România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#501

2016-01-11 19:11

Numai in filmele cu Nazisti mai vezi scerne de genul acesta - de a despartii copii de parinitii lor inainte de a fi exterminati in lagarele de concentrare - dar te gindesti ca acolo e fictiune si asemenea lucruri nu se mai intimpla .
Iata ca se intimpla . E adevarat ca nu se mai gazeaza dar despartirea e la fel de dureroasa .
Se pare ca Norvegienii au inclinatii de a mosteni apucaturile
SS-ului .

Sper sa se rezolve situiatia si cosmarul sa ia sfirsit !


Musafir

#502

2016-01-11 19:12

Copiii apartin familiei! Ma gandesc cu groaza la sufletele copiilor, cat au putut fi de traumatizati prin smulgerea lor din bratele parintilor.Ce ar fi simtit acei oameni daca era vorba de copiii lor? puneti un pansament pe sufletele copilasilor si redat-i familiei

Musafir

#503

2016-01-11 19:12

Fãrã cuvinte

Musafir

#504

2016-01-11 19:12

Sunt solidar cu speta si cu Romanii mei,victime ale tuturor abuzurilor...Sunt beneficiarul drepturilor castigate la CEDO,drepturi prevazute in dispozitivul hot.17034/03.Ma declar profund indignat ca de 6 ani nici un guvern(BOC-PONTA)nu au dus la indeplinire obligatiile internationale ce decurg din aceasta hotarare.Un stat care se pretinde de drept,democratic si membru al UE.care nu pune in aplicare executarea unei hot.CEDO este un stat nedrept.De atata timp Guvernul Romaniei cat si Ministerele de resort din subordine, tolereaza tergiversarea achitarii soldului final inregistrat in extrasul de cont al trezoreriei operative centrale,banca platitorului MFP..Aceasta hot.CEDO 17034/03,executata in mod incomplet de catre autoritatile statului Roman,fapt constatat de catre parchet,va insemna un criteriu de referinta in materie de executare a unui titlu executoriu European,cat si a incalcarii drepturilor fundamentale ale omului.garantate de Conventiile internationale.De 1 an si 9 luni PICCJ nu a dat nici o solutie,procurorul de caz avand obligatia,sa cerceteze,sa audieze si in final sa dea o solutie in speta,intr- un termen rezonabil!Aceste raspunsuri date de Guvernul Romaniei,emise de aceeasi functionarii pe perioada guvernelor anterioare si nu numai,pun intr- o lumina negativa institutia Guvernului decredibilizand-ul.Am facut toate demersurile posibile in aceasta tara pentru a mi se achita toate drepturile acordate de catre CEDO,am sesizat de nenumarate ori Presedentia Romaniei,Guvernul Romaniei,Ministerul Afacerilor de Externe,directia Ag.Guv.pentru CEDO,Ministerul Finantelor Publice,Ministerul de Justitie,Procurorul General al Romaniei,PICCJ,CSM-ul,Parlamentul Romaniei,Avocatul Poporului,totul in zadar,instituindu-se legea tacerii.Rog pe aceasta cale pe Premierul Dacian Ciolos sa se implice personal,din punct de vedere legal si sa rezolve definitiv aceasta problema grava folososind chiar si corpul de control.Este inadmisibil ca statul Roman sa-mi foloseasca abuziv aceste drepturi ce mi se cuvin.Daca un cetatean nu i -si plateste taxele si impozitele.ori ratele la banca vreme de 6 ani,ce masuri va lua Domnule Premier Dacian Ciolos,autoritatile impotriva acestuia pentru al sili sa-si plateasca datoria???Am convingerea ca ratiunea domniei voastre cat si demersurile legale efactuate vor sta la baza rezolvarii acestui caz!!!NIMENI NU POATE FI MAI PRESUS DE LEGE!!!

