Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"


Musafir

#826

2016-03-27 13:34

Se inchid spitale...se deschid biserici..credinta e in suflet

Musafir

#827

2016-03-27 18:15

Pai de fericit ce sunt pentru pamantul romanesc infectat cu cartite ca Iohannis, Ponta sau toata gasca aia de 500 - 600 de porci incompetenti care sunt votati de un popor si mai incompetent care asteapta marea minune sa se intample in timp ce porcii va mananca malaiu din traista. Votez de fericit ce sunt pentru lipsa de educatie care domina in Romania. Nu uitati ca avem cetateni pe meleagurile noastre care nu stiu cum se numeste tara unde locuiesc, timp in care guvernul RO sts bine mersi pe banii nostri ba mai mult sa vina nespalatii aia de musulmani sa beneficieze de 1000 de lei pe luna GRATIS timp in care muistu de Iohannis ii da 400 de lei pensie bunicamii de 80 de ani. Voi romani, chiar dormiti pe voi ???

Musafir

#828

2016-03-28 17:37

Pentru-ca acest popor are nevoie de medici si spitale,nu de cersetori ascunsi in straie preotesti si sub o falsa credintane obliga sa platim taxe bisericesti pe care le platim inca o data prin impozite.
In Tulcea nu sa-u gasit bani pentru renovatea si dotarea unui spital pentru bolnavii de cancer dar s-au gasit bani pentru transformarea lui
in PATRIIARHIE.

Musafir

#829

2016-04-04 16:49

Ideea mi se pare buna dar din pacate cred ca nu va avea o finalitate.Traim in Romania si putem urla pana nu mai putem, oricum nu ne va baga nimeni in seama. Fiind vorba despre Biserica Ortodoxa, acest SRL care nu plateste impozit sunt 100% sigur ca aceasta catrdrala nu-si va schimba destinatia.

Musafir

#830

2016-04-05 15:10

Sa se adapteze cladirea ca spital si casa pentru batrani.

Musafir

#831

2016-04-21 10:32

Din bun simț si pentru că de o catedrală nu consider ca avem nevoie , pe când de un spital daaaaaaa !

Musafir

#832

2016-04-21 10:49

Dumnezeu prefera inima oamenilor nu un casoi mare unde sa se unfle in pene Preafericitii neamului . Cind a facut Raiul , Dumnezeu nu a construit o catedrala ci pomi si vegetatie . Sa se vorbeasca despre smerenie ca fetele bisericesti se feresc de cuvintul smerenie ca dracu de tamiie.

Musafir

#833

2016-04-21 11:05

Consider ca avem destule locuri unde sa ne rugam dar prea putine spatii unde sa ne tratam!

Musafir

#834

2016-04-21 12:34

Confirm semnarea petitiei.

Musafir

#835

2016-04-21 15:24

Avem nevoie disperata de spitale.

Musafir

#836

2016-04-21 16:21

Am semnat aceasta petitie pentru ca am vazut diferenta dintre sistemul sanitar romanesc si cel public din Spania.

Musafir

#837

2016-04-21 19:01

Vreau ca banii pentru catedrala, sa fie construite aziluri de batrani si cantine pentru saraci !!

Musafir

#838 Ajutoare pentru oamenii saraci !

2016-04-21 19:04

Sunt biserici prea multe , dar de copiii strazii nu sunt camine si nici cantine (pentru saraci )!!


Musafir

#839

2016-04-21 19:52

Pt ca sant de acord ca aceasta cladire impunatoare sa fie in folosul poporului ( sanatatii )

Musafir

#840

2016-04-21 19:54

Ma bucur tare de gândirea asta si e perfecta ideea trebe schimbate multe si noi o putem face

Musafir

#841

2016-04-21 20:10

Mai oameni buni ,până şi petiţia asta o murdariţi măi cu porcăria asta de colectă ?Cu ce sunteţi măi voi mai breji decât jegurile care ne fură dreptul la o existenţă decentă,când umblaţi cu tertipuri de acelaş gen sau mai penibile putin .....
tu

#842

2016-04-22 09:02

Reveniti-va adormitilor.


