Semnați petiția contra discriminării românilor în Italia


Musafir

#1

2011-11-14 23:19

nu avem de ce sa ne fie rusine ca suntem români!!!!

Musafir

#2 Re:

2011-11-14 23:36

#1: -  

 Adevărat! Din contra, să fim mândri că suntem români.


Musafir

#3

2011-11-15 10:27

Romani si vorbitori de limba romana din toate tarile fiti uniti!
Numai impreuna ve-ti invinge ,,stihiile'' create tot de om.

Musafir

#4

2011-11-19 20:21

Italy and France, champions of democracy in Europe, hypocritical toward their own values!
I hope that people with some integrity in those countries will take attitude and denounce the mass-media which is promoting shamelessly minority discrimination.

Musafir

#5

2012-01-04 18:16

am venit in italia sa muncim nu sa cersim. ma deranjeaza faptul ca sintem tratati ca niste gunoaie. noi face munca pe care multi italieni nu o fac...nu sintem cu nimic mai prejos de ei...si ei au tigani,criminali,pedofili,drogati. faptul ca ne jicnesc demonstreaza ca nu sint asa inteligenti si educati cum se cred!!! noi vorbim limba lor..ei nu sint in stare sa o faca. sintem romani si sintem mindri..o sa vina ziua sa ne intoarcem acasa...sa scoatem tara noastra la lumina...sa le aratam noi cine sint romanii. am avut si avem oameni inteligenti....daca nu era henri coanda sa construiasca primul avion...italienii si francezii mergeau si acum calare.


Musafir

#6

2014-01-17 07:18

da o semnez cu placere pentru ca romanii sa stie si ei odata pentru totdeauna ca in revolutie nu au murit numai majoritari romani ci si de alte ednii.