Petitie pentru respectarea drepturilor omului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petitie pentru respectarea drepturilor omului


Musafir

#51 Pentru Visinestii din SRI

2016-03-28 20:11

Nu numai că vreau să i se facă dreptate domnului Bivolaru dar mă interesează ca cei ce au făcut abuzurile să plătească. Toți securiștii care au cheltuit sume colosale de bani în mod inutil trebuie trași la răspundere. Va veni și ziua aia așa cum a venit ziua platii pentru torționarul Alexandru Visinescu. Nu veți scăpa securiștilor !


Musafir

#52

2016-03-28 20:16

Sunt absolut convins de nevinovatia Domnului Gregorian Bivolaru, si sunt consternat ca o parte a autoritatilor romanesti se cramponeaza sa fabrice acuzatii la adresa dansului si a scolii de yoga, MISA.

Musafir

#53

2016-03-28 20:47

Nu este adevărat nimic din acuzele aduse. Am lucrat în sistemul ministerului de interne pana în 2009 și știu măgăriile făcute cu descinderi cel puțin

Musafir

#54

2016-03-28 20:47

Pentru incetarea persecutiilor impotriva lui Gregorian Bivolaru si triumful Adevarului.

Musafir

#55

2016-03-28 20:55

Practic yoga la cursurile MISA de mai bine de 20 de ani si sunt profund indignat de minciunile, calomniile si barfele incalificabile care sunt propagate de foarte mult timp in mass-media despre practica yoga si despre Grieg. Exercitiile de yoga, tehnicile de meditatie, participarea la spiralele yoghine mi-au adus de-a lungul timpului sanatate, incredere in fortele proprii, credinta in Dumnezeu si o intelegere profund spirituala a lumii in care traim.

Musafir

#56

2016-03-28 21:12

Am semnat aceasta petitie deoarece sunt revoltat din cauza abuzurilor uriase la care a fost si este supus Domnul profesor de yoga Gregorian Bivolaru.Pana la urma dreptatea si adevarul vor triumfa iar ce i vinovati de aceste abuzuri abjecte vor da socoteala pentru faptele lor marsave.

Dupa ce justitia din Suedia a dat o palma rasunatoare lesinatei justitii romane( ma refer strict la acest caz) este randul judecatorilor francezi sa puna la punct politia si justitia din Romania.


Musafir

#57

2016-03-28 21:33

Deoarece imi pasa de soarta acestui om care m-a invatat atat de multe pentru ami imbunatati viata


Musafir

#58

2016-03-28 22:18

Romania has the bad justice and this needs to be stop NOW.!

Musafir

#59

2016-03-28 22:20

deoarece este o mare nedreptate ce i se petrece acestui OM. Singurul de altfel din Romania care a avut curajul sa demaste si sa lupte contra”elitei” care doreste neaitizarea acestui neam....dar nu o sa reuseasca...NICODATA!

Musafir

#60

2016-03-28 22:57

Speram ca aceste abuzuri vor înceta imediat și ca adevărul iese la lumina ! Este inadmisibil ca într-o tara care se vrea democrata și ca făcând parte din UE sa se mai acționeze prin minciuna , șantaj și manipulare ca pe vremea odioase securității. Se vede ca încă nu neam îndepărtat suficient de trecutul abuziv împotriva oamenilor care fac mult bine. Adevărul este tot ce contează !

Musafir

#61

2016-03-29 05:15

Am semnat petitia pentru a se face dreptate!

Musafir

#62

2016-03-29 06:09

Pentru Adevăr și Dreptate. Nu este cu putință ca un om să plătească cu libertatea sa, pentru ceva ce nu a făcut. Pentru că Totul este o mare și gogonată minciună. Pentru că i se poate întâmpla oricui dintre noi cetățeni acestei țări, dacă am deveni incomozi pentru cei care ne conduc pe noi. Adevărul va învinge până la urmă! Așa să ne ajute Dumnezeu!

Musafir

#63

2016-03-29 06:29

Pentru Adevar si Dreptate!

