Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#2376

2016-11-05 13:39

Cred cu tarie ca trebuie schimbat totul din temelii pana nu este prea tarziu. Daca nu cumva deja este prea tarziu ! Pentru unii dintre noi din pacate este prea tarziu.

Musafir

#2377

2016-11-05 14:59

Da am o antrebare de ce nu privatizam Drumurile judetene ca patroni sa investeasca si profitul sa fie tacsa de intrare si iesire ca an Paris etc Nr 2 at trebui investiti an energie solar si carbune Nr 3 sa stocam aurul Nr 4 de ce oameni simpli nu ia fonduri europene vreau ca sa avem drepturi fiecare Nr 5 de ce gazul ai mai scump ca n Franta de 4 ori mai mult

Musafir

#2378

2016-11-05 15:54

Din dorinta de a continua ceea ce Domnul Prim Ministru Dacian Ciolos a inceput si care prin acest mandat scurt pe care l-a avut ca premier a dat tarii o stabilitate economico-financiara , stabilitate pe care din 1989 ,aceasta tara nu a cunoscut-o. Sper ca prin reconfirmarea Domnului Ciolos ca Premier al Romaniei si dupa alegerile din decembrie sa reuseasca intocmai sa respecte si sa realizeze exact tot ceea ce si-a propus prin aceasta indrazneata Platforma #100 si sunt sigur ca va reusi chiar daca este destul de lucru, si o atentie deosebita trebuie acordata in alegerea echipei Dvs., cea care va v-a ajuta in indeplinirea punctelor din aceasta platforma.. Mult mult succes va urez Domnule Prim Ministru al Romaniei, Dacian Ciolos .

Musafir

#2379

2016-11-05 18:56

Pentru ca asa vad si eu lucrurile.

Musafir

#2380

2016-11-05 23:06

Folositi cuvinte mari la adresa lui Ciolos, cinstit, corect, patriot si altele, dar de fapt el este o unealta in mana celor ce conduc Europa, o unealta care sa lucreze in favoarea lor. Cum pentru Iliescu a fost mai presus ordinul venit din Rusia tot asa pentru Ciolos mai presus sunt ordinele venite de la UE. Simplu, sub sloganul: facem ordine in tara, de fapt tara va fi pregatita pentru a slugarii conducatorilor UE iar cetateanul de rand va fi un nimic pentru conducatorii nostri. Exemplu, lemnele de foc. Lemnele de foc au devenit un lux pentru roman, lux pe care nu s-il mai poate permite. Sunt de acord ca sa stopat hotia dar trebuia sa faca depozite de lemne de unde romanul sa-si poata cumpara lemne de foc. Rezultatul este ca facem ce ne spune UE dar nu avem bunul simt sa facem ceva si pentru poporul roman... Totul este o mascarada care trebuie sa ne tina in saracie, minciuna, prosteala si totul pentru a fi babuinii europei care cumpara ce este prost de la ei si da materii prime la preturi de nimic pentru ei, ei cei smecheri care ne-au pus tara pe butuci cu ajutorul celor care ne-au condus.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-11-06 09:20


Julen julitorul

#2382

2016-11-06 09:24

Cioloş te iubim, că ca tine nu găsim!

găuciolos....du-te`n...


Musafir

#2383

2016-11-06 10:36

Totul de planifica si se pune cap la cap de oameni capabili civilizati. Sunem satuli de certuri interminabile in guvern din care pierde tot Romania. Bravo Ciolos bravo Iohanis. Mai trebuie rezolvata si problema canilor comunitari, trebuie program national obligatoriu. Calitatea infrastructurii....la noi se asfalteaza la nimereala fara pregatirea suprafetelor si respectatea cotelor si inclinatiilor...sa tina pana se termina garantia.. suntem pe locul 120 la calitatea drumurilor. Alaturi de Nepal, Botsuana si alte tari subdezvoltate. Din infrastructura rezulta investitii si ridicarea calitatii vieții.


Musafir

#2384

2016-11-06 12:04

Ce a facut Ciolos si guvernul lui in anul acesta ? Nimic pana la capat, a inceput o gramada de reforme dar nu a terminat niciuna, rezultatul, a daramat fara sa cladeasca ceva in loc, a dat firmituri la medici in timp ce sistemul sanitar este in colaps iar pacientii mor cu zile, au dat firmituri la profesori in timp ce scolile stau sa cada si functioneaza fara autorizatii, au marit indemnizatia pentru cresterea copilului de doi ani in timp ce mamele isi omoara sau parasesc copii din lipsa de bani pentru cresterea lui pana la majorat, a dat liber la ridicarea copiilor din famili sarace si ducerea in centre in loc sa ajute material familiile sarace ca sa-si poata creste copii. Pe scurt, tot ce face Ciolos si guvernul lui este fara pic de suflet si facut roboticeste dupa directivele si legile tarilor asa zis dezvoltate unde profitul este pus mai presus de sentimente si familie. Noi suntem romani cu o traditie de milenii in pastrarea unitatii familiare dar din pacate asistam cum copii nostri dotati sunt luati cu japca si dusi in alte tari unde li se ofera multi bani dar nimic sufleteste... Intelegem ca si Ciolos a trait o buna perioada de timp pe meleagurile capitalismului unde profitul este pe primul loc iar dragostea parinteasca pe ultimul, deoarece in capitalism se stie ca dragostea este un obstacol in a calca pe toti in picioare pentru succes in viata si cariera.


