REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI ROMANIEI KLAUS IOHANNIS


Musafir

/ #209

2016-10-23 14:48

L-am votat din pacate, crezand ca fiind neamt ar fi altfel decat neocomunistii care ne-au condus pana acum. Inainte de alegeri pe facebookul dumnealui i-am spus ca imi doresc printre altele ca presedinte al acestei tari sa apere valorile religioase si culturale ale acestei tari. N-am primit nici un raspuns insa am sperat ca va respecta romanii, acesti fanatici care l-au votat in numar foarte mare. Acum vazand aceste discurs, consider ca nu-i pasa de cerintele acestui popor si de accea nu-l mai consider vreodata demn de a fi presedintele acestei tari si cer demisia lui cat mai grabnica si il rog sa-i ia cu el si pe toti ceilalti sarlatani de prin Parlament, Guvern. Si ii rog pe romani sa nu mai voteze nici un partid ci doar independenti care nu au legatura cu vreunul din aceste partide ce ne-au vandut resursele tarii sau sa anuleze voturile de acum in colo. Treziti-va romani pana cand sa platim sume enorme la gaze, combustibil sau curent produse din resurrsele noastre vandute strainilor? Pana cand sa mai permitem vinderea lemnului din padurile noastre strainilor. Incercati sa iesiti din carapacea voastra si haideti sa fim mai solidari pentru ac este vorba de binele nostru al tuturor. Vi se pare normal ca tinerii sa plece in afara si sa se instraineze pentru un ban pe care il puteau castiga in tara. Daca ne-am fi trezit al vreme nu am fi permis falimentarea industriei si atunci am fi trait si noi bine cum au facut tarile care si ele au fost sub comunism, dar care au stiu sa lupte pentru ce este al lor cum sunt Polonia, Slovacia, Slovenia si chiar vecina noastra Ungaria. In final de ce sa le permitem pe langa raul material pe care ni l-au produs, sa ne distruga si viitorul, inocenta copiilor nostri?