Musafir

#64

2016-03-29 08:11

Am urmarit indeaproape acest caz si este revoltator ce nedreptati s-au facut.Imi exprim astfel solidaritatea cu acest grup si cu liderul sau.

Asa sa ne ajute Dumnezeu si avem credinta ca Adevarul va triumfa si in acest caz,cat mai grabnic

Musafir

#65

2016-03-29 09:49

Am semnat ca mi se pare total aberant cee ce este vehiculat in presa si in masmedia despre Domnul Gregorian Bivolaru,pt mine este o certitudine ca a ajutat si ajuta si in prezent foarte multi oameni,prin actiunile lui.Va multumesc

Musafir

#66

2016-03-29 10:08

Nu cred ca Gregorian Bivolaru este vinovat de acuzatiile care i se aduc. Cititi-i cartile si o sa vedeti ce fel de om este.

Musafir

#67

2016-03-29 10:22

Am semnat acesta petitie pentru ca este ilegal modul in care este tratat domnul Bivolaru Gregorian, evidenta este frapanta si totusi... o fiinta umana ce a facut si continua sa faca DOAR BINE si chiar foarte mult bine este tratata in acest mod bizar, plin de rautate si prostie, barbar numai din motive de razbunare. Si razbunare pentru ca cei ce se comporta astfel nu inteleg Binele, nu il doresc. Oare chiar stiu ce fac acesti "oameni" ce refuza Binele pentru ei si pentru ceilalti?

Musafir

#68

2016-03-29 10:48

pentru stoparea abuzurilor de orice fel si fata de orice roman.

Musafir

#69

2016-03-29 11:03

Il cunosc este un om minunat.
Presa din Romania impreuna cu grupuri de interese au conlucrat
Nu suntem o tara democratica, atat timp cat presa poate inventa un asemenea film lung, fals si penibil de ilogic pentru o tara cu oameni care se respecta....daca suntem acea tara...

Musafir

#70

2016-03-29 14:49

Vor sa aresteze pe cineva care a facut sa se lase de fumat si de bautura zeci de mii de tineri romani !
pentru ca le era frica sa nu se destepte constiinta romaneasca !!
Rusineeee ! Folosesc politia si justitia ca sa isi tina scaunele la furat !! Jos cu ei !!

Musafir

#71 Re:

2016-03-29 15:46

#70: -  

 De fapt i-a convins pe unii tineri să lase alcoolul pentru un alt fel de băutură....

Gabi Radu

#72 doar "act sexual cu o minora" ?

2016-03-29 17:40

Daca ai fata ti-as dori s-o vezi spalata pe creier si abuzata sexual de un libidinos si asta pana in varsta majoratului si dupa asta as fi curios daca se schimba perceptia,asta daca poti realiza despre ce e vorba in propozitie si nu esti integrat in absolut vorbind cu extraterestrii deste salvarea planetei,sistemului Solar,galaxiei si chiar universului.

Iar cu mandatul prin interpol e procedura standard, chiar daca furi un sac de nuci (xxxx x-x xxx) sau o lada de cuie(xx-xx xxx xx xxxx) si esti condamnat pt furt si nu te gasesc sa puna in aplicare sentinta devii urmarit general si te cauta si prin europol. 


Musafir

#73

2016-03-29 18:16

Sunt abuzuri rusinoase care ne plaseaza din nou in coada Europei datorita manevrelor oculte ale "politicienilor" negri.
Toate astea se fac cu multi bani, banii nostri. Sunt absolut convins ca se va da socoteala in curand, iar cei raspunzatori vor plati.
DOAMNE AJUTA!

Musafir

#74

2016-03-29 20:02

Cred total in nevinovatia lui Gregorian Bivolaru!!!

Musafir

#75

2016-03-29 21:11

Urmand cursurile Scolii de Yoga condusa de catre Profesorul Yoga Gregorian Bivolaru si practicand cele invatate, ani in sir, am devenit o fiinta echilibrata, puternica, armonioasa, capabila sa transcend orice dificultati ivite; sa daruiesc din timpul, energia mea, in mod neconditionat ceea ce era necesar semenilor mei.