NU MAI VREM VIETI PIERDUTE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU MAI VREM VIETI PIERDUTE


Musafir

#51

2016-03-06 17:12

vrem strazi sigure ,vrem ca toti soferii vinovati sa plateasca vrem ,siguranta pt copii nostri , numai vrem vieti pierdute!!
BUZURA NELU

#52 CEREM SA SE APLICE LEGE ASA CA N ITALIA

2016-03-06 17:13

CEREM SA SE APLICE LEGE ASA CA N ITALIA,LEGEA RUTIERA IN ITALIA SA SCHIMBAT SAPTAMINA TRECUTA,CINE OMOARA CU MASINA O PERSOANA VA FACE PUSCARIE DE LA 18 ANI LA 25 SI PERMISUL ANULAT PE VECI AUTOTURISMUL CONFISCAT SI VINDUT LA LASTA GIUDIZIARA,CONDOLEANTE FAMILEI BORDEIANUL.


Musafir

#53

2016-03-06 17:26

AM SEMNAT ACEASTA PETITIE , PENTRU CA NU MAI VREAU VIETI PIERDUTE!!!!!!!!!!!. PRIMARIA AR TREBUI SA FACA CEVA CU ACEA TRECERE!!!! NU E PRIMA OARA CAND SE INTAMPLA ASA CEVA!!!! CATE VIETI TREBUIE SA MAI FIE PIERDUTE CA SA SE FACA CEVA???!!!! PANA UNDE POATE DUCE NEPASAREA??????

Musafir

#54

2016-03-06 17:40

Ceva trebuie facut pt ca cei care omoara oameni sa plateasca cu adevarat , sa faca 10 ani si sa simta , nu ca acum 2-3 cu suspendare ceea ce este o rusine la adresa oamenilor corecti !!!!!!

Musafir

#55

2016-03-06 17:50

Vrem semafoare !!!!Deoarece soselele au devenit un stres pentru cetățeni,atât pietoni cat si soferi.Suntem părinți si suntem îngrijorați pentru siguranta copiilor nostri .
Fulop Adrian

#56

2016-03-06 17:53

Am nevoie de cat mai multe semnaturi ! Nu se dau bani degeaba la primarie ! Macar sa puna limitatoare de viteza sau semafoare. Sa ne arate ca ei chiar au reusit sa faca ceva ! #NOISUNTEMSCHIMBAREA


Musafir

#57

2016-03-06 17:55

Este din ce in ce mai rau.Traficul rutier este populat cu o armata de cimpanzei,trogloditi........ care nu au niciun respect pentru lege. Cat despre bun simt ce sa mai vorbim.Posesorii de masini puternice au impresia ca numai ei conteaza in trafic. Ceilalti trebuie sa se dea la o parte, chiar daca merg regulamentar. Daca nu o fac sunt apostrofati si sicanati pana la producerea unui accident uneori. Cat despre politie este mica,mica, micuta si ........................neajutorata. Ce bine daca ar creste numarul celor ca GODINA.


Musafir

#58

2016-03-06 18:16

pacat pentru acesti copii si trebuie pedepsiti neghiobii astia trebuie pedepsiti crunt

Musafir

#59

2016-03-06 18:28

Oamenii nu vor folosi pasarelele unii din graba, atlii din nepasare sau lipsa educatiei si tot prin loc nepermis vor traversa. O idee mai buna ar fi montarea semafoarelor cu buton, astfel astiga atat soferii, care nu vor fi nevoiti sa incetineasca daca semaforul este verde, dar si pietonii care vor avea un plus de siguranta, nu vor mai fi nevoiti sa alerge pe trecere si vor trece in grupuri. De asemenea ar trebui camere video pentru a-i depista pe cei care trec pe rosu.Limitatoarele de viteza sunt bune, dar la trecerile nesemaforizate.

Musafir

#60

2016-03-06 18:35

Stop acestor accidente, vinovatii sa platesca.... Mortii nu ii aduce Nimeni inapoi !!!

Musafir

#61

2016-03-06 18:47

Fara cuvinte!

Musafir

#62

2016-03-06 18:56

Nu doresc sa se mai repete astfel de tragedii !

Musafir

#63

2016-03-06 18:59

Nu mai vreau sa pierd persoane pe care le cunosc si pe care nu le cunosc, cu toți suntem români!

Musafir

#64

2016-03-06 19:14

Locuiesc pe calea bucuresti si am un copil mic caruia nu vreau sa i se intample asa ceva.

Musafir

#65

2016-03-06 19:15

Viata are prioritate!!!!

