Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu


Musafir

#2551

2016-08-01 18:53

Să se schimbe ceva în sistemul de sănătate ,mai ales că și eu fac parte din el.

 


Musafir

#2552

2016-08-01 19:11

pentru ca doresc ca in tara noastra sa functioneze ceva bine

Musafir

#2553

2016-08-01 19:35

Ne-am saturat sa se ascunda adevarul "sub pres" Am devenit niste fricosi ,nu mai putem spune "lucrurilor pe nume"de teama sa nu fim concediati sau poate si mai rau .Daca nu vom lua macar in al 12 lea ceas atitudine va fi vai si amar de viata noastra si a copiilor nostri!!!

Musafir

#2554

2016-08-01 19:49

Dorim cu ori c'è pret ca DoamnaDoctor sa protejata si nu numai sa dire si ascultata in continuare...merita mai mult de cat credem noi dansa a riscat totul..nici unul din noi poate nu am fi riscat stata...sa fim sinceri....pai atunci nu merita dreptate ..??!haide so ajutam...

Musafir

#2555

2016-08-01 20:00

Ma alatur doamnei doctor, ii admir curajul.Sa tina fruntea sus! Nu trebuie decat sa admiram gestul acesteia.Ministrul Sanatatii ar trebui sa sanctioneze oamenii corupti din aceste spitale! Multa lume va intelege acum cauza mortii saracilor copii nevinovati din Colectiv.
Treziti-va oameni buni!

Musafir

#2556

2016-08-01 20:06

Pentru a inlatura minciuna si indiferenta care ne distrug

Musafir

#2557

2016-08-01 20:15

Respect pt curajul doamnei!In zilele acestea putini sunt cei care risca tot pentru o cauza buna!

Musafir

#2558

2016-08-01 20:16

De asemea medici avem nevoie !!! Felicitari doamnei doctor ptr coloana vertebrala!!!

Musafir

#2559

2016-08-01 20:20

Din solidaritate pentru o colega de breasla care nu a uitat jurământul depus. Felicitări pentru curaj!

Musafir

#2560

2016-08-01 20:24

A facut un mare serviciu cetatenilor Romaniei spunand adevarul.

Musafir

#2561

2016-08-01 20:27

Am semnat aceasta petitie pentru ca sper ca cei care trag niste semnale de alarma intr-un sistem corupt sa fie sustinuti si urmati de cati mai multi care s-au saturat si ei la randul lor de nepasare, nedreptate, imoralitate... Felicitari doamnei doctor pentru curaj si sacrificiu.. un exemplu care trebuie urmat de toti ceilalti din sistem ... pentru ei, pentru noi, pentru profesie, pentru demnitate, merita sa dam cartile pe fata ....mai sunt romani ca doamna doctor?

Musafir

#2562

2016-08-01 20:34

Chapeau, doamna doctor! Sunteți un exemplu demn de urmat si va multumesc pentru ca prin gestul facut de dvs.ma faceti mandra ca sunt româncă! Nu am mai trăit acest sentiment de foarte multi ani... Indolenta este o problema majora a societății actuale. Va admir pentru inițiativa dvs.de a trage un semnal de alarma publicului larg pentru a interveni in salvarea sistemului medical. Este inadmisibil ca într-o tara ce se presupune a fi civilizată sa se întâmple asemenea lucruri. Trebuie sa luam masuri drastice si sa stopam indiferenta si lipsa de profesionalism a unor medici/asistenti/manageri . Exista o deontologie a meseriei care trebuie respectată; cine verifica acest lucru?! De ce sa nu ne auto-verificam? De ce ne lipseste empatia? Va multumesc inca o data pentru curajul de care ati dat dovada făcând publice "minunatele" conditii de care "beneficiază" pacientii! Cu tot respectul, Alice Loghin

Musafir

#2563

2016-08-01 20:37

Regretabil gestul colegilor si de neinteles atitudinea lor. Daca aveau un copil printre victime se comportau la fel ?

Musafir

#2564

2016-08-01 21:05

Bravo, doamna doctor! Păcat ca sunt foarte putini asemenea dumneavoastră!

Musafir

#2565

2016-08-01 21:32

Un adevărat medic! O doamna demnă si curajoasă!

Musafir

#2566

2016-08-02 01:03

Am lucrat si eu la spitalul judetean buzau ca femeie de servici si stiu ce se intampla in spitale cum sunt tratati bolnavi foarte foarte rau dar nimeni nu stie ce se intampla nimeni nu are curajul sa vorbeasca mii de multumiri doamnei dr Camelia Roiu ca a avut curajul sa faca cunoscut cetatinilor din Romania si nu numai ce se intampla in spitalele din Romania

Musafir

#2567

2016-08-02 03:05

Romania are nevoie de oameni curati si sincerity Romani adevarat I sint Cri Ce lupta pentru boneless poporului

Musafir

#2568

2016-08-02 03:25

Pentru toti cei ce isi fac meseria cu drag

Musafir

#2569

2016-08-02 04:22

Daca renuntam la lupta pentru adevar mai ales cand acesta e evident inseamna ca traim degeaba

Musafir

#2570

2016-08-02 05:04

Orice roman ar trebui sa semneze aceasta petitie pentru ca e o nerusinare ca aceasta doamna doctorita sa fie anchetata si pusa la zid pentru ca ii pasa de oameni. E foarte nedrept.

