Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"


Musafir

/ #844

2016-04-24 04:00

Traiesc intro tara minunata, pacat ca este populata! Asa spunea odata cineva, eu spun ; pacat ca ne este furata si-n care preotii ne fura sufletele amagindu-ne cu povesti frumoase despre credinta, puritate, piosenie si rasplata divina! Traiesc intro tara in care institutia bisericii se ocupa de orice numai de credinciosii ei ,nu! Vrea sa modifice constitutia ,nemultumita de cine cu cine se baga sub plapuma, se chinuie sa organizeze referendum in sensul acesta dar nu sufla un cuvintel despre tatii care-si violeaza fiicele, le ameninta cu moartea sau le ucid chiar, nu vede copiii care-ucid parintii pentru un pumn de maruntis ,este oarba cand sotii isi ucid sotiile si copiii! Nu-i afuriseste pe politicienii hoti,corupti si pervertiti, capul bisericii sforaie cu ei in Parlament ! Este surda si muta cand unii ( cu acceptul ,,conciliant" al bisericii) vor sa ne pangareasca credinta si neamul construind moscheii megalitice in tara noastra! Brancoveanu si-a vazut copiii ucisi si viata si-a dat-o pentru credinta si pentru acest fapt biserica l-a facut sfant iar acum am uitat de sfintenie si ne dam lor cu bunavoie! Mai ca-mi vine sa cred ca B.O.R a reusit o performanta redutabila ,a reusit sa ,,sfinteasca" ticalosia si nemernicia! Pentru o asemenea performanta consider ca avem deja prea multe biserici si mult prea putine scoli si spitale! NU,NU VREAU CATEDRALA, VREAU SPITAL!!!!!!