Musafir

#66

2016-03-06 19:18

Sunt si pieton si sofer, dar in majoritatea timpului sunt mai mult pieton. Am semnat aceasta petitie din perspectiva unui sofer, chiar si cu 30 km la ora nu vezi pietonii in Brasov atunci cand ploua. Trebuie rezolvata aceasta problema, iar pe langa asta prefer sa platesc o amenda usturatoare decat sa accidentez mortal un om, prefer sa nu am carnet 3 luni/6 luni nu o luna cum este acuma pentru neacordare de prioritate, viata are prioritate!

Musafir

#67

2016-03-06 19:24

Trebuie oprita cumva nebunia din trafic,nu mai exista bun simt si nu se mai respecta nici o regula!Nu este normal sa pierdem vieti pe trecerea de pietoni,unde ar trebui sa fim in siguranta,chiar daca uneori nici pietonii nu stiu sa traverseze!

Musafir

#68

2016-03-06 19:45

schimbati legile,masuri aspre ptr cei ce urca la volan ;bauti,drogati ,...excesul de viteza,limite de viteza in localitate,...."dragi" politici aveti mila de parintii si rudele celor ce le-a fost franta viata in aceste accidente ...caci nu este zi sa nu auzim de astfel de vesti
Cristy

#69 Re:

2016-03-06 19:45

#4: Fulop Adrian -  

 Corect. Trebuie iluminate trecerile, dar pana atunci oare soferii nu ar trebui sa fie mai atenti? Adica ma apuca rasul cand aud pe cate unul care o comite, apoi da vina pe iluminatul slab...pai mai, cu atat mai mult,daca e slab iluminat sau nu ai vizibilitate  nu e logic sa te asiguri mai bine si sa reduci viteza pentru evitarea pericolului???? e ca si cum iarna ar fi zapada pe parbriz si in loc sa opresti sa cureti ca sa ai VIZIBILITATE, tu destept iti continui drumul, calci pietonii si tot ce iti iese in cale, apoi cobori revoltat dand vina pe ei si evident, pe....zapada care ti-a redus vizibilitatea.

Fulop Adrian

#70

2016-03-06 19:51

Daca ar fi dupa mine, am vazut un comentariu care spune ceva de genul asa : Eu as da carnetul doar persoanelor cu 12 clase care au Bacalaureat ! Sincer mi se pare o idee buna, dar nu cred ca o sa puna legea asta o sa fie aplicata deoarece suntem condusi de incompetenti ! Pana atunci incerc macar sa fie puse semafoare la trecerile de pietoni, sa fie iluminate ca sa nu mai auzim aceeasi scuza mereu : NU AM VAZUT TRECEREA DE PIETONI ! si in ultimul rand sa fie puse limitatoare de viteza. Asa zisi "politisti culcati"

Vali Blajovan Radio Romania Brasov
Musafir

#71

2016-03-06 20:10

Pentru că îmi pasă! Pentru că indolența unor domni din Primăria BV, în frunte cu managerul orașului care nu fac nimic, duc la tragedii! Pentru că sunt tatăl a două fetițe care zilnic trebuie să treacă strada în jungla numită Brașov. Pentru că sunt șofer de apropae 30 de ani fără NICI UN eveniment rutier! Deci, se poate! Pentru că de câte ori ajung la trecerea de pietoni CALC FRÂNA și nu trec cu mai mult de 30 la oră! Pentru că, după părerea mea de om care conduce o mașină, ȘOFERII SUNT PRINCIPALII VINOVAȚI DE PRODUCEREA ACCIDENTELOR TRAGICE!! Pentru că era să fiu lovit de n ori pe trecerea de pietoni de indivizi care fie circulau cu viteză foarte mare, fie pur și simplu intrau pe roșu!
SEMAFORIZAȚI TOATE TRECERILE PERICULOASE, MAI ALES CELE PESTE CEL PUȚIN 2 BENZI PE SENS! MONTAȚI OBSTACOLE ÎNAINTEA TRECERILOR DE PIETONI! COBORAȚI LIMITA MAXIMĂ DE VITEZĂ!!


Musafir

#72

2016-03-06 20:23

Pentru prevenirea altor tragedii

Musafir

#73

2016-03-06 20:24

Pentru ca ma doare sufletul am trei fete iar doua dintre ele locuiesc aproape e cumplir ce se intampla

Musafir

#74

2016-03-06 20:46

Pentru ca am cunoscut aceasta fetita si cunosc familia ei. Si peBdul Grivitei se intampla aceleasi accidente, mai ales in zona Onix. Nu cu multa vreme in urma era sa fiu si eu victima unui astfel de sofer grabit la trecerea de pietini de la Onix

Musafir

#75

2016-03-06 21:46

m-am satuat de morti in brasov pe trecerea de pietoni