Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Anonymous

#701

2016-03-19 10:09

Lege discriminatorie.Trebuie schimbata urgent.

Musafir

#702

2016-03-19 10:10

Cred ca in curand se vor interzice gratarul si mititeii pt ca fac fum,dulciurile si cofetariile pt. ca ne otravesc cu zahar , mancarurile pt ca sunt pline de E-uri si E. Coli( criminalul tacut din branza si lapte ). Vom trai si vom fi fericiti cu apa si interceptari telefonice .

Musafir

#703 Re: Re: Re:

2016-03-19 10:11

#521: Cristi - Re: Re:  

 Ma idiotule te-ai nascut fumator ca sa ai dreptul sa vorbesti! Nu ti-a pus nimeni tigara in gura cu forta , stai acasa si fumaza-ti banii nu ai drept de loc pt  fumat in public


Musafir

#704

2016-03-19 10:11

vreau ca fumatul sa fie permis

Musafir

#705

2016-03-19 10:12

Daca se merge intr-un local/pub/club 90% din persoane fumeaza. De ce sa nu ne supunem majoritatii? De ce sa se interzica pentru cei 10%? Daca vor aer curat sa mearga undeva afara, in parc, in padure nu in cluburi si spatii inchise. Un aspect negativ va fii si faptul ca, afara, pejos, vor fii plin de chistoace.
rtff

#706 Re:

2016-03-19 10:13

#701: -  

 Hai sictir, lasa-te de ele , sau stai acasa pt ca nu ti-a pus nimeni tigara cu forta in gura, nu este nimeni obligat sa va suporte, nu v-ati nascut fumatori ca sa ai dreptul sa vorbesti


Musafir

#707 Re: legea CORECTA

2016-03-19 10:14

#15: robert - legea CORECTA 

 E vorba de cafenele si baruri. Vrei sa bei cafea sau o bere te poti duce ca nefumator intr-un restaurant. Ce cauti pe site-ul asta?


Musafir

#708

2016-03-19 10:14

Buna ieri am fost la o pizerie renumita din marasti (cluj) unde evident nu sa putut fuma numa afara evident ca nu mi-a cazut bn ce consumasem si la un momendat a intrat un nefumator foarte socat ca e prea gol inauntru si ca sunt prea multi afara si el a sustinut sa comenteze asa ma tebecistilor afara cu voi sincer mi se pare o descriminare si tin sa cred ca suntem mai multi fumatori ca si nefumatori eu am decis sa nu mai ies la nici o cafenea pana se deschid terasele ca nu mi se pare ok sa ies la o cafea si sa imi tot iau cu mine lucrurile si ospatari sa se tot uite dupa mn daca ies la o tigara sau vreau sa fug cu cana dupa mine asa ca sper sa se faca ceva in privinta asta

Musafir

#709

2016-03-19 10:14

Nu sunt de acord cu Legea Antifumat! Daca tot au introdus legea....se ieftineasca si țigările!!

Musafir

#710

2016-03-19 10:14

vreau sa tusanesc in papi

Musafir

#711 Re: Re:

2016-03-19 10:16

#706: rtff - Re:  

 Esti un bou!


Musafir

#712 Re:

2016-03-19 10:16

#705: -  

 Pai de ce nu te duci tu in padure , sau la nebuni ca  noi nu suntem obligati sa ca suportam, noi avem dreptul sa vorbim nu voi , specimene ce sunteti

geoff

#713 Re: legea CORECTA

2016-03-19 10:16

#15: robert - legea CORECTA 

 jura-te ca nu ai in familie cel putin un fumator!!! trebuie sa intelegi faptul ca legea este destinata fumatorilor cu beneficiu in favoarea nefumatorilor. sunt total de acord cu opritul fumatului in spatii unde se poate manca si in spatiile pt copii, dar in ceea ce priveste cafenelele si barurile mi se pare ipocrizie.

hai sa gandim logic. 7/10 oameni sunt fumatori inraiti. din 15 lei valoarea unui pachet, aproximativ 1 leu e taxa de vicu, pt ce imi mai iei acei bani daca imi iei dreptul de a fuma?! fumatul este un mod de viata, nu o alegere. 

cat despre nefumatori... prieteni, NU vorbiti in ne-cunostinta de cauza. cum ar fi sa fie legea invers? cum ar fi de fiecare data cand un fumator isi aprinde o tigara in bar, toti fumatorii sa iasa afara?! sa va "protejati" de fum nu?! daca e atat de nociv...

si o intrebare pentru nefumatori, de ce nu v-a mai facut rau fumul pana acum scurta vreme?

va dau tot eu raspunsul la intrebarile mele.

suntem o tara de hateri, critici si cu un complex de superioritate iesit din comun. 

bai oameni trezitiva, suntem in secolul 21, avem cele mai avansate informatii din istorie, de ce sa nu facem ceva sa beneficieze toata lumea? "hai sa dau o lege antifumat. o exagerez la maxim, ca nah, nu pot fi precum restul tarilor europene, sunt rasist si trebuie sa o arat"... as spune mai multe dar mai bine tac...


