti care au acest rol :sa provoace conflicte.E de ajuns unul sau cel mult doi in fiecare editie si gata conflictul.Acest lucru se observa destul de usor prin faptul ca de obicei mediatoarea trece cu mult mai usor peste conflictele iscate de "concurentii lor" nu insista atat de mult nu-i toaca marunt.Mi-e tare teama ca totul se petrece pe banii nostri.Ma cred o mare fraiera ca-mi votez preferatul .M











a simt furata....

Musafir

#62

2012-02-11 09:50

Pierdere de timp!!!!

Musafir

#63

2012-02-14 15:42

Catalin suntem de partea ta si sa faceti cea mai frumoasa emisiune si te potrivesti cu Edida Catalin.

Musafir

#64

2012-02-17 23:08

afara ci adrian si mama lui sunt falsi,au venit ptr bani.
babordel
Musafir

#65

2012-03-03 12:15

atzi coborat prea jos nivelul emisiunii.
de fapt mai jos de atat nu se mai poate.
pana si concurentzii s-au revoltat!

draga staffule !
-protestez,mai ceva decat ultrasii din piatza universitatzii !

http://forum.a1.ro/images/smilies/ye004.gif...


-de ce protestez?

http://forum.a1.ro/images/smilies/ye013.gif...


-ete, ca asa vrea mushchii mei !

http://forum.a1.ro/images/smilies/ye010.gif...


-pe ce protestez?

http://forum.a1.ro/images/smilies/ye013.gif...


-poi, protestez si va rog din inima, ca la ''voteazamireasapentrufiulmeu.ro'' sa scoatetzi dreaqu, graficele alea care apar , cu numarul votantzilor, concurentzii votatzi si procentele in care au fost votatzi ! poi, se poate? atunci cum mai putem noi, protestatarii de buna credintza,sa mai masluim voatele?rusine,felix !
-de asemenea protestez ferm,si solicit ca Mirela, sa nu mai scoata casca din ureche, atunci cand deschide plicurile, cu voatele telespectatorilor !pai, se poate ?in felul acesta o privati pe Mirela de posibilitatea de a maslui procentajele ! rusine producatorului !
-protestez, de asemenea, asupra faptului ca firma care contabilizeaza situatzia voatelor, si care este independenta de producatorii emisiunii, la fel ca boc de basescu,sa scrie situatia cu rezultatele centralizate, cu litere cat mai mici,ilizibile chiar!ne-am saturat ca moderatoarele , fie ca se numesc fofolina/pretzioasa, sau mirela, sa ne tot bage in ochi la fiecare finala, filele alea scoase din plicuri, cu scrisul de 10 cm., de parca am fi chiori,sa ne dovedeasca ele, ca ceea ce citesc de acolo, e chiar adevarat ! rusine staff si firma de centralizare;
-si va rugam, atzi devenit obositori, tot spunandu-ne, cate din voate au fost transmise prin s.m.s. credeti ca noi n-am observat cele 4-5 s.m.s.-uri, care curg pe burtiera de pe ecran, tot timpul emisiunii?asta pt. economie de spatziu , stim !
-si draga staffule, protestam pt. ca suntetzi inflexibili si daca atzi stabilit zilele si orele de difuzare, nu doritzi sa le mai modificatzi ! fitzi oameni de intzeles si deci mai flexibili !ca noi ne dorim siuspans, sa zappam prin programe si sa vedem catzi din noi pot ghici ziua si orele de difuzare !
-si credem ca exageratzi cu emisiunea de dimineatza ! o ora de emisie , de la 10.50-la 11.oo, e prea mult !
deci :RUSHINEEEEEEE!!!!!

 

Prealuminat Staff,
Permiteti sa protestez! Ca de raportat nu am ce...Sunt o antihana a lui Hadrian, noul idol al barbatilor cu, sau fara tractor. Va rog, cautati-i o nevasta! Singur nu e in stare! Ocupati-i timpul cu ceva, ca asta ma aduce in pragul divortului! Barbate-miu s-a hotarat sa fie leu! Cum? Stati asa... Barbate-miu vrea tractor, ca daca Hadrian vrea, si el vrea! Barbate-miu vrea sa se reduca perioada de sarcina de la 9 luni la 6 luni, ca daca Hadrian a spus ca se poate, atunci se poate! Barbati-miu vrea sa ne sarutam din trei in trei luni, ca Hadrian e lansator de moda! De la sex mi-am luat deja gandul! Barbate-miu face mofturi la mancare! Nu mai mananca vita ca Hadrian a zis ca-i proasta! Va rog, luati masuri si insurati-l dracu odata pe Hadrian asta, ca are mintea prea odihnita! Daca nu, o sa ajung antihana lu’ barbate-miu, iar barbate-miu va va da in judecata, ca asa a invatat de la Hadrian!

