FRAUDA Link Academy si Business Academy

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția FRAUDA Link Academy si Business Academy


Musafir

#1

2016-09-16 08:51

O companie cu dubla identitate Link-Academy si Business Academy nu poate fi una credibila, au acumulat suficienti cursanti nemultumiti datorita serviviilor de proasta calitate si de aceea au schimbat numele. Nemultumit de cursurile la nivel de AMATOR care contine greseli de calcul, contractul lor este ilegal in baza legii 193/2000 , odata incatusat cu contractul lor nu poti scapa de amenintarile financiare.

Musafir

#2

2016-10-30 21:49

Sunt in aceeasi situatie,Link Academy refuza amenintator rezilierea contractului de scolarizare 2016-2017 la solicitare mea urgenta, inainte de plata si inceperea pe 1 noiembrie a anului de scolarizare.Comentariu scris azi 30 10 2016..rog a se lua in vedere.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-11-02 15:50


fost link

#4 fost link

2016-11-02 16:04

Salutare 

Haideti sa vorbim despre link academy

logmein_z yahoo ro

iuliana

#5

2017-03-18 23:48

sunt in aceeasi situatie ca si dumneavoastra!...fara cuvinte! cursuri de proasta calitate, care nici macar nu te pregateste pentru domeniul ales, si din ce am inteles...singurele diploma CAMBRIDGE care se ofera in Romania sunt cele oferite de BRITISH COUNCIL, nicidecum BUSINESS ACADEMY.

iuliana

#6 Re:

2017-03-18 23:50

#2: -  

 ce ati facut pana la urma? pe ce cale ati rezolvat problema?

Cristina

#7

2017-03-22 16:03

Salut, a rezolvat cineva ceva cu ei? Si eu sunt in aceeasi situatie. M-am inscris la ei, am observat tot felul de greseli pana cand nu am mai putut sa le trec cu vederea. Ieri le-am trimis instiintare ca nu mai doresc sa continui si acum astept un raspuns de la ei.  Eu inca nu am ajuns in acel stadiu, de a fi amenintata cu judecata, dar ma astept. Intrebarea mea este daca, pana acum a fost cineva executat silit? Ati fost careva la un avocat, sa vedeti exact daca toate amenintarile astea ar putea duce undeva sau sunt doar simple amenintari?


Musafir

#8 Re: fost link

2017-03-22 16:08

#4: fost link - fost link 

 Salut, eu as vrea sa vorbim despre acest subiect. Sunt unul dintre fostii cursanti. Am renuntat "inainte de vreme" la ei. Poti sa-mi dai si tu mai multe detalii, te rog?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2017-05-27 16:44


marina

#10 Re: Re: fost link

2017-05-27 16:50

#8: - Re: fost link 

 Sunt in aceeasi situatie,Link Academy refuza amenintator rezilierea contractului de scolarizare 2016-2017

#83

#11

2019-04-20 12:19

#1: -  

Re: Buna ziua. A reusit cineva sa faca ceva? Are cineva vreun raspuns cu privire la solutionarea acestor probleme, acestor amenintari din partea celor de la Link Academy. Sunt interesata fiindca sunt in aceeasi situatie. Va rog raspundeti, careva.

#83

#12

2019-04-20 12:21

#1: -  

Re: Buna ziua. A reusit cineva sa faca ceva? Are cineva vreun raspuns cu privire la solutionarea acestor probleme, acestor amenintari din partea celor de la Link Academy? Sunt interesata fiindca sunt in aceeasi situatie. Va rog raspundeti, careva.


Musafir

#13 Buna ziua,

2019-05-27 17:52

In aceasi situatie sunt si eu.Le-am scirs azi si astept un raspuns.

Elvis Termopan

#14 Excrocherii romanesti

2019-06-29 05:23

Am impresia ca aceasta „academie” online, Link Academy, este o copie jenanta dupa alte website-uri online de invatamant facute de catre profesionisti de diferite specialitati. Este de fapt o abureala romaneasca la preturi nesimtite, promisiuni desarte si asocieri pompoase. Cica Cambridge, wow… de ce nu Alexandria, din Teleorman? Practic certificarile in urma cursurilor nu sunt recunostute de nimeni. Academii similare, dar profesionale, puteti gasi pe internet la preturi mult mai reduse cum ar fi udemy, coursera, plurasight, si altele. Eu le-as recomanda pe ultimele doua de unde am urmat diferite cursuri si care m-au ajutat sa inteleg noi concepte si limbaje din tehnologia informatica.
Teapa, este impropriu spus, este o talharie si o nesimtire romaneasca.

memc

#15 teapa mafiota

2019-08-07 09:49

Bine inteles ca dupa ce ca ii ameninta si ii hartuieste pe fraierii care s-au inscris, inca mai are nesimtirea sa faca reclame pe net si sa apara in cautarile GOOGLE. E clar ca Romania e stat mafiot. De asta s-au intamplat si crimele din caracal.