Musafir

#2385

2016-11-06 20:31

Imi doresc schimbari in bine in educatie , sanatate si economie dar mai ales in mentalitatea romanilor.

Musafir

#2386

2016-11-07 09:20

NOI NU NE VINDEM TARA ! doar o dam moca la straini pe bani putini.

Ne dam pamanturile, casele, nevestele, trupurile si sufletele pe o mana cu bani. Aici am fost adusi de cei care au condus tara din 90 incoace si din pacate tot asta vor face si cei ce ne vor conduce de acum incolo. Ati distrus industria si ati taiat mainile si picioarele acestei tari facand-o cersetoarea europei.


Musafir

#2387

2016-11-07 13:19

Reconstructie,schimbare in luarea deciziilor, pana la nivel sef serviciu, integritate a conducatorilot la orice nivel politico admistrativ,dezvoltare economica.

Musafir

#2388

2016-11-07 15:12

Pentru o viata mai buna , pentru copiii nostri sa poata trai aici nu printre straini .
Aici sunt radacinile si sperantele de viitor ale romanilor .
Pentru conducatori cinstiti .

Musafir

#2389

2016-11-07 19:01

Susțin și sunt de acord cu ce scrie acolo.Așa sa ne ajute Dumnezeu !

Musafir

#2390

2016-11-07 21:30

Vreau sa ieșim din mizeria asta în care ne zbatem. Vreau un viitor mai bun în țara mea.
Vio

#2391

2016-11-08 00:39

 Va sustin cu  mari sperante domnule Dacian.

Un singur lucru doresc sa va fac atent. Sa nu permitem ca UE sa ne dicteze acele decizii ce sunt impotriva natiunii, a cetatenilor romani, a copiilor Romaniei si a sanatatii lor. Un exemplu este acordul CETA, un altul este obligativitatea vaccinarii fortate a copiilor, un altul este proliferarea puterii corporatiilor in detrimentul guvernului, un altul este proliferarea culturilor modificate genetic, un altul este impunerea primirii emigrantilor din tarile arabe si tot asa...

 


Musafir

#2392

2016-11-08 07:00

Cum spunem corect: IUBESC LIMBA ROMANA sau IUBESC HOTIA ROMANA sau IUBESC PROSTIA ROMANA sau IUBESC SMECHERIA DIN ROMANIA. Oricum am spune, spunem corect ca SUNTEM ROMANI SI NE LASAM MINTITI DE TOTI !


Musafir

#2393

2016-11-08 08:42

am semnat petitia deoarece CRED in mesajul ei, cred ca aceasta-i calea corecta de urmat.

Musafir

#2394

2016-11-08 10:56

Cred in principiile enuntate,cred in Dacian Ciolos.

Musafir

#2395

2016-11-08 11:47

Acestea sunt valorile dupa care traiesc si le sustin in totalitate. Cred in puterea romanilor de a schimba viitorul tarii noastre daca au la baza un plan concret care sa ii ghideze spre eliminarea obstacolelor din calea spre o viata decenta in Romania. Va multumesc pentru ca ati gandit aceasta platforma.

Musafir

#2396

2016-11-08 13:28

Unul din semnatari spunea ca isi doreste ca la un moment dat copilul lui sa se intoarca acasa , eu am semnat pentru ca imi doresc sa nu plec.

Musafir

#2397

2016-11-08 15:43

Am incredere in domnul Ciolos.

Musafir

#2398

2016-11-08 18:00

am incredere in Ciolos

Musafir

#2399

2016-11-08 18:25

Din pacate cei 27 de ani de pendulare politica de la stinga la dreapta nu au generat personaalitati politice integre, dedicate progresului Natiunii si nu intereselor de clan.
Domnul Ciolos este astazi singura persoana competnta, echilibrata şi neafiliata care poate fi acul balantei intre partide si jocul lor de putere.
Sa-l sustin in speranta

Musafir

#2400

2016-11-09 13:24

Daca eu a-si conduce campania , a-si avea alte idei. cu stima