Semnat, o nevasta disperata!

 

PROTEST

DRAGA STAFFULE,

TE RUGAM SA LE DESCALIFICI PE CONCURENTELE CARE IL REFUZA PE ADRIAN, PENTRU CA SUNT NASPA. SI IN PRIMUL RAND SA O PENALIZEZI PE CONCURENTA MONICA PENTRU CA L-A INTREBAT PE ADRIAN DACA A LUAT BACALAUREATUL DIN PRIMA, OBLIGANDU-L ASTFEL SA MINTA! RUSINE, MONICA!

 

CONTRA-PROTESTUL STAFF-ULUI LA PROTESTELE VOASTRE

Bey, ciocul mic si joc de glezne. Ce ne frecati ridichea cu protestele voastre ? Noi, staff-ul, taiem si spanzuram in emisiunea asta. Noi, staff-ul, indragostim si desdragostim concurentii, noi ii casatorim si ii divortam, noi le planificam venirea copiilor pe lume, noi am adus zapada peste voi si tot noi l-am dat jos pe Boc. Lasati ciripeala si mieauneala, puneti mana pe telefoane si votati pana faceti basici la degete, pana consumati creditul, pana iese fum din celulare, pana o sa ninga in Sahara si pana o sa se topeasca zapezile din Antarctica.


Sa traiti bine !

(proteste culese de pe forumul oficial ..MPFM antena 1 .ro  '')

babord_el

#66

2012-03-03 12:29

DRAGA STAFFULE,

ITI MAI SCRIU INCA O DATA TOT EU SI VORBESC IN NUMELE MILIOANELOR DE FANI DIN BACAU SI NU NUMAI CHIAR SI DIN CLUJ SI DIN TOATE COLTURILE LUMII, FAN...I CARE STAM ZI SI NOAPTE SI POSTAM PE OFICIALUL VOSTRU , CARE SUNTEM CONSTRANSI SA INJURAM PE TOTI CEI CARE NU GANDESC CA NOI INTOCMAI CA IDOLUL NOSTRU DE UN LEU ,ASA CA DIN MOMENT CE FACEM ACESTE SACRIFICII AVEM DREPT DE VIATA SI DE MOARTE ASUPRA EMISIUNII NOI CEREM URMATOARELE :

PUNCTUL 1 VREM NEVASTA PENTRU ADRIAN DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA MAMEI LUI ,CACI IL VREM INSURAT IN ACEASTA COMPETITIE PENTRU A-SI INDEPLINI MARIOARA VISUL DE A LUA BANII DIN FINALA

PUNCTUL 2 VREM DESCALIFICAREA LUI CATALIN SI OBTINEREA UNUI MANDAT DE 29 DE ZILE DE AREST PREVENTIV CAP DE ACUZARE : AGRESIUNE FIZICA CU O FLATULATIE FACUTA IN MOD PREMEDITAT IN NASUL FIN SI OPERAT AL IDOLULUI NOSTRU ADRIAN SI TENTATIVA VERBALA DE SUPUNERE LA PERVERSIUNI SEXUALE PE ADRIAN , MARIOARA , DOMNUL COSTEL SI TOT NEAMUL LUI ADRIAN.

CONSIDERA ACEASTA SCRISOARE UN ULTIMATUM DRAGA STAFF DACA NU NE VEI BAGA IN SEAMA NE VEDEM LA HAGA

ale tale lighioane(pardon fane ) y:x

Musafir

#67

2012-03-03 12:32

ne subestimeaza inteligenta antenistii:)
babord_el

#68

2012-03-03 12:37

STIMATE STAFF,

MOMENTAL NICIUNA DINTRE FETE NU A FOST PE PLACUL LUI ADRIAN.TOATE AU PICAT PROBA ORALA LA INTERVIU. BIANCA NU ARE VARSTA LEGALA PENTRU O CASATORIE CU ADRIAN, O COPCHILA DE LICEU. AURELIA "ARE O VARSTA" LA CARE AR TREBUI SA MEARGA SA ISI DEA BACUL.RALUCA ARE O DANTURA CARE NU SE PRETEAZA LA O CASATORIE. MONICA S-A DOVEDIT A AVEA PARERI PROPRII, CEEA CE A DESCALIFICAT-O DIN START.

