Nu vrem mega-moschee in România

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem mega-moschee in România


Musafir

#1

2016-03-24 09:06

E o chestie de bun simt.

Musafir

#2

2016-03-24 09:10

doar 10 semnaturi ...pana acum trebuiau sa fie minim 50,000


Musafir

#3

2016-03-24 09:24

Eu, personal, nu vreau sa se construiasca in Bucuresti vreo moschee. Nu-mi pasa faptul ca exista moschei in Constanta si Mangalia. In Bucuresti sa nu existe moschei.
Presedintele Romaniei uraste ortodoxia,chiar daca nu este musulman.Acesta este un catolic convins.

Musafir

#4

2016-03-24 10:17

Am semnat această petiție pt.că nu m-i se pare normal să se construiască o mega moschee la noi în țară fără ca poporul să fie întrebat.Noi suntem un popor majoritar creștin, nu majoritar musulman.Dacă chiar vroiau să construiască o moschee, era deajuns una mică cum mai sunt altele în București,nu este deajuns că se va construi o mega catedrală acum ne trebuie și o mega moschee.Avem conducători?Eu zic că sunt trădători de neam aceștia ce aprobă construirea de moscheei și de primire a refugiaților.Acești"conducători" trebuie să fie judecați pt.înaltă trădare.Să le fie rușine.

Musafir

#5

2016-03-24 10:26

Trebuie lămurit Iohanis ca face aceeași greșeala ca si Merkel sa anuleze tot , poporul român nu dorește musulmani in România

Anonymous

#6

2016-03-24 10:48

Oamenii de stat cred ca, de atata bine,au luat-o razna.
Avem de toate,asta este tot ce ne lipseste.
Manuela Vladut
Autorul acestei petitii

#7 Re:

2016-03-24 11:13

#2: -  

 si eu sunt uimita

 


Musafir

#8

2016-03-24 11:28

pentru ca astea sunt valorile mele morale ,crestine
NSPNTJ

#9 Îl vrem pe Vlad Țepeș pentru toți trădătorii din ultimii 26 de ani

2016-03-24 14:28

   Dar și pentru:

   1. Toate xurvele românce (și chiar pentru părinții lor) care și-au vândut (și-și vând) trupul și sufletul la musulmani. Multe s-au deplasat chiar și la Istanbul pentru a câștiga "un ban cinstit" în timp ce părinții se minunau ce deșteaptă este fica lor pentru care se rugau la Dumnezeu s-o ajute:

   2. Pentru toți buburoșii islamici care ne sfidează chiar pe teritorul care ne-a mai rămas (doar 1/7) din regatul celui mai mare rege al nostru din toate timpurile - Burebista:

  3. Pentru toți complicii care i-au ajutat să se îmbogățească și apoi să comită ilegalități și chiar crime în țara noastră (precum violatorul a peste 100 minore din Pitești, precum dezintegratorul polițistului,etc.);

  4. Nu mai înecați cu gunoaie (sau refulări personale de copiii de grădiniță) rubrica Comentarii!!!


Musafir

#10

2016-03-24 14:42

AVEM SISTEMUL DE SANATATE ROMANESC LA PAMANT, invatamantul romanesc este precar, lipsa locurilor de munca.....etc, toate acestea au fost promise in campaniile electorale 25 de ani...Acum vreti sa construiti catedrale musulmanilor in tara noastra , care este deja sufocata de biserici si catedrale care duc la indoctrinare religioasa. Nu-i oare deajuns ca suportam haosul produs de biserica noastra? Nu-i suficienta bataie de joc la adresa acestui popor, care accepta toate mizeriile astea?Cate catedrale exista pentru romanii plecati la munca in alte tari pentru ca in tara asta totul este de vanzare( incepand cu onoarea noastra)??  ACEASTA DECIZIE ESTE LUATA FARA ACORDUL CELOR CARE V-AU VOTAT.


Musafir

#11

2016-03-24 15:08

Pentru ca nu vreau mulsumani in tara noastra
dev

#12

2016-03-24 17:25

nu se poate construii in bucuresti o mega moschee pentru ca vor fii si mai mult atrasi sa vina in romania


Musafir

#13

2016-03-24 17:59

Sunt crestin!

Musafir

#14

2016-03-24 19:34


. stamosii nostri sau jerfit ptr apararea acestor tinuturiaiduca-se in tarile lor calde si pline de petrol si nisip stea acolo...pina venim noi sa-i deranjam/

Musafir

#15

2016-03-24 21:06

O geamie mai merge, dar o moscheie..., sub nici o forma!

Musafir

#16

2016-03-24 21:11

Deoarece cunosc istoria neamului și a pătimirii sale. Chiar se dorește omagierea celor care ne-au subjugat și ne-au umilit strămoșii? Am uitat de Brâncoveanu și de cei 4 fii ai săi decapitați pentru credința lor? Nu trebuie să fim răi, dar nici nebuni nu trebuie să fim! Islamul ne omoară copii și noi să le oferim loc de moschee? Știți cum se numesc cei care care întinează memoria propriului popor? Dar cei care care doresc stoparea construirii Catedralei Mântuirii Neamului și construirea unei moschei? O tempora, o mores!!

