Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"


Musafir

#1

2015-11-03 14:33

Pentru ca e normal asa!

Musafir

#2

2015-11-03 14:37

Am semnat aceasta petitie pentru ca: Catedrala Neamului nu ne ajuta la nimic,eu una cred,ca avem deja foarte multe biserici si catedrale in Romania,si care nici acestea care le avem nu sunt intretinute(pai de unde mai bine cumpara POPA SAU PREOTUL un mercedes sau eu stiu un ferrari)avem nevoie de spitale,avem nevoi de scoli,avem nevoi de case de copii si aziluri ptr batrani (acest guvern pe care il avem vor sa ne fura (cred eu)si zilele pe care le mai avem.Parerea mea daca nu vor sa transforme acesta faimoasa Catedrala in spital sa iasa romania in strada sa ne facem noi dreptate.Am ajuns sa fim CAINI sau mai bine spus SCLAVI la noi in tara(ca si in strainatate).In incheiere atat mai am de spus ROMANIA TREBUIE SA TE TREZESTI si JOS CU CORPTII DIN GUVERN !!!!!
dan

#3 trezirea neamului romanesc

2015-11-03 15:15

consider ca avem biserici si catedrale de toate tipurile,transformarea acestei CATEDRALE  in ceva si mai eficient si dotarea cu aparatura ar fi ceva mai deosebit si de bun agur pentru noi poporul,nu vreau sa zic nimic despre acesti care spun ca sint in numele Domnului-partea bisericeasca dar prea sint avuti de la vile si masinide ultim tip /eu consider ca sfideaza credinta asa ca sustin aceasta petitie tot in numele Domnului

poate coruptia/minciuna /mizeria mai dispare

negligenta si murdaria dispare

furtul si lasitatea idem

ROMANIA popor ROMAN ati vazut un polonez-presedinte nou ales tinar a venit sa aduca un omagiu pentru accidentul/tragedia de la un club unde tot ce am scris ami sus legate de aceasta administratie a statului a avut loc

de ce?

iar ar fi multe de spus...mintim/nu facem nimic legal /ne sfidam aproapele/sintem negligenti/facem eroro umane/umblam dupa a fi bogati doar/sugem si capusim statul iar poprul plateste ptr cine si de ce!

 

 


Musafir

#4

2015-11-03 17:51

Sunt total de acord cu transformarea catedralei in spital.

Musafir

#5

2015-11-03 18:00

Am semnat aceasta petitie pentru ca asa este normal si omeneste. Intr-o tara plina de lipsuri, fara scoli, fara spitale, fara drumuri chiar trebuie sa cheltuim 1.000.000.000 ( un miliard ) de euro pe un kkt aurit ce nu foloseste poporului ci doar pentru cresterea veniturilor BOR ?????

Musafir

#6

2015-11-03 18:02

Această este convingerea mea , biserica să nu mai copieze politicul și să nu mai fie așa hrăpăreață.

Musafir

#7

2015-11-03 18:07

Spitale putine,biserici multe,indoctrinare foarte mare!

Musafir

#8

2015-11-03 18:07

Cred ca bunul Dumnezeu nu s ar supara daca in aceasta cladire s ar vindeca milioane de oameni. Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#9

2015-11-03 18:21

Ne mor copiii si popilor nu le pasa...atunci pentru ce aceasta catedrala? Scolile sunt viitorul!

Musafir

#10

2015-11-03 18:23

Inutila aceasta catedrala. Mai marii bisericii ar trebui sa arate decenta si aplecare la nevoile poporului. S-a deviat de la invataturile lui Isus. Dragii nostri popi mari au luat-o pe alaturi cu drumul, vor masini scumpe, hoteluri proprii cu toate dotarile posibile si tot luxul la superlativ. UNDE SCRIE ASTA IN BIBLIE? RUSINE DOMNILOR .

Musafir

#11

2015-11-03 18:43

Pentru viitorul nostru

Musafir

#12

2015-11-03 18:46

Poate se face dreptate în tara ăsta frumoasa și vom scăpa de oamenii incompetenți și lași care ne conduc...