Cei de la LINK GROUP se pretind a fi profi, si iau cursuri plagiate de la diverse facultati din Serbia, si unii moderatori sunt sarbi, binenteles si in Serbia e o mafie si mai mare ca de asta a fost omarata biata Tijana de un clan mafiot.

LINK ACADEMY nu ofera material didactic ca unele programe ca DREAMVEAWER nu se deschide aparand eroare motiv pentru care ori trebuia cumparat ori trebuia platit cu acelasi tarif compania TOP TECHNOLOGY pentru a imi repara programul informaticienii de top de acolo.

LINK GROUP te si aboneaza pe ascuns la diversi cyber-criminali americani si rusi pentru a iti trimite scrisori nigeriene de la OCN.NE.JP sau de la NAMEDIAL.COM sau de la ZU81U.GEDD.GDN (atentie! Nu accesa acel link deoarece iti poate dauna calculatorului sau telefonului dv) de la asa zisi printi nigerieni care pretind premii daca le dai datele personale si parolele.

 

Diana

#16 Re: teapa mafiota

2019-11-28 12:07

Buna ziua,

Mai intai am rugamintea sa invatati sa utilizati computerul si dupa sa strieti tampeniile acestea, va rog eu. 

Diana

#17 Re: Excrocherii romanesti

2019-11-28 12:11

#14: - Excrocherii romanesti

Dumneavostra credeti ca urmez un curs azi si peste 3 zile nu l mai fac ca asa vreau eu.Este vorba de asumare si responsabilitate.

Toate companiile de genul lucreaza asa, nu mai sariti pe LINK ca toate au preturi mult mai mari .

Certificarea de la Cambridge se primește doar în urma examinării. O persoană care își finalizează cursul integral, dar nu își dă examenul, nu poate intra în posesia diplomei.

În ceea ce privește rezilierea contractului, conteză foarte mult motivul rezilierii. Dacă sunt probleme de sănătate, sau situații în care nu puteți să urmați pregătirea, se inteleg aceste aspecte. Discutam dew oameni asumați și responsabili care vor să se dezvolte profesional și personal, nu doar să înceapă cursul pentru căteva luni. Sper că și dumneavoastră considerați la fel.

Robert Apetrei

#18 Re: Re: Excrocherii romanesti

2020-02-06 16:33

#17: Diana - Re: Excrocherii romanesti 

Dar pe tine cu cat te plateste Link, ca sa fii postac sa le speli jegul ? Cine esti, ce cauti aici, acesta e un loc in care persoane fraudate de catre compania link, discuta si impart opinii, in vederea intentarii unui proces colectiv de recuperare a banilor chletuiti pe nimic. O sa ma ocup personal de acest aspect, si eu voi fi cel care va initia tragerea la raspundere a acestei firme din serbia cu apucaturi de serbia. Aici e Romania domnilor, nu merge ca la curul vacii la dumneavoastra, aici oamenii sunte educati si miros escrocii de la o posta.

Anonymus

#19 TEAPA DE PRIMA MANA

2020-06-22 15:06

Buna ziua, 

Si eu m-am inscris la aceasta " scoala " care se numeste LINK ACADEMY, la PROGRAMMER JAVA din luna august si am inceput cursul din noiembrie anului trecut 2019 - 2020.

Va multumesc anticipat.

Ionut sic

#20 Re: TEAPA DE PRIMA MANA

2021-03-07 00:43

#19: Anonymus - TEAPA DE PRIMA MANA 

 Salut tu ai învățat ceva in acest an și ai obținut certificat

sic

#21

2021-03-07 05:39

Salut are cine vro parere despre link academy abia mam înscris la ei pe anul 2021-2022..?

Adi

#22 Re:

2021-04-09 06:36

#21: sic -  

 Da, se comportă ca nişte recuperatori de credite. Dacă vrei să te simţi ca şi cum ai fi luat bani de la cămătar, înscrie-te la Link Academy...

Sonia Jhonson

#23

2021-11-05 07:10

Thanks for the help. Yes it is necessary for every business firm to make clear of their identity. If it is intended to be a business academy like college essay writing service then it needs to follow the aim of being associated with academy purely. otherwise there must have some issues with the business identity of the firm as well. 


Musafir

#24 Excrocherii romanesti

2022-12-27 15:01

#18: Robert Apetrei - Re: Re: Excrocherii romanesti 

 Am patito si in Moldova . La rezilierea contractului au aparut emailuri , amenintari si penalitati. Contractul e facut pentru ei clientul nu are nici un drept doar sa achite cele 2000 euro