Anonymous

#505

2016-01-11 19:12

Nu este normal ca un Presedinte al Romaniei sa nu faca tot ce este posibil pentru a-si apara CETATENII ROMANI, de orice fel de abuzuri.
Daca nu se va implica in recuperarea celor 5 copii, sper sa fie pedepsit electoral !!!
M E R I T A     A S T A ! ! !


Musafir

#506

2016-01-11 19:12

Consider ca staul norvegian a facut un abuz in cazul familiei Bodnariu si trebuie sa isi reconsidere anumite proceduri in privinta protectiei copilului.

Musafir

#507

2016-01-11 19:12

Nu mi-as fi putut imagina vreodata ca o fiinta umana ar putea smulge din bratele unei mame copiii ei.Este infiorator prin ce trec si parintii si copiii,.Imi doresc din tot sufletul sa se faca dreptate.Mi-e rusine de slaba implicare a autoritatilor romane in a acorda asistenta cetatenilor ei!

Musafir

#508

2016-01-11 19:12

Pentru unitatea familiilor

Musafir

#509

2016-01-11 19:12

Am si eu doi baieti si cred ca as muri daca mi-ar fii luati! Doamne ajuta sa fie cedati copilasii parint

Musafir

#510

2016-01-11 19:14

copiii sunt cei mai importanti pentru parintii lor si de asemenea copiii fara parinti sunt pierduti...

Musafir

#511

2016-01-11 19:14

Ceea ce se intampla in Norvegia este o BARBARIE,acoperita de legi. Este posibil ca sub paravanul protectiei copilului sa fie un trafic de copii la nivel national.

Musafir

#512

2016-01-11 19:15

Doamne ajută! !!

Musafir

#513

2016-01-11 19:16

Inadmisibil ca in 2016 sa nu poti sa ti educi copiii asa cum noi am fost educati, si am ajuns oameni mari, responsabili atat in Romania cat si in strainatate.

Musafir

#514

2016-01-11 19:16

Pentru ca sunt părintele unui copil și îmi imaginez dragostea și totodată durerea acestor părinți. De asemenea mă gândesc la suferințele și zbuciumul din inimile copiilor, speranțele lor că vor fi din nou împreună ca familie.

Musafir

#515

2016-01-11 19:17

Copiii trebuie să adoarmă lângă părintii lor....nu cu dorul lor..

Musafir

#516

2016-01-11 19:17

Doresc sa mi cresc copilul intr o societate bazata pe respectul intre membrii ei.

Musafir

#517

2016-01-11 19:17

Imi doresc din toata inima ca familia Bodnariu sa fie reintregita. Este victima unui abuz si trebuie luate masuri ca situatia sa fie indreptata cat mai repede posibil. Doamne ajuta!

Musafir

#518

2016-01-11 19:17

Pentru ca am copii Si pt ca sunt Tata. Si ne foarte pentru copii nostri cat Si pentru alti copii

Musafir

#519

2016-01-11 19:18

Sunt tata la 14 copii si inteleg perfect ce simte aceasta familie!Dumnezeu e mare si poate sa schimbe inima celor in masura pt ca familia si familiile ramase fara copii sa-si primeasca copiii inapoi.

Musafir

#520

2016-01-11 19:18

Pentru ca sint cu sufletul alaturi de acesti nefericiti parinti.Este atit de nedrept ce li se intimpla,ca nu cred ca Dumnezeu va ingadui asta,pina la sfirsit.

Musafir

#521

2016-01-11 19:19

Pentru că statul Norvegian nu procedează corect.


Musafir

#522

2016-01-11 19:19

Sustin Familia!

Musafir

#523

2016-01-11 19:19

Forta unei natiunii sta in unitatea ei !

Musafir

#524

2016-01-11 19:19

Because a state will never raise children better than a family

Musafir

#525

2016-01-11 19:20

Sunt alături de familia Butnariu,am trecut prin o situație asemănătoare mi-a luat fetita de la școală, dar ne au dat -o acasă și am acceptat consilierea lor și suntem bine acum. Ne rugăm ca Domnul sa dea izbândă!!