Musafir

#13

2015-11-03 18:52

nu avem nevoie de catedrale si moschei ,atata timp cat spitalele sunt neincapatoare si pline de mizerie si gandaci !

Musafir

#14

2015-11-03 18:53

Deoarece vreau schimbare , vreau sa fie folosita Catedrala Neamului ca Spital Modern nu BIBELOU pentru SUS PUSI

Musafir

#15

2015-11-03 18:55

Am semnat aceasta petitie cu speranta ca se fa face ceva util poti construi o biserica cat un zgarie nori daca nu este Dunmezeu in sufletul tau degeaba prefer un mega spital unde sunt salvate suflete si fii sg ca acesti oameni vor avea credinta indeajuns!!

Musafir

#16

2015-11-03 19:05

A fi un bun crestin insemana sa iti iubesti si sa iti ajuti aproapele.
Din nefericire , biserica ortodoxa nu face altceva decat sa cerseasca bani pentru bunastarea ei.
Nu am auzit pe nimeni care sa spuna ca a fost ajutat de biserica ortodoxa.
Unde merg toate donatiilor facute de credinciosi?

Musafir

#17

2015-11-03 19:09

Biserica in ultimii ani nu prea mai are legatura cu religia.

Musafir

#18

2015-11-03 19:17

Pentru absurditățile și nelegiuirile care se petrec de ani și ani în tara asta a noastă a tuturor.
Urăsc ipocrizia și lipsa de cultură în general și pe asta se bazează și s-au bazat toți cei care ajung la putere, faptul că biserica este unul dintre cele mai mari mijloace de manipulare în masă ma face să fiu în totalitate contra acesteia.
Biserica nu o sa te ajute niciodată la o însănătoșire în schimb un spital cu siguranță este mult mai util tuturor.

Musafir

#19

2015-11-03 19:18

Pentru ca mi se pare o gandire corecta.
Costi

#20 Re:

2015-11-03 19:23

Este momentul sa ne TREZIM sa constientizam ca nu de oa alta BIserica/ Catedrala avem nevoie ci de SPITALE. Popi, diaconi, patriarhi (adica draci si Talpa Iadului) avem destui. Avem nevoie de SPITALE avem devoie de DOCTORI, ASISTENTI BINE PLATITI, APARATURA MEDICALA, CENTRE DE CERCETARE SI DE ANALIZA, APARATE DE INTERVENTIE RAPIDA.

Daca aceasta Hidosenie de institutie care se vrea a fi BIserica mai are o urma de umanitate in ea si daca nu isi dezice menirea acum macar in al 12-lea ceas ar trebuii sa schimbe destinatia acelei constructii si o transforme in spital.

Sa inceteze sa mai vanda lumanari, moaste, vesminte de preot, icoane(chip cioplit), minciuni sa inceteze sa mai prosteasca poposrul si sa inceapa sa impartaseasca speranta, viata, sanatate printr-un spital.

Eu unul sunt satul de tot acest cancer si pandemie care infecteaza societatea romaneasca, Politicienii si Popi.


Musafir

#21

2015-11-03 19:28

Cui foloseste asa o catedrala cand spitalele noastre sunt vai de mama lor. Nu au aparaturi, nu au medicamente nu au nimic.

Musafir

#22

2015-11-03 19:31

Pentru ca trebuie , chiar trebuie sa ne trezim . Pentru ca nu suport prefacutii de preoți , pentru ca am 2 copii si pentru ca ma gândesc la viitorul lor ,

Musafir

#23

2015-11-03 19:31

Vreau sa ne recuperam demnitatea.

Musafir

#24

2015-11-03 19:36

Spalare de bani cu Catedrala Mantuirii Neamului

Musafir

#25

2015-11-03 19:41

Oricine doreste a se ruga, sa ridice ochii catre cer sa l priveasca,sa se aseze pe o bucata de pamant sa l mangaie!!!! D zeu e pretutindeni, nu avem nevoie de icoane, oameni in sutane si lacasuri pentru a ne ruga!