REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI ROMANIEI KLAUS IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI ROMANIEI KLAUS IOHANNIS


Musafir

#201

2016-10-23 13:24

Un asemenea incompetent nu este considerat a fii eligibil de presedinte !!!
Nu il recunosc si doresc sa innapiieze absolut TOT ce i sa cuvenit prin aceasta functie pe care o insuseste abuziv !

Musafir

#202

2016-10-23 13:29

ACL=Asociatia Crestin Liberala.
Bun, pana aici am inteles, pai domnule Iohanis nu va este rusine?
Cum ai putut domnule sa te folosesti de ce e mai sfant, apoi sa stai cu nerusinare, mut in fata camerei, pe cand o tara intrega astepta un NU ferm impotriva imoralitatii? domnule Iohanis sa vi se umple fata de rusine. Cand un parinte vede ca copilul lui tinde spre rau, il opreste, sfatuieste, pedepseste pentru ca il iubeste. Nu il "tolereaza", nu il "accepta". Destul tara noastra a fost o batjocora. Calamitatile s-au inmultit din cauza "acceptarii" si "tolerarii" anumitor persoane. Mie scarba de mine, ca am stat 16 ore in picioare sa va votez domnule.

Musafir

#203

2016-10-23 13:45

nu-mi place ce presedinte avem

Musafir

#204

2016-10-23 14:22

Sunt crestin ortodox si nu voi permite ca un demnitar corupt pana in maduva oaselor sa schimbe regulile nescrise lasate de Dumnezeu , in loc sa ne apere si sa ne reprezinte cu demnitate ne obliga sa avem relatii antinaturale si antiortodoxe , De ce sa acceptam un Gunoi Corupt ?! Un Fiu de Curva care a facut si face trafic cu COPII orfani pentru a alimenta instinctele animalice unor Satanisti din organizatiile oculte care ne vor disparuti de pe harta EUROPEI.

Musafir

#205

2016-10-23 14:23

Pentru demiterea acestui presedinte nesimtit penal, antiroman....Demisia pentru Iohanis. Un impostor.

Musafir

#206

2016-10-23 14:38

Susținem familia

Musafir

#207

2016-10-23 14:41

Susțin familia și credința crestin-ortodoxa

Musafir

#208

2016-10-23 14:44

nu face nimic pentru a proteja valorile tarii noastre

Musafir

#209

2016-10-23 14:48

L-am votat din pacate, crezand ca fiind neamt ar fi altfel decat neocomunistii care ne-au condus pana acum. Inainte de alegeri pe facebookul dumnealui i-am spus ca imi doresc printre altele ca presedinte al acestei tari sa apere valorile religioase si culturale ale acestei tari. N-am primit nici un raspuns insa am sperat ca va respecta romanii, acesti fanatici care l-au votat in numar foarte mare. Acum vazand aceste discurs, consider ca nu-i pasa de cerintele acestui popor si de accea nu-l mai consider vreodata demn de a fi presedintele acestei tari si cer demisia lui cat mai grabnica si il rog sa-i ia cu el si pe toti ceilalti sarlatani de prin Parlament, Guvern. Si ii rog pe romani sa nu mai voteze nici un partid ci doar independenti care nu au legatura cu vreunul din aceste partide ce ne-au vandut resursele tarii sau sa anuleze voturile de acum in colo. Treziti-va romani pana cand sa platim sume enorme la gaze, combustibil sau curent produse din resurrsele noastre vandute strainilor? Pana cand sa mai permitem vinderea lemnului din padurile noastre strainilor. Incercati sa iesiti din carapacea voastra si haideti sa fim mai solidari pentru ac este vorba de binele nostru al tuturor. Vi se pare normal ca tinerii sa plece in afara si sa se instraineze pentru un ban pe care il puteau castiga in tara. Daca ne-am fi trezit al vreme nu am fi permis falimentarea industriei si atunci am fi trait si noi bine cum au facut tarile care si ele au fost sub comunism, dar care au stiu sa lupte pentru ce este al lor cum sunt Polonia, Slovacia, Slovenia si chiar vecina noastra Ungaria. In final de ce sa le permitem pe langa raul material pe care ni l-au produs, sa ne distruga si viitorul, inocenta copiilor nostri?

Musafir

#210

2016-10-23 14:53

Iohanis este un esec total in ceea ce priveste conducerea unei tari.
El dovedeste cu fiecare ocazie ca este impotriva vointei poporului care l-a ales, poporul este angajatorul si nu invers.
Pe langa asta, Romania sufera un declin demografic iesit parca din cartile cu tema principala in DEZBINAREA POPOARELOR.
Aproape toti tinerii din Romania inca pleaca din tara fara sa se uite inapoi NICIODATA.
Locuri de munca incredibil de prost platite, nu suntem calici noi tinerii, vrem sa traim nu sa ne taram in propia tara.
Sunt de acord sa am 1200 RON NET pe luna atata timp cat imi permit din banii astia sa:
-am un acoperis si un pat
-sa mananc
-sa am o familie
-sa mai merg si eu intr-o vacanta, asa, odata pe an, macar.
-sa mai ies cu prietenii la o cafea

Ei bine uite o sinteza a 1200 RON NET pe luna in Romania anului 2016:
- 400 RON chiria unui amarat de apartament pe luna
- 200 RON utilitatile acelui apartament pe luna
- 150 RON mancare pe luna
- 150 RON imbracaminte, mediacamnte, accesorii etc pe luna
- 100 RON sa zicem ca mai iesim si noi cu cate o fata, un baiat, prieteni etc.
- RAMAN 200 RON ECONOMIE, ce naiba pot sa fac eu cu 200 ron pe luna?