Musafir

#17

2016-03-25 01:51

Numărul de musulmani din România nu este suficient pentru a motiva o... mega, moschee aici. S-o facă în Germania, că acolo vor fi. Sau in casă la mă-sa lu' Iohanis.

Musafir

#18

2016-03-25 06:27

Si asa avem prea multe biserici la ce ne trebuie noua moschee nu avem spitale autostrazi dotari in maernitati batrani nostri mor din lipsa medicatiei si a traiului prost iar politicieni astia parca sunt rupti de realitate nu vreau nici o moschee.

Musafir

#19 In atentia POPILOR din Romania voi cei din B.O.R.

2016-03-25 07:10

Stim si va intelegem ca vreti bani, cati mai multi bani si pentru asta ce v-ati spus: Hai sa cerem de la turc o bucata de pamant ca sa facem la istambul (Constantinopol) o casa de oaspeti (hotel) si o capela (biserica mica) iar in acest hotel sa duceti turistii romani sa le aratati fostele biserici Greco-Ortodoxe lasate in paragina de paganii turci. Dar vedeti voi ca v-ati gasit nasul, adica turcul smecher si mincinos. Asa ca voi ati rezolvat cu Parlamentul sa dea o ordonanta de urgenta prin care se aproba construirea unei case paganesti in buricul Bucurestiului in timp ce turcul va da jumatea lui cinci cu degetul ridicat in sus, adica m.e ! Noi poporul ortodocs va cerem in fata lui Dumnezeu sa va reparati gresala facuta si sa mobilizati toti crestinii la slujbele de Duminica sa semneze o petitie catre Guvern prin care se cere abrogarea ordonantei prin care pamantul crestin spalat de sangele strabun sa ramana pamant al crestinilor si nu al paganilor invadatori. Asa cum sfatuiti credinciosii la slujbe sa voteze cu un anumit partid tot asa SFATUITII si acum sa va repare gresala voastra vanzatorilor de tara ! Rusine sa va fie iar cei vinovati sa fie judecati de Dreptul Judecator in ziua Judecatii !

Crestini romani nu stati cu mainile in san, strangeti semnaturi impotriva islamizarii romaniei !

Stramosii vostri si-au dat viata pentru aceasta tara sa ramana Ortodoxa iar voi prin nepasarea voastra o dati in mainile paganilor !

Stiu ca va simtiti inselati si tradati de guvernantii nostri dar aici este vorba de viitorul nepotilor vostri care s-ar putea sa nu mai stie de Hristos si sa se roage altcuiva !

Daca voi credeti ca turcii il respecta pe Hristos va inselati, ei sunt paganii care au dat foc bisericii Trei Ierarhi din Iasi de au topit aurul care acoperea picturile de pe pereti, acestia pot fi oameni cu frica de Dumnezeu ? Iar voi vreti sa le dati pamant ?

Voi nu sunteti demni de a va numi crestini vanzatorilor de Hristos. Voi azi il urcati din nou pe Cruce si Il rastigniti din nou !

Popilor reparativa gresala pana nu va fii prea tarziu si faceti mai multa rugaciune si mai putine socoteli a banilor. Mintea plina de cifre nu poate face rugaciune adevarata.


Musafir

#20

2016-03-25 07:21

Nu ne trebuie!

Musafir

#21 Musafir #17 ai perfecta dreptate

2016-03-25 07:30

Aseara ma uitam la stiri si ce sa vad, Un presedinte turc care se intoarce arogant catre Johanis si il intreaba: cand se incepe constructia moscheii in Bucuresti ? Iar presedintele nostru Johanis cu capul plecat: mai sunt de dat cateva aprobari si se incepe ! Eu unul il sfidam pe turc si ma uitam si mai urat la el, un jeg care ne face ghiauri iar noi ne ploconim la el. Din pacate avem un presedinte papa-lapte si in fata cancelarului german unde doar zambeste ca un prostanac dar vedem ca si in fata paganilor e papa-lapte. Sper ca la terminarea mandatului lui inca sa mai fim o tara libera si crestina, ca de votat sigur nu il mai votez ca m-a dezamagit deja.


Musafir

#22

2016-03-25 07:53

asa cum in Turcia nu se poate construi o biserica ortodoxa

Musafir

#23

2016-03-25 09:19

Nu sunt de acord sa se construiasca aceasta moschee.

Musafir

#24

2016-03-25 10:06

În urma atentatelor și după observarea comportamentului primitiv ,nu vreau Moschee în București .Ca de obicei Politicienii sunt departe de idealurile Poporului .

Musafir

#25

2016-03-25 15:49

Sa ajutam oamenii care nu au locuinta cu acesti.bani.