MARIOARA LE VA NOMINALIZA PE TOATE IN MOD CORECT SI CEREM O NOUA PRESELECTIE. ATAT!

____________________Buna ziua , Stimate Staf !
Protestez ,ca am avut obraznicia sa cred ca la un show matrimonial ,se poate vorbi de sentimentele cele mai umane si calde : DRAGOSTEA ,IUBIREA ,PRIETENIA !
Protestez ,ca ati adus la rang de dialog :SCANDALUL ,INFLUIENTA NEGATIVA ,VIOLENTA VERBALA ,FAPTE REPROBABILE (VIOLENTA FIZICA )SMECHERIA ,LIPSA BUNULUI SIMT ,TUPEUL ! yX(
STII SA TE CERTI / SA INTRETIi UN SCANDAL ??????? acestea au fost intrebarile pe care le-ati pus concurentilor la preselectie ??????
Protestez ca v-ati multumit cu "AM VENIT SA-MI GASESC JUMATATEA "!
TREBUIA SA LASATI USA LARG DESCHISA DIN MOMENT CE AU AFIRMAT SI FETE SI BAIETI CA NU VOR FORMA CUPLU CU NIMENI DIN CASA ! y:-?
Nu s-ar fi ajuns la acest conflict,Adrian -Catalin ,ce a ajuns la o maxima excaladare in ura ,de unde niste oameni ,care afara ,nu au nimic de impartit ,aici au devenit DUSMANI DE MOARTE !
Si pe langa razboiul lor ,se mai adauga si razboiul SUSTINATORILOR DE PE FACEBOOK SI FORUM ,AI CELOR 2 BAIETI ! y[-X
Concurentii din casa cred ca au si uitat de ce au intrat si mai ales sa mai foloseasca cuvinte blande,de suflet ,de dragoste ! y:-/
Protestez,ca nu ne aratati cum isi petrec "asa zisele" cupluri timpul !
Veti constata cat de sarac le e dialogul ,cat de robotei sunt ,numai sa dea bine la public !
Protestez la reprimirea in casa a celor eliminati de public ,mame ,fete , deci nemaidoriti ! yX(
Protestez ,de asemenea ca nu luati masuri cu cei care au fost dovediti cu minciuna :ex ) d-le Mariana si Gabriela (CALENDAR SI SERVETEL AUNCAT ) ; Catalin -instigator la violenta fizica si mai ales ,la inselarea din prima a DOMNIILOR VOASTRE prin planul Lui pus la cale de la HOTELUL unde au fost cazati ! Norocul lui a fost ca nu a stiut Victor sa puna problema celor puse la cale si pe faptul ca a fost un concurent contestat ,ca si Adrian ! y[-X
Acolo n-au fost filmati ?
PROTESTEZ ,CA LASATI PERSOANE STRAINE SA INTERVINA IN PLATOU PRIN PREZENTA ,IN MERSUL ENISIUNII ! daca sunt ,simpatizanti ,s-o faca prin telefon !


-----------------------Cu multa stima si profund respect ! y:)

VREM SA VEDEM BUNA DISPOZITIE !

Protestez ! Impotriva stresului la care e suspus idolul meu Adrian : faptul ca moderatoarea joaca alba-neagra cu el, uite castingul, nu e castingul, faptul ca de 5 luni incoace gura nu-i mai tace lui Catalin, provocandu-i idolului meu caderi de tensiune si pierderi de memorie (vezi episodul cu bac-ul, cand Adrian nu si-a mai adus aminte daca l-a luat din prima), faptul ca e vitregit de posibilitatea gasirii unei sotii care : unu, sa nu manance salam; doi, sa fie docila, supusa, ascultatoare, obedienta, maleabila, adica sa aiba toate calitatile unei sotii perfecte; trei, sa semene cu Alexandra in direct, in reluare si cu camera ascunsa; patru, sa gateasca ca la mama acasa. Mai protestez impotriva faptului ca Diana e deranjata de glumele lui obscene si ca n-a vrut sa se dezbrace cand i-a cerut.