Musafir

#843

2016-04-22 11:57

Pt a salva vieti , mai important de cat orice pe lume

Musafir

#844

2016-04-24 04:00

Traiesc intro tara minunata, pacat ca este populata! Asa spunea odata cineva, eu spun ; pacat ca ne este furata si-n care preotii ne fura sufletele amagindu-ne cu povesti frumoase despre credinta, puritate, piosenie si rasplata divina! Traiesc intro tara in care institutia bisericii se ocupa de orice numai de credinciosii ei ,nu! Vrea sa modifice constitutia ,nemultumita de cine cu cine se baga sub plapuma, se chinuie sa organizeze referendum in sensul acesta dar nu sufla un cuvintel despre tatii care-si violeaza fiicele, le ameninta cu moartea sau le ucid chiar, nu vede copiii care-ucid parintii pentru un pumn de maruntis ,este oarba cand sotii isi ucid sotiile si copiii! Nu-i afuriseste pe politicienii hoti,corupti si pervertiti, capul bisericii sforaie cu ei in Parlament ! Este surda si muta cand unii ( cu acceptul ,,conciliant" al bisericii) vor sa ne pangareasca credinta si neamul construind moscheii megalitice in tara noastra! Brancoveanu si-a vazut copiii ucisi si viata si-a dat-o pentru credinta si pentru acest fapt biserica l-a facut sfant iar acum am uitat de sfintenie si ne dam lor cu bunavoie! Mai ca-mi vine sa cred ca B.O.R a reusit o performanta redutabila ,a reusit sa ,,sfinteasca" ticalosia si nemernicia! Pentru o asemenea performanta consider ca avem deja prea multe biserici si mult prea putine scoli si spitale! NU,NU VREAU CATEDRALA, VREAU SPITAL!!!!!!

Musafir

#845

2016-05-09 18:16

Avem nevoie de cetateni sanatosi in trup si minte, nu de dobitoci.

Musafir

#846 transformare catredala neamului in spital

2016-05-18 12:26

in cadrul spitalului se poate infiinta si un locas de rugaciune 


Musafir

#847

2016-05-18 14:07

findca dumnezeu nu vrea asa ceva dumnezeu vrea ceva simplu si curat dunezeu nu este in religi religiile sunt un mod de a manipula masele
sper sa reusim ceva bravo pentru initiatori

Musafir

#848

2016-05-18 19:07

Sint satul de popi
MVJ

#849

2016-05-29 21:30

no, stai un pic, ganditi-va la ce faceti, oameni buni, Biserica, oricare ar fi denominatia, se ocupa cu altceva, ministerul sanatatii se ocupa de spitale... chiar daca in  ultimii ani atacurile la adresa Bisericii s-au inmultit, rationati un pic, nu debitati porcarii de felul asta, pantru ca nu de la Biserica trebuie sa ne asteptam la normalizarea lucrurilor, ci de la stat, ca de-aia ii zice Romania, nu Regatul Bisericii, si de-aia exista un minister care se hnumeste al sanatatii ca sa administreze aspectul asta al lucrurilor. NU SEMNEZ PETITIA ASTA PENTRU CA DE LA BISERICA NE PUTEM ASTEPTA SA RIDICE MONUMENTE, SUFLETESTI SAU FIZICE IN CINSTEA SI MARIREA DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS, DAR DE LA STAT TREBUIE SA NE ASTEPTAM SA ADMINISTREZE SI SA IMBUNATATEASCA SISTEMUL SANITAR, EDUCATIONAL SI CELELALTE, PENTRU CA ASTA ESTE ROSTUL LUI!


Musafir

#850

2016-05-31 04:39

Pentru ca sunt foarte multe biserici . Sunt de ajuns . De spitale si de medici avem nevoie . Si de un trai decent , care sa elimine STRESUL din viata oamenilor si implicit cauzele imbolnavirilor .