Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"


Musafir

#876

2016-07-13 18:38

Biserici sunt la tot pasul. Avem nevoie de spitale.

Musafir

#877

2016-07-15 00:00

Mereu nu sunt bani pt sanatate dar sunt sponsorizari pentru promenade bisericesti... Trist...

Musafir

#878

2016-07-15 03:47

Sanatatea unui popor este pe primul loc , la egalitate cu educatia ! Este monstruos ce se intampla in tara ! Ne putem inchina si fara catedrala ! Acolo se investesc sume uriase , bani aruncati pe fereastra , fonduri care pot servi benefic in cu totul alte directii , cu adevarat importante !
bistrita3

#879 De ce nu semnez

2016-07-15 11:45

De ce sunteți fățarnici, nu de spitale ducem lipsă ci de medici  ,care pleacă in străinătate pentru că acolo sunt plătiți la valoarea lor !@

Cirdei Mihai

#880 Fantasmagorii!

2016-07-15 13:16

Guvernarea din vremea lui Basescu a desfiintat 80 de spitale,iar voi vreti sa transformati catedrala in spital!Este vorba de o petitie nonsens ,din urmatorul motiv:cladirea necesara functionarii unui spital se proiecteaza si se construieste pt a indeplini functiile necesare unui spital,nu unei biserici!Decat sa transformi o cladire de asemenea dimensiuni intr-un spital mai bine i-l construiesti de la zero.Si apropo,biserica ortodoxa romana a infiintat in toata tara aproximativ 180 de centre medicale in care se ofera servicii specifice gratuit sau contra cost,in functie de statutul pacientului!Ofera cumva statul roman servicii medicale gratuite categoriilor defavorizate?Nu am auzit de asa ceva!


Musafir

#881

2016-07-16 08:06

Si PaTRIARHUL ASTA E UN MEGALOMAN CA CEAUSESCU !

Musafir

#882

2016-07-16 08:10

Tichie de margaritar ii lipsea chelului, ca in rest avea de toate !

Musafir

#883

2016-07-16 08:10

ma uit  la comentariile voastre  si ma intreb ; chiar atat de usor de manipulat sunteti,ce este in mintea  celor care au initiat aceasta  tampenie ,chiar atat de redusi   mintal sunt sau  sunt in terapie si voi a-ti intrat din greseala in joc,un spital cand se construeste trebuie luat in calcul alte oportunitati decat amplasamentul  unei catedrale 

 


Musafir

#884

2016-07-16 10:44

Oameni cu probleme mari de sanatate si preoti care nu cunosc adevarata lor menire au uitat de unde provin (din poporul pe care il secatuiete in numele lui Dumnezeu)

Musafir

#885 Re:

2016-07-16 11:26

#771: -  

 Nebună idee!


Musafir

#886

2016-07-16 12:50

Avem nevoie de spitale nu de catedrale...ne putem ruga oriunde,dar nu ne putem trata oriunde...catedrala mai tîrziu va fi folosită de preoti ca şi hotel..

Musafir

#887

2016-07-16 13:36

O magalitica constructie care nu are nici o legatura cu ortodoxismul, cu apropierea de D-zeu.

Musafir

#888

2016-07-16 13:41

prea multe biserici ...daca vrem sa traim avem nevoie de spitale...

Musafir

#889

2016-07-16 14:03

Pentru ca mi se pare drept și de bun simt sa se construiască un spital sau adăpost pt cei săraci decât o catedrală căruia nu ii găsesc rostul...și asa sunt la tot pasul bisericii poleite cu aur...ca și în Babilon

Musafir

#890

2016-07-16 21:23

Pentru ca asa mi se pare corect, atata timp cat se inchid si desfiinteaza spitale, avem mai multe biserici decat spitale, fiecare localitate are biserica sa, dece sa nu aiba si spitalul sau