Cu stima, o fana infocata a lui Adrian.

D'le "Staff"

Deoarece am constatat ca atmosfera din casa v-a alterat si dumneavoastra gandirea logica vreau doar sa va reamintesc modul in care ,elegant i-ati facut papucii Irinei pentru ca se "juca" cica...ce sa vezi,cu un concurent din casa.Fapt care ar fi putut declansa oricand mult mediatizata "scanteie" ce trebuie sa apara ca sa faci un cuplu.I-ati facut deci papucii Irinei insa NICIODATA nu ati taxat minciuna si aberatiile.Drept urmare,desi le-ati prins cu mata-n sac pe Andreea si Edina,desi e clar ca scopul lor e altul decat sa se uite la muritorii din casa,si mai mult,nici macar nu mai "simuleaza" interesul pentru scopul acestei emisiuni-nu le-ati dat nici o sanctiune,nici macar o mustrare.Ba mai mult,ce sa vezi,au iesit ca prin minune protejate de public(si ma intreb care public ca nu vad pe nimeni de pe aici si de prin alte parti sustinandu-le-as zice-dimpotriva) si raman in continuare sa ne minta si sa ne tina de prosti,sa ne insulte prin aroganta de care dau dovada,mai ales Andreea,cand face doar tampenii dar refuza sa comenteze.:)
Nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi facut d-na moderatoare daca era Catalin in situatie.Pentru ca ,de o vreme,pasiunea ei este sa-l persifleze pana la umilinta pe respectivul.Desi nu cred ca mai exista in casa vreunul mai cerebral.Si fara sa fie prins cu minciuni grosiere la care sa dea explicatii stupide.
Eu inteleg ca emisiunea este de origine turca,dar sa le spuna cineva producatorilor ca aici traim in Romania si modelul de BARBAT nu e Adrian,ca feministele au luptat pentru drepturile femeilor si acum ,cel putin teoretic am pus semnul egal intre sexe.Insa vine acest personaj,incult,rautacios,negru,ciudos, sa ne darame acest "mit" si nu-mi ramane decat sa ma bucur ca nu mi-am pus pirostriile si sa mai aman cat pot de mult acest lucu.Problema este ca-l promovati si-l ajutati atat de mult incat stau si ma intreb"ce ne scapa" ce vedeti voi si noi nu vedem in el?Cum noi nu am ajuns sa apreciem limbajul si gesturile grosiere ale individului,cum nu-i putem aprecia solitudine(desi concurentii spun ca-l ocolesc si el ramane retras,sau izolat mai bine zis) cum nu-i putem aprecia spiritul justitiar in care TOATA lumea e mincinoasa si el lupta pentru dreptate-ca si cum doar el a monopolizat adevarul.
Ii trageti de urechi pe concurenti ca nu fac cuplu,ca nu-si vad de scopul emisiunii(in speta pe Catalin si Adrian) insa voi NU PROMOVATI asta.Voi promovati minciunile,nedreptatea,lasitatea raspunderii faptelor si alte chestiuni ce nu au nici o legatura cu amorul.Poate ca ei-refuza sa se prostitueze pentru un pol de bani.Nu toata lumea e dispusa sa "mimeze" o relatie.Si din acest punct de vedere sunt de apreciat.
In fine,deja am pierdut prea mult timp sa va desenez.Ne-ati dezamagit.Dar evident,stiu ca acest lucru are cea mai mica importanta.
"Succesuri" sa aveti.Ca tot suntem in lumea alambicarii pe la voi.


(preluat de pe forumul oficial)

Musafir

#69

2012-03-03 12:41

Citind aceasta petitie, am regasit gandurile si expresia atitudinii mele fata de aceasta mascarada de emisiune si nu numai.

Musafir

#70 Re: bravo!

2012-03-03 12:56


Musafir

#71

2012-03-11 10:51

ceau

Musafir

#72 Re: neagu diana

2012-03-13 19:55

ionut sa ai grija de monica sa va iubiti mult pana la adanci batrneti

 

 

 

 

 

 


Musafir

#73 neagu petrica

2012-03-13 19:56

 

Alina

#74 Jos cu scenariile!!!

2012-03-19 20:28

Jos cu manipulare! Jos Mirela Boureanu Vaida!

Musafir

#75 Re:

2012-03-20 18:13