Un apartament costa 40.000 EURO adica 180.000 RON, cum fac sa imi iau un acoperis ca sa pot sta linistit?
180.000 RON ii fac cu 200 RON economie pe luna in 75 de ANI! Un tanar incepe munca de la o medie de 20 de ani plus 75 de ani, inseamna ca voi fi fericitul detinator de apartament si om linistit la 95 de ani!

Ca sa nu mai mentionez ca statul ROMAN extrage taxe din salariu brut in valoare de aproximativ 33%. Pentru asigurari de sanatate, pensie, si asa mai departe.
Din cate vad in Romania inca sistemul de sanatate e PRAF si PULBERE si plin de doctori prost platiti si BONUS, spitale MIZERABILE si asta e un cuvant usor.
Doctorii de familie in loc sa compenseze un medicament sa zicem de 100 RON la 20 RON imi da reteta compensata la paraetamol de exemplu care costa 5 RON dar il da compensta pe asta la 2 RON.
Trebuie da dai spaga peste tot, tot timpul trebuie sa vi cu atentia la plic pentru ca asa e politicos din pacate in RO2016.
Sistemul de invatamant e aproape nul dintr-un singur motiv, se promoveaza COMPETITIA intre elevi si nu COLABORAREA intre ei. Foarte multi profesori vor sa demonstreze ca tu elev esti mai prost decat profesorul, si mai ales se cultiva nevoia de a rade de cel ce isi pune intrebari si le expune la ore(CU TOTII AM TRAIT ASEMENEA EVENIMENTE LA SCOALA cand indraznesti sa pui o intrebare si apoi rade clasa si profesorul nu ii opreste si da apa la moara)

Asta este o sinteza privita prin prisma TANARULUI ROMAN din 2016.

Am facut referire in special la patura muncitoreasca care are salarii mici ca doar nu toti vom fi directori si ingineri, trebuie sa fie si muncitori.

Si adevarat, nu numai Iohanis e "desteptul" care are vina, ci si poporul care inca nu iese in strada in numar mare si ca ia atitudine si sa faca actiune, deocamdata cei care ies in strada doar URLA si intra in casa, atat.


Musafir

#211

2016-10-23 15:02

Am semnat pentru ca acest presedinte nu reprezinta Romania...doreste guvernul...parlamentul meu...nu il intereseaza de populatie ...lui sa-i fie bine....vad cu stupoare cum face campanie electorala lui Ciolos si PNL..de ce nu a demis-o pe Kovesii desii stie ca a plagiat...nu a demis-o pe Pruna care a mintit la CEDO minte si in continuare....se implica alaturi de DNA si sugereaza cine trebuie arestati...exact ca basescu...doreste sa aduca la guvernare USR care nu are nici o credibilitate...iese si spune ca cine a gresit trebuie sa plateasca....dar a uitat ca si el a gresit dar si-a depus canditatura avand dosar penal...case luate cu acte false.....este penibil ce se intampla la ora acuala in Romania si el in loc sa stinga coflictul iese si il atita...Nu merita scaunul de presedinte....

Musafir

#212

2016-10-23 15:08

Nici un roman si creștin autentic nu avea voie să voteze un sas lutheran!

Musafir

#213

2016-10-23 15:16

Pentru ca avem nevoie de o buna schimbare in bine

Musafir

#214

2016-10-23 15:25

Pentru ca nu avem un președinte care sa asculte glasul nației ci ordinele celor care l - au pus acolo, americanii și nemții.

Musafir

#215

2016-10-23 15:26

Am semnat pentru ca Domnul Johanis este un fals, un mincinos si a facut De la inceput interesele Germaniei, Austriei si Americii...

Musafir

#216

2016-10-23 15:28

pentru a avea un presedinte iubitor de romani, atasat valorilor culturale si spirituale ale poporului

Musafir

#217

2016-10-23 16:34

Din cauza mizeriei si ignorantei existente la ora actuala in saraca mea tarisoara.

Musafir

#218

2016-10-23 16:39

Demisia. Presedinte TRADATOR..

ioan

#219

2016-10-23 16:55

individule, eu te cred ca esti frustat ca nu ai urmasi, insa nu romanii sunt de vina,ca cetatean nereprezentat onest de catre statul pe care vremelnic si cu nesimtire din pacate il s-au mimati ca conduceti ,va cer sa plecati si sa va dati DEMISIA.

 


Musafir

#220

2016-10-23 17:05

Pentru ca sunt "fanatic religios"

Musafir

#221

2016-10-23 17:11

Afara cu el.

Musafir

#222

2016-10-23 17:12

Doresc ca in continuare sa se pastreze principiul fundamental de formare al familiei dintre un barbat si o femeie!
Incalcarea acestui principiu sa duca la demiterea politicienilor romani care o sustin deoarece incalca vointa lui Dumnezeu, si ne transforma in dusmani ai Sai.

Musafir

#223

2016-10-23 17:13

acest "przident" nu reprezinta statul roman,prin felul cum se comporta fata de romani

Musafir

#224

2016-10-23 17:22

Un zeg impus de serviciile internationale....

Musafir

#225

2016-10-23 17:23

Pt ca președintele ii o mascota care fc ce ne spun americani care nu o fc nimic în acest mandat...