Musafir

#891

2016-07-16 22:31

Romania trebuie sa se trezeazsca,trebuie, si... ii este impus sa decida ptr viitorul ei,altfel va ajunge cu mult mai rau. Avem destule minti luminate in tara si peste hotare si oameni putenici moral ptr a putea ridica tara la nivelul care il merita,nu stiu de ce mai ridem de parlamentari ca dorm in scaune la sedintele publice, noi suntem cu mult mai rau,noi dormim pe noi insine,nu avem putere sa ne dam seama ca acesti oameni pe care noi ii iubim si ii votam ptr a ne face viata usoara ei ne mint cum pot mai bine sa poata sa ne smulga si ultima sperananta de-a lupta ptr bunul care ni se cuvine.Sunt Roman si imi iubesc tara...dar urasc mentalitatea cruda care face ca Romania sa fie gunoiul europei,si nu numai,si in special face totul mirsaveste ca poporul Roman sa-i sprijine sa poata sa-si atinga telul.Dragi Romani eu nu mai revin in tara,desi ma doare ,ptr ca acolo m-am nascut,am crescut am iubit,am urat si mi-am dezvoltat faculatatile mintale,Sufar ptr oameni care cred in aceia care ii conduc.Sustin aceasta cere,o fac ptr oamenii care au nevoie de un sprijin,sunt crestin si stiu ca Dumnezeu ne iubeste si va face dreptate.

Musafir

#892

2016-07-17 04:58

Pentru ca 85 la suta din populatia Romaniei are dreptul la o catedrala ortodoxa care sa-i reprezinte; in rest,,,numai interese!

Musafir

#893

2016-07-17 07:46

in aceste vremuri tulburi
ridic mainile in cluburi
si in colturi de blocuri
unde o ardem toti in focuri
inebuneste primaria, politia, presedentia
cand tot mai multi striga "f***k you romania"
o sa o luam la m. u. i. e. in u. e. repede
deci cum sa ne pese de p. s. d. ah?
vad popi hoti, beti morti, nu poa' sa se abtina
trag de **** pustoaice in timp ce se inchina
privesc cu lupa cum imi sare in brate supa
cand se aud manele de la taranul de deasupra
http://Versuri.ro/w/iejj
n-am dat jos de pe steag stema
sa fim condusi de minti luminate cu lanterna
guvernul a omis nepermis ce a promis din nou
nici azi nu stie cat costa o cartela de metrou
copii consumatori in scoli de corn + lapte
in scupt timp egal seringi + vene sparte
statul frate, te rupen **** te dezbraca
ma doare-n **** atata timp cat pielea mea alba inca ma imbraca si....
si toti se poarta de parca sunt adormiti,
poftiti un scaun electric sa va odihniti

Musafir

#894

2016-07-17 11:54

Pentru ca e cazul sa nu mai acceptam megalomaniile absurde...in conditiile in care dupa revolutie s-au construit o armata de biserici ! Pentru ca e cazul sa ne ajutam ! Asta fac adevaratii oameni !

Musafir

#895

2016-07-18 09:24

avem nevoie de sanatate in aceasta tara ,de spitale dotate,camine de batrani,de copii puse la punct sa nu ne mai fie frica sa ne internam intr-un spital mizer

Musafir

#896

2016-07-18 18:51

vrem spitale,scoli ,adica mai clar,SANATATE SI EDUCATIE SUNT VITALE ,PTR, ORICE NATIUNE,DECI SI PTR. NOI.....!!!

Musafir

#897

2016-07-18 19:26

Avem prea multe biserici. Avem nevoie de spitale. De doctori.

Musafir

#898

2016-07-18 20:35

Oare dece ne trebuia noua aceasta catedrala ,daca nu avem spitale.eu doresc ca aceasta catedrala sa fie transformata in spital

Musafir

#899

2016-07-19 11:10

Am semnat din f multe motive;pt ca nu avem spitale,dar avem cele mai multe biserici raportat la nr de locuitori si de credinciosi ce suntem ne mananca viermii de vii in spitale....pt ca biserica a devenit o afacere f profitabila (in manastiri se invart bani grei fara chitanta si la biserici,iar maicile si popii au masini ultimul racnet)dar si-a uitat menirea de a ajuta...Avem nevoie de spitale si medici sa traim, nu de popi sa ne ingroape!

Musafir

#900

2016-07-19 15:29

Sa se faca dreptate !!!