Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#2451

2016-12-21 10:03

FELICITARI DOMNULE LIVIU DRAGNEA !!!

FELICITARI PENTRU PRIMUL MINISTRU ALES. ATI REUSIT SA-I ARATATI SASULUI CA PUTEM CU TOTI SA NE BATEM JOC DE ROMANIA SI DE ROMANI. ASA SE INTAMPLA ACOLO UNDE AMBITIA SI MANDRIA "PROSTEASCA" A UNUI PRESEDINTE DAUNEAZA GRAV TARI SI POPORULUI ! UN PRESEDINTE CARE S-A COBORAT PANA ACOLO UNDE A VRUT CA O MINORITATE DE DREAPTA SA CONDUCA ROMANIA. OAMENII INCAPATANATI NU TIN CONT DE CEI DIN JUR CHEAR DACA ACESTIA SUFERA DOAR PENTRU A ARATA CA EL FACE CE VREA IN SI CU ROMANIA. RU-SI-NE.


Musafir

#2452

2016-12-21 15:19

Mai bine il puneati Prim Ministru pe Nicusor Dan care este un om foarte priceput... se pricepe ca dupa ce se vede ales si cu sacii in caruta sa il excluda din partid pe sotul Clotilde-i. Daca USR are 10% le are pentru popularitatea si prestatia facuta de Clotilde in campanie cand prin dezinvoltura ei a stiut sa atraga tinerii... dar o sa vina si ziua cand Vlad o sa-i ia tronul si partidul lui Nicusor...


Musafir

#2453

2016-12-22 08:10

Lozinca USR in campanie era NOI VOM LUPTA PENTRU DREPTATE SI ADEVAR dar in realitate membrii partidului nu au voie sa spuna ADEVARUL DESPRE MANCATORIA DIN PARTID. Halal dreptate, halal partid.........


Musafir

#2454

2016-12-28 12:00

Am semnat petiția deoarece doresc dezvoltare și prosperitate pentru țara în care m-am născut , România. Este o țară frumoasă cu o istorie milenară, tradiții străvechi care trebuie făcute cunoscute și celorlalte țări vecine .

Musafir

#2455

2016-12-28 14:28

Va sustin !!

Musafir

#2456

2016-12-28 15:20

Si eu va sustin pana ajungeti la dracu acolo unde au ajuns si sodomitii din Vechiul Testament.


Musafir

#2457

2016-12-30 07:03

Guvernul Tehnocrat a dat cu batul in balta sau cum spuneau batranii " S-au inecat ca tiganul la mal".

Desi stiau foarte bine ca romanii sunt saraci si nu bogati ca francezii sau americanii, totusi un individ pe nume Vlad Alexandrescu a vrut sa-si bata joc de Romania si romani, reusind, avand o idee idioata ca noi sa cumparam CUMINTENIA PAMANTULUI dar cu ce bani IDIOTULE ? Acum Tehnocratii au aruncat pisica moarta in curtea viitorului guvern spalanduse pe maini nemteste. IDIOTUL ar trebui tras la raspundere si nu poporul care sa plateasca oalele sparte de IDIOT !

Si uite asa toti INCOMPETENTII ajung Senatori conducand aceasta tara !!!


Musafir

#2458

2017-01-06 17:34

In sfarsit avem Guvernul Robin Hood mult asteptat de poporul roman. Guvernul care ia de la cei bogati cu burta plina si da la masa de saraci care voteaza pentru o viata mai buna si abolirea saraciei din Romania. Traiasca Guvernul Dragnea-Hood !


Musafir

#2459

2017-01-07 07:32

Romanii au fost invatati de sute de ani sa fie sclavii celor care ii conduc, asa a fost pe vremea boierilor asa a fost pe vremea regilor asa este si acum cand cei care ne conduc arunca o mana de firmituri in timp ce ei manipuleaza oamenii si banii romaniei fara teama ca vor da socoteala in fata judecatorilor pentru ca si judecatorii sunt oamenii lor... rahat romanesc care pute dar ne este servit ca ciocolata.


Musafir

#2460

2017-01-09 14:14

Suntem condusi de prosti !!!