Musafir

#714

2016-03-19 10:17

Pt ca sunt fumatoare si sotul la fel nu mi se pare corect daca intru la o cafenea sa beau o cafea si sa ies pe terasa la fumat mai ales daca afara e frig.

Musafir

#715

2016-03-19 10:17

Pentru ca aceasta lege este inutila si prost gandita si pt ca imi doresc sa avem drepturi egala fata de nefumatori .

Musafir

#716

2016-03-19 10:18

Legea asta este o mare aberiatie...
In conditiile in care sunt atatea probleme in tara asta, ei s-au gandit doar la fumat?! Niste jegosi.

Musafir

#717

2016-03-19 10:21

Pentru ca sunt fumatoare

Musafir

#718 Re: Re: Re:

2016-03-19 10:22

#618: - Re: Re:  

 Cred ca nu te-ai dus în viata ta într-un restaurant bun, și sa ieși de acolo mirosind cum ai intrat. Fumatul e un obicei prost care afectează în mai multe feluri. 


Musafir

#719

2016-03-19 10:22

Nu sunt fumător ,dar cred ca această lege este o prostie! Cred ca in baruri,cluburi și cafenele ar trebui să se fumeze.Sunt de acord cu fumatul interzis in restaurante sau in locurile in care omenii mănâncă.

Musafir

#720

2016-03-19 10:22

Pentru ca aceasta lege este ultimul lucru de care trebuia sa se ocupe "mai marii tarii",sant alte probleme mult mai grave care trebuie sa le dea de gandit,insa cum ei nu gandesc....,..........
geoff

#721 Re: Re:

2016-03-19 10:22

#706: rtff - Re:  

 acelasi lucru il pot spune si eu despre tine?! dar de ce sa domine inferioritatea?! fumatori suntem 7/10. dc sa imi spuna cei 30% ce e mai bine pentru mine?! poate eu vreau sa ma omor incet si sigur fumand. e ALEGEREA MEA.

asta a fost problema la legea asta. faptul ca nu ne-a lasat de ales. iar din cauza asta vor fi foarte multe repercusiuni.

iar tu ca nefumator, te poti duce sa bei un suc/bere/cafea unde vrei tu, eu nu te oblig sa vii la bar. poti merge la restaurant unde nu se fumeaza, dar daca ai venit in bar, lasa pretentiile acasa. a fost alegerea ta sa te asezi la masa.


Musafir

#722 Re: Re: Re: Re:

2016-03-19 10:23

#692: anonim - Re: Re: Re:  

gandire ingusta, proasta :)

.

#723 Inutil.

2016-03-19 10:24

Oameni frustrati, nici nu va dati seama cat de neimportanta ar putea fi legea asta, daca ati incerca sa o ignorati, prin simplu fapt de a face o pauza de o ora două de la fumat, sau pentru cei care chiar nu pot, pur si simplu iesi 3 minute o fumezi si gata, lăsati motive precum " stau in frig la -10' "daca ar fi o coada la magazinul de unde vrei sa iti iei tigari si is -20* ai sta, nu ati comenta, nu e cazul.

Am fost si eu fumatoare, nu neg faptul ca-mi erau "raza de soare" dimineată, si nu-mi puteam imagina cafeaua fara tigări ( am renuntat si la cafea ) nu-s lucruri fara de care nu puteti trai, cum ar fi o mana sau un picior, nu va mai consumati atâta, e un stres neimportant in plus.

Si sa fim seriosi, daca legea asta nu aduce locuri de munca in plus, nu vad de ce fumatul in baruri sau cafenele ar aduce, sau cu ce v-ar calma, asta e doar o senzatie tampita de linistire, care va controlează, si astfel, nu mai sunteti stapani pe voi, astfel sunteti impinsi de vicii  sa iscati certuri inutile, chiar si intre prieteni, sa nu mai zic cate înjuri o sa-mi aud/vad pe baza comantariului meu.

Nu mai fiti naivi! 


Musafir

#724

2016-03-19 10:25

Este o lege discriminatorie si exagerata.

Musafir

#725

2016-03-19 10:27

Ptr ca nu sunt de acord cu legea lor de a nu fuma la o cafenea sau alt loc public!