Musafir

#2571

2016-08-02 05:06

Trebuie sa o ajutăm. A făcut asta pentru noi toți.

Musafir

#2572

2016-08-02 05:22

Ar fi si mai eficienta aparitia fizica a sustinatorilor in momentul in care este "anchetata" de comisiile din spital.

Musafir

#2573

2016-08-02 05:30

este inadmisibil ca se fac atitea discutii pro si contra si pe un asemenea subiect, unde este limita suportabilului si al rationamentului?, astea nu sunt greseli sa fie dezbatute sunt pur si simplu moduri in care omori oameni neputinciosi in chinuri, culmea in institutii sustinute financiar de noi in care ar trebui sa fii ajutat, unde s-a ajuns in tara asta? , semnam petitii sa sustinem un om cu coloana vertebrala si calitati umane? unde sunt institutiile cu drept de decizie? numai daca se aduna un anumit numar de semnaturi se sesizeaza? despre ce d-zeu vorbim? Sunt pur si simplu socata si nu am cuvinte sa redau ceea ce simt....Rusine colegilor d-nei doctor , cei care o judeca.S-au gindit cum ar fi sa fie ei in locul celui mincat de viermi la propriu? ar fi gindit la fel? oamenii astia nu au ce cauta in sistem, nu au nici cea mai elementara calitate " mila" , aici nu vorbim de profesionalism , este pur si simplu dezumanizare, nu-ti trebuie scoala sa cureti o rana deschisa macar cu apa.( viermii aia nu au aparut instantaneu , e clar ca rana nu a fost curatata de mult timp } Rusine sa le fie. Semnarea de petitii este o initiative buna dar ar trebuii aplicata numai in cazuri exceptionale, nu sa devina o obisnuinta la situatii care ar trebuii in mod normal rezolvate de cei responsabili. pentru ce d-zeu mai sunt platiti unii cu salarii uriase? sa desfintam institutiile si cind mai avem asemenea cazuri sa semnam petitii si daca intrunim un anumit numar de semnaturi ne alegem reprezentanti si luam masuri. Parca avem creierele spalate.Cum d-zeu reusesc cei din afara sa aiba legi, legiuitori sa le respecte sau sa plateasca atunci cind nu le respecta? Apreciez mas media pentru anumite demersuri dar s-a ajuns mult prea departe si nu cred ca asta este modalitatea de a schimba ceva in tara asta. Nu este rusine sa iesi in strada in ultima instanta si sa-ti ceri dreptul la viata si demnitate. Nu stiu daca in cazul Colectiv iesirea aia a fost spontana dar ati vazut ca nu au fost violente si a fost o schimbare. Cred ca asa trebuie procedat ori de cite ori situatia o cere pina se intra pe un fagas normal in care sa avem oameni profesionisti in functii de decizie si care sa fie si trasi la raspundere cind gresesc ca orice om de altfel, demisiile lor de onoare sunt inca o bataie de joc la adresa oamenilor. Toti sunt remunerati pentru posturile ocupate trebuie sa aiba o fisa a postului , presa cu tot respectul in general vorbesc numai de privilegiile pe care trebuie sa li se acorde pentru a nu fi corupti. Nu, sunt angajati, ca oricare om apt de munca ,nu sunti alesi de d-zeu ca ar fi deosebiti de noi , sunt VOTATI de noi sa ne reprezinte si slava domnului daca nu fac fata postului pot fi inlocuiti de altii capabili , avem inca oameni profesionisti . Dupa schimbarea guvernului , politicienii erau retrasi abia ii mai vedeai pe sticla, vad ca au prins din nou curaj, din cauza lor s-a ajuns aici si nu au de gind sa se schimbe , lor le e foarte bine asa. Unii spun ca avem ce votam , nu este asa , toti cind vor sa fie alesi promit marea cu sarea, ajung in functii si se schimba radical , de asta spun ca oamenii astia trebuiesc sa fie trasi la raspundere ca oricare dintre noi, In conditiile astea oamenii astia se bat sa fie alesi nu pentru posture bune ci pentru PUTERE care inseamna bani , atita timp cit o data ajunsi unde vor fac ce vor fara sa-i intrebe cineva ceva. Sunt deja " fara numar " cei care au vandalizat la propriu tara asta in 26 de ani si nu au patit nimic, ba unii spun ca singurul rau este acela ca nu dau si ei macar putin din banii furati inapoi.......... Suntem in toate mintile? Tot respectul pentru d-na doctor , este omul potrivit la locul potrivit.

Musafir

#2574

2016-08-02 05:33

ne doare pe toti. Doamne ajuta

Musafir

#2575

2016-08-02 05:40

Pentru a o susține pe aceasta doctorita curajoasa și de caracter.Putini mai au curaj sa spună adevărul în zilele noastre.