România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #504

2016-01-11 19:12

Sunt solidar cu speta si cu Romanii mei,victime ale tuturor abuzurilor...Sunt beneficiarul drepturilor castigate la CEDO,drepturi prevazute in dispozitivul hot.17034/03.Ma declar profund indignat ca de 6 ani nici un guvern(BOC-PONTA)nu au dus la indeplinire obligatiile internationale ce decurg din aceasta hotarare.Un stat care se pretinde de drept,democratic si membru al UE.care nu pune in aplicare executarea unei hot.CEDO este un stat nedrept.De atata timp Guvernul Romaniei cat si Ministerele de resort din subordine, tolereaza tergiversarea achitarii soldului final inregistrat in extrasul de cont al trezoreriei operative centrale,banca platitorului MFP..Aceasta hot.CEDO 17034/03,executata in mod incomplet de catre autoritatile statului Roman,fapt constatat de catre parchet,va insemna un criteriu de referinta in materie de executare a unui titlu executoriu European,cat si a incalcarii drepturilor fundamentale ale omului.garantate de Conventiile internationale.De 1 an si 9 luni PICCJ nu a dat nici o solutie,procurorul de caz avand obligatia,sa cerceteze,sa audieze si in final sa dea o solutie in speta,intr- un termen rezonabil!Aceste raspunsuri date de Guvernul Romaniei,emise de aceeasi functionarii pe perioada guvernelor anterioare si nu numai,pun intr- o lumina negativa institutia Guvernului decredibilizand-ul.Am facut toate demersurile posibile in aceasta tara pentru a mi se achita toate drepturile acordate de catre CEDO,am sesizat de nenumarate ori Presedentia Romaniei,Guvernul Romaniei,Ministerul Afacerilor de Externe,directia Ag.Guv.pentru CEDO,Ministerul Finantelor Publice,Ministerul de Justitie,Procurorul General al Romaniei,PICCJ,CSM-ul,Parlamentul Romaniei,Avocatul Poporului,totul in zadar,instituindu-se legea tacerii.Rog pe aceasta cale pe Premierul Dacian Ciolos sa se implice personal,din punct de vedere legal si sa rezolve definitiv aceasta problema grava folososind chiar si corpul de control.Este inadmisibil ca statul Roman sa-mi foloseasca abuziv aceste drepturi ce mi se cuvin.Daca un cetatean nu i -si plateste taxele si impozitele.ori ratele la banca vreme de 6 ani,ce masuri va lua Domnule Premier Dacian Ciolos,autoritatile impotriva acestuia pentru al sili sa-si plateasca datoria???Am convingerea ca ratiunea domniei voastre cat si demersurile legale efactuate vor sta la baza rezolvarii acestui caz!!!NIMENI NU POATE FI MAI PRESUS DE LEGE!!!