REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI ROMANIEI KLAUS IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI ROMANIEI KLAUS IOHANNIS


Musafir

#26

2016-10-21 07:59

Pentru ca eu cred in valorile crestine si doresc sa las o mostenire curata generatiilor viitoare.

Musafir

#27

2016-10-21 08:10

Un nesimtit care tine cont mai mult de interesele unor dezechilibrati mintal , mai mult decat de a poporului ce la ales , nu este demn sa mai stea in fruntea statului . Stiam ca intr-un stat democratic , minoritatea se supune majoritatii si nu invers.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-10-21 08:41



Musafir

#29

2016-10-21 09:33

VREM UN PRESEDINTE ORTODOX

Musafir

#30

2016-10-21 09:36

Legalizarea anormalului...in dezavantajul normalului,a unei minoritati in defavoarea majoritatii..atesta politica neomarxista a anilor 50...propagata de licuricii de la inalta poarta..respectiv...oligofrenul Soros & Company!

Musafir

#31

2016-10-21 09:58

Buna ziua!sunt cetatean al acestei tari.dar deocamdata locuiesc departe de tara,datorita faptului ca 'ei' unii cari ne-au impins s-o facem.Sa ne parasim tara ptr.ca ne-au asuprit si ne asupresc incontinuare cu multe datorii pe cap si multe situatii distincte fiecare.Sunt intr-un tot deacord cu aceasta petitie si o semnez din toata inima.Toti .dar chiar toti de la revolutie o pana in zilele noastre adica vrei 26 de ani si-au vazut decat interesele lor .dar noi nu mai vrem sa-i mai suportam trebuie facut ceva.Mai ales ca acest om chiar nu nu reprezinta .este decat o minoritate crestina si nu ne reprezinta.Sper ca prin aceasta petitie ptr.referendum sa putem.face ceva.Si eu fiind aici ca alti romani sa pot spune NU a estui om.Bunul Dumnezeu sa ne ajuta sa-l indepartam.DOAMNE AJUTA!

Musafir

#32

2016-10-21 10:12

Eu nu l-am placut niciodata pe Iohanis. Acum il apreciez si mai putin.

Musafir

#33

2016-10-21 10:17

TREBUIE DEMIS PENTRU CA ARE GRIJA DE EL INSUSI, PLIMBA BATRANI PRIN TRIBUNALE PENTRU FALSURILE CARE LE-A FACUT DE A LUA CASELE ALTORA SI NU ESTE CONDAMNAT,NU ISI DA INTERESUL DE A ADUCE PROSPERITATE NATIUNII CARE LA VOTAT PENTRU A AJUNGE PRESEDINTE, FACE VACANTE NELIMITATE PE CHELTUIALA ACESTUI STAT CU BANII CONTRIBUABILULUI ROMAN, EL SI FAMILIA LUI

Musafir

#34

2016-10-21 10:45

Va multumesc si sper ca acest lucru chiar sa se intample.sa putem alege si noi un sef de stat ORTODOX.care sa nu incerce sa ne vanda ca si asa suntem o tara care ar fi in stare toti sa traga de ea sa ne dezbine.DOAMNE AJUTA!

Musafir

#35

2016-10-21 10:55

Pentru normalitate,pentru respectarea poruncilor lui Dumnezeu.O tara fara Hristos in frunte este o tara pierduta.Mai bine sarac si in credinta,decat bogat si fara Dumnezeu.
Mihai

#36 Re: #29

2016-10-21 10:59

#29: -  

 pana acum nu erau ortodocsi fostii presedinti?esti multumi cand te fura un ortodox si nu un pocait?Indura-Te Doamne de noi!


Musafir

#37

2016-10-21 11:23

Familia este una alcatuita din barbat si femeie,asa cum a randuit-o Dumnezeu

Musafir

#38

2016-10-21 11:57

Pentru ca Iohannis a devenit dictator !
Alexandru

#39

2016-10-21 12:19

Johannis indeamnă la toleranță, nicidecum la minimalizarea rolului sau statutului familiei.