Noul guvern spune ca a crescut consumul de gaze si electricitate pentru incalzirea locuintelor. Normal, daca vechiul guvern a stopat vanzarea de lemne de foc pentru populatie fara sa infinteze depozite de lemne de unde populatia sa-si poata cumpara lemnele necesare pentru iarna... asa ca oamenii se incalzesc acum cu gaze mai multe. Daca cei vechi au fost prosti, voi cei noi care conduceti tara nu fiti ca ei... rezolvati problema lemnelor de foc pentru populatie si abia apoi lemne pentru rumegusul austriecilor !

AlupigusToti

#2461 vai de voi

2017-01-10 12:48

sclaviiSorosului


Musafir

#2462

2017-01-12 08:49

AlupigusToti tu crezi ca tara noastra avea nevoie de implicarea lui Soros ca sa fie destabilizata ?

aiurea, tara noastra este destabilizata si decredibilizata de cei care ne conduc, vorba aceea: nu e nevoie sa te cotropeasca dusmanul cand tu singur iti distrugi tara prin lacomie, prostie si mandrie...


Musafir

#2463

2017-01-16 16:06

Semnez pentru ca lucrurile trebuiesc facute bine si apreciez transparenta.


Musafir

#2464

2017-01-18 07:50

Firati ai dracului de mafioti dupa ce vati vazut la putere acum va curatati dosarele ticalosi penali !!!

Poporul a votat partidul PSD pentru ca Romania sa nu devina paradisul poponarilor europeni iar voi acum mafioti care ati furat romania vreti sa va dati legea gratieri sa ramaneti si cu banii si curati mama voastra de hoti comunisti. Faceti ce faceti de 27 ani, furati fara rusine ticalosilor fara sa va doara in cur de popor ticalosi scarbosi jigodi mincinoase ce sunteti.


Musafir

#2465

2017-01-20 14:46

Mai nenorocitilor de la PSD ! De ce nu ati spus in campania electorala ca vreti sa dati liber la toti delicventii din puscari ? Ca nu va mai alegea poporul. Eu si familia mea vrem sa ne stim in siguranta iar aceasta siguranta trebuie asigurata de cei ce ne conduc, dar voi, voi sunteti de toata greata si dispretul acestui popor...

MARGA

#2466 REFUZ

2017-01-22 19:15

Nu cred in aceasta platforma;CIOLOS nu a inceput nimic,nu a facut nimic PT. TARA,PT.MINE ,ca locuitor,platitor de taxe.

CIOLOS,salajean de-al meu,pleaca la matca,la cei ce te platesc.

Nu ai demnitate;ROMANII ti-au dat votul in 11 dec.Mi-e rusine ca esti salajan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chiar nu ai deloc bun simt ?????????????????/


Musafir

#2467

2017-01-28 22:45

Toti sunt niste nenorociti care promit o viata mai buna poporului si dupa ce se vad instalati in fotolii incep sa aibe grija de prieteni sa le spele imaginea si din jigodii sa para sfinti dar fiecare nenorocit isi duce faptele cu el la judecata si nu judecata facuta de judecatori corupti si cumparati ci UNUL drept judecator care nu se uita la haina sau functia omului ci se uita la faptele lui bune si rele iar judecata e dreapta dupa cum isi asterne fiecare... doar ca aici pe pamant trebuie sa ne traim viata in lipsuri si interdictii date de niste nenorociti care ne conduc dar dincolo nu va intra nimic spurcat asa ca nici nenorocitii de aici... asa ca faceti pacate multe ticalosilor sa va castigati locul in iad, nenorociti care ne conduceti !


Musafir

#2468

2017-01-31 22:26

Este ca pe vremea lui Ceausescu cand cei din CC furau pe saturate iar poporul traia in lipsuri. Cei de la putere sunt urmasii acelor ticalosi si isi bat joc de vointa poporului. Ei sa fure si sa traiasca bine pe spinarea poporului. JEGOSI PENALI SI HOTI ORDINARI .


