Spune DA dreptului la educație a copiilor nevaccinați.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune DA dreptului la educație a copiilor nevaccinați.


Musafir

#1

2016-09-29 15:36

Deoarece consider ca acest stat corupt si diabolic nu are ca scop sa imi creasca copii sanatosi, ci doar sa faca bani pe seama fricii semanate printre parinti. Cineva face bani pe seama sanatatii copiilor mei, eu spun un NU categoric!!!
дмитрий

#2

2016-09-30 04:53

лишать детей права на образование из- за отсутствия прививок это дискриминация детей и их родителей как налогоплательщиков, обеспечивающих это образование . тем более если прививки действительно защищают от тех болезней от которых они делаются, то привитым детям нечего бояться


Musafir

#3

2016-09-30 06:40

Lasati-ne copii sa creasca sanatosi!
Nu vrem sa fim robi ai unui sistem care nu vrea nimic altceva decit sa UCIDA!!!

Musafir

#4

2016-09-30 07:29

Toate vaccinurile sunt pentru boala si moarte, iar nu pentru sanatate. Care-si vaccineaza copilul, este un criminal, cu stiinta sau din nestiinta. Sunt atatea dovezi. http://feli-popescu.blogspot.ro/2015/02/profilul-unui-parinte-care-refuza.html

Musafir

#5

2016-09-30 07:44

"Vaccinurile nu sint calitative si nu au garantie de termen!!! Am suferit mult din cauza vacccinului ROR

Musafir

#6

2016-09-30 10:22

Sunt contra vaccinării forțate a copiilor, pentru că sunt multe decese după administrarea vaccinelor.
ALINA

#7 Contra Vaccinarii

2016-09-30 10:29

In majoritatea tărilor, cetățenii au dreptul de a alege administrarea vaccinelor sau nu. 
Iar noi, cetățenii RM suntem obligați să îi vaccinăm cu preparate dubioase de prin lumea a treia, să punem în pericol viața, sănătatea și securitatea copiilor într-un stat corupt! 

Să vă fie RUȘINE GUVERNANȚILOR că puneți mai presus interesele proprii și banii față de interesele unor copii nevinovați! 

NE CEREM DREPTURILE LEGALE ȘI CONSTITUȚIONALE!!! 


Musafir

#8

2016-09-30 10:32

Copilul meu a avut de suferit de pe urma vaccin[rii la 7 ani.

Musafir

#9

2016-09-30 10:48

Toti copii sunt egali.

Musafir

#10

2016-09-30 12:50

Nu sunt de acord cu vaccinarea obligatorie. Punct.

Musafir

#11

2016-09-30 17:16

ma indigneaza la culme faptul ca copii care nu-s vaccinati sunt tratati ca niste "leprosi"! De ce asa o descriminare din partea autoritatilor? De ce trebuie sa fac cuiva pe plac si sa-mi injectez copilul cu toate prostiile venite de peste hotare? ....mai ales ca multe vaccine se testeaza pe copii nostri.

Musafir

#12

2016-09-30 18:54

В 2015 году Парламент Австралии предложил c 1 января 2016 года "штрафовать" тех родителей, которые отказываются делать прививки своим детям, на 15 тыс.австралийских долларов в год. 


Об этом 16 сентября 2015 года сообщило агентство"Си-Би-Си" (cbc.ca) со ссылкой на "Ассошиэйтид пресс" (AP). 

Решение австралийского парламента вступает в силу с 1 января 2016 года. Те родители, которые не вакцинируют своих детей, лишаются государственных дотаций и выплат на детей. В среднем семья с детьми в Австралии потеряет в случае отказа от прививки до 15 тысяч австралийских долларов в год, - подсчитали парламентарии Австралии. 


Musafir

#13

2016-09-30 19:39

Nu doresc ca cineva sa-si bata joc de copii mei, si sa-mi impuna mie cum mai coresc sa-i cresc. Eu CATEGORIC refuz orice fel de vaccin. Eu m-am informat destul de mult si stiu ce riscuri prezinta administrarea vaccinurilor.

Musafir

#14

2016-09-30 19:43

Prin vaccinarea obligatorie se incalca dreptul la a fi stapin pe propriul corp precum si dreptul la autodeterminare garantat de legea nationala si internationala

Musafir

#15

2016-10-01 05:50

Deoarece nu sunt încrezuta in calitatea vaccinurilor din tara noastră , iar statul nu garantează 100 la 100 efectele adverse ale administrării lor. Statul nu pune problema verificării vaccinurilor importate, ci doar susține depozitarea si pastrarea lor in condiții speciale pentru asigurarea calitatii. Aici apare așa o întrebare : la ce bun asigurarea condițiilor de păstrare , daca statul nici măcar nu poate verifica mai intii calitatea si componenta vaccinurilor? Au suferit prea mulți copii in urma vaccinarii, ceea ce dovedește faptul ca vaccinarea nu este atit de sigura pentru sănătatea copiilor. Vaccinarea nu este un joc de noroc, cîștigi sau nu, deaceea nu vreau sa risc in continuare cu sănătatea copiilor mei.
Dreptate

#16 Contra vaccinarilor

2016-10-02 09:14

Toti te obliga sa iti vaccinezi copilul prin diverse metode, dar nimeni nu vrea sa isi asume riscul pentru urmarile posibile... Si de unde mai cauta ca acestea iti ofera succese impotriva bolilor, atunci de ce si cei vaccinati sufera si de TBG si de hepatita, precum si de toate celelalte boli impotriva carora au fost vaccinati? Cu siguranta spun NU VACCINARII!


Musafir

#17

2016-10-02 15:44

Am semnat aceasta petitie din cauza ca am un cunoscut a carei fetite s-a nascut sanatoasa, iar in urma unui vaccin s-a imbolnavit: acest vaccin a influentat negativ starea neurologica a fetitei, iar acum ea nu poate vorbi deloc si are si deficiente mintale.

Musafir

#18

2016-10-03 15:48

pentru a proteja copiii de substantele nocive ce se contin in vaccinuri in primul rind, iar intr-al doilea rind de a le fi respectat dretul la educatie pentru a avea un tineret sanatos, deci un viitor mai luminos.

Musafir

#19

2016-10-03 16:02

Statul impune parintii sa dea mita, sa cumpere aceste certificate false cu vaccini, ca copii sa fie admisi in gradinite si scoli.

Musafir

#20

2016-10-03 18:32

Orice om are dreptul la educatie!

Musafir

#21

2016-10-03 19:12

Nu sunt contra vaccinurilor,dar sunt contra celor care sunt in R.Moldova!!

Musafir

#22

2016-10-03 21:29

Lasa vaccineze pe cei care is doresc pe ceilalti lasatii in pace fiecare is alege soarta, CE pericol poate  fi unul nevaccinat pentru altul vaccinat?


Musafir

#23

2016-10-04 07:05

Am semnat pentru dreptul parintilor de a alege ce este mai bine pentru copii lor , fara sa fie amenintati de interesele medicilor sau farmacistilor . In fata lui Dumnezeu , parintii sunt raspunzatori pentru soarta copiilor lor , nu medicii .

Musafir

#24

2016-10-04 07:41

am ales sa semnez aceasta petitie ,,,fiindca imi vreau copiii sa faca studii si sa nu fie dati cu piciorul daca nu sunt vaccinati sa dispuna de drepturi egale ca toti copii ,,noi oricum nu vom vaccina daca nu vom fi admisi in institutiile de invatamint