Inchipuiti-vă că ași avea un copil sau nepot homosexual, discriminat de societate. Cum ați vorbi atunci?

Foarte bine face Johannis. Păcat că nu găsește mai multă înțelegere.


Musafir

#40 Re:

2016-10-21 12:23

#38: -  

 Nu prea există dovezi pentru o astfel de afirmație. Mi se pare gratuită și tendențioasă.


Musafir

#41

2016-10-21 12:26

DOMNUL SA DEA IZBANDA SI ROMANI SA INTELEAGA CA AVEM NEVOIE DE DUMNEZEU

Musafir

#42

2016-10-21 12:28

Am stiut de la inceput ca nu va face nimic, ca este la fel de corupt dar totusi am sperat in niste principii crestine... se pare ca este la acelas nivel cu Ponta.

Musafir

#43 Re:

2016-10-21 12:31

#35: -  

Decât sărac, mai bine cu o situație decența. Sărăcia adesea duce la imposibilitatea unei educații adecvate, ceea ce afectează mai ales copiii.  Nu alegeți deliberat sărăcia, mai ales dacă aveți copii.

Nici D-zeu nu vă iartă dacă aruncați deliberat copiii în mizerie. Doar pledați pentru și nu împotriva familiei, dacă am înțeles bine, nu?

Cosmin

#44 Re:

2016-10-21 12:35

#39: Alexandru -  

 Ai vazut tu vreun crestin autentic ca a facut vreunui homosexual ceva rau? Astea sunt baliverne.. daca vor sa fie asa e treaba lor, dar ca familie nu au ce cauta . Urmatorul pas o sa fie sa se casatoreasca in biserica (ca nu cumva sa fie discriminati). Bati campii Alexandru. Ca sa fii familie trebuie sa intrunesti o conditie , sa fie un barbat si o femeie, nu sa apartii unei religii. Daca copilul meu ar fi gay ar fi alegerea lui dar nu as lupta sa distrug familia adevarata doar ca sa se simta el cumva... el alege daca e gay sau nu, restul sunt povesti de adormit copii ca se naste un om asa.

Cosmin

#45 Re:

2016-10-21 12:41

#34: -  

 Ce glumet esti... :)))) Pai restul presedintilor ce or fi fost? nu cumva ortodocsi? Desteptule credincios nu te face o religie, ori esti credincios ori nu. Asta nu e pocait, ci doar se duce la o biserica de pocaiti. Poti sa te numesti tu ortodox, catolic, baptist, penticostal sau orice altceva, dar daca nu esti credincios nu esti crestin, deci sper ca nu cumva crezi ca tu esti crestin doar prin simplul fapt ca te duci la o biserica ortodoxa...

Cosmin

#46 Re:

2016-10-21 12:44

#29: -  

 Stai linistit ca or sa te fure ortodocsi de acum inainte :)))) ca de fapt si pana acum ... fatarnicule :)))) te mai si consideri un crestin. dislike.

Cosmin

#47 Re: Bula din Sibiu

2016-10-21 12:46

#10: Gabriel - Bula din Sibiu 

 Idem ... pacat ca nu am avut de unde sa alegem.

Cosmin

#48 Re:

2016-10-21 12:50

#20: -  

 dar Ponta ca a dat unda verde moscheii sau mega cum o fi ea, asta nu te-a deranjat? crezi tu ca oricare ar veni nu va face la fel? esti tare credul... toti urmeaza ordine de la altii mai mari, iar aia asta vor in Romanica, si vor face pana la urma, cu jegul asta sau alt jeg mai mare...


Musafir

#49

2016-10-21 14:53

L-am votat cu amandoua mainile si am facut puternic lobby pt.el .Acum realizez ca nu ma reprezinta nici pe mine nici pe foarte multi din tara asta !!!

Musafir

#50

2016-10-21 15:07

In primul rand ca nu este din neamul nostru romanesc,este un mason satanist care vrea distrugerea Romaniei si de cand a fost ales presedinte na facut nimic pentru tara noastra din contra nea adus la sapa de lemn la foame si saracie