Musafir

#2469 VREM CILOS PREMIER

2017-02-01 00:02

Ales pe listele servicilor secrete mafiote

ACUM CHIAR VA STIE LUMEA

#2470 Re: BRAVO FRATE IAR EU SA MI BAG POOLA N BGITURILE LOR,EU FOTA

2017-02-01 07:12

#2468: -  

 CE ATI CISTIGAT HIOCA[GAOZAR RETARDAT NUMIT GHIOCA ]SI TAMBALAGIU IMPUTIT[TIGAN NEMERNIC BULGAR NUMIT CERNEV?]NIMIC,ATI SOOOOOOOPTPOLA LUI FOTA,M ATI DENIGRAT SI?..............ATI PLECAT ACASAAAAAAAAAAAAAAAA,SA MA PUPATI IN POOOOLA CU AVRAM ,TALPASANU SI BALAN DE LA [CET]

SUNTETI SI RAMINETI LASIIIIIIIII,IPOCRITILOR

#2471 Re:

2017-02-01 07:17

#2464: -  

 BRAVO FRATE,DAR DA TI SI NUMELELE LASULE,NU STA DUPA PERDEA,EU SUNT FOTA SI NIMENI NU MA MAI POATE DENIGRA,EU I AM MOOIT DIN 2O12,AM BAGAT POOLA N BOTURILE LOR,VOUA DE CE VA E FRICA SA VA DATI NUMELE?


Musafir

#2472

2017-02-01 12:22

Din pacate vedem ca forte Comunisto-Staliniste au ajuns sa conduca aceasta tare dar mai ales sa-si impuna legi mizerabile prin care scapa cei care au jefuit visteria tari. Este de neacceptat comportamentul militienesc a tovarasului Iordache si acolitii lui...


Musafir

#2473

2017-02-02 06:50

Blestemat sa fi Dragnea !


Blestemat sa fi Ponta !!


Blestemat sa fi Iordache !!!


Blestemati sa fiti toti care calcati in picioare Adevarul si Dreptatea. Blestemati sa fie copii copiilor vostri.


Musafir

#2474

2017-02-02 22:52

Romania are nevoie de o schimbare profunda la varf in primul rand!

Este nevoie de o noua formatiune care la nivel de conducere sa fie formata doar din oameni compententi care iubesc Romania si care doresc cu adevarat un viitor mai bun pentru aceasta tara.

In ultimii 28 de ani am avut in fruntea tarii doar oportunisti care au profitat de putere pentru indeplinirea scopului personal.

Viitorul este sumbru in momentul de fata. Traim dusi de un val al conjuncturii geopolitice din lume. Orice schimbare ne va influenta in mod grav si decisiv. Sunt convins ca nu constientizam aces fapt.

Nu producem aproape nimic sau mai bine spus aproape tot ce se produce in Romania nu este produs de companii cu capital romanesc sau care poate fi exportat. Practic nu detinem nici macar partial controlul asupra viitorului nostru. Nu stim sa mai facem produse competitive pe pietele internationale. Toata tehnologia vine din afara tarii iar noi doar o utilizam ca sa crestem profitul celor care detin tehnologia. Aceste profituri parasesc tara iar noi ramanem doar cu ce se scurge printre degete. Suntem prinsi in cerc...strainii dezvolta noi tehnologii in tot acest timp iar noi....nici macar pe loc nu stam, suntem captivi intr-un spatiu trecut. Discrepanta intre romani si alte natiuni creste tot mai mult desi noi nu vedem atat timp cat suntem dusi de acest val. Totul este volatil, este doar o iluzie!

La orice flux exista si reflux iar cand acesta va veni vom ramane nedumeriti de ce se intampla.

In speranta ca nu este prea tarziu, daca urmatoarele generatii de politicieni nu vor iubi cu adevarat Romania atunci suntem pierduti.....


Musafir

#2475

2017-02-04 12:32

Jigodiile PSD-isto Comuniste iar mint ca alegatorii lor vor sa iasa in strada si nu mai pot fi struniti... jigodii mincinoase cine sa iasa in strada ? taranii care va voteaza ? saracii care va dau votul regulat ? Aia va voteaza ca atat ii duce capul dar sa faca o demonstratie sigur nu sunt in stare... Auzi Dragnea, vezi poate faci o demonstratie cu mortii aia care va votau de pe lumea cealalta... jigodii comuniste.