Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Raluca , Sibiu

#42501 Nu mai jigniți animale!

2015-07-24 12:17

Aceste specmine sunt departe de a se comporta ca niște animale, fie ele sălbatice.  Am rugămintea sa nu mai jigniți regnul animal. Sa se facă dreptate și sa fie închiși. Păcat ca nu mai trăiește Vlad Teles , va alegea cea mai buna pedeapsa ! Cerem arestarea ! 


Musafir

#42502

2015-07-24 12:18

Mi cu muti ani in urma am avut un asemanator caz....au fost 2 . Multumesc la D-zeu ptr taria cate mia dato. Nu multe persoane reusesc un viata dupa un asemenea incident....Eram eleva 15 ani nu mai mult. Cunosc foarte bine asemenea cretini si bestii care exista tot timpul in orice oras ...Sunt niste gunoaie care fac miros cand trec pe strada...i simti de la o "posta" cand se apropie. Eu nu i-am iertat au vrut sa ma cumpere...au recunoscut mutilarea dar nu violul cu toate ca a existat multiple rani in nteriorul Vaginei....Dr.a semnat dupa control totul si a spus ca da ranile sunt dupa urma violului si pe CORP, la fel se vedeau rani si vanatai. EU AM LUPTAT SI ELEVA ACEASTA TREBUIE SA LUPTE. AUTORITATIILE DIN ROMANIA TREBUIE SA DECIDA CONTRA VIOLATORILOR! 5 nu sunt destui! Pe cap de violator este 15 ani ! Fiecare trebuie 15 ANI SA PLATEASCA iar in celula sa aibe timp la fiecate minut sa gandeasca ptr 5 MINUTE DE PLACERE ANIMALICA TREBUIE DA PLATEASCA 15 ANI DIN VIATA SI DAUNE MORALE TREBUIE DA PLATEASCA .Acest copil are viata zdruncinata si marcata. VIOLATORII NU AU AVUT TIMP DE 5 MINUTE DA GANDEASCA ?! ATUNCI SA AIBE 15 ANI DE RECULEGERE

Musafir

#42503 Re: Nu mai jigniți animale!

2015-07-24 12:18

Ar merita chinuiți , nu arestați ! 


Musafir

#42504

2015-07-24 12:19

Este foarte important ca acesti violatori sa fie inchisi inainte sa fie alte victime !!

Musafir

#42505

2015-07-24 12:20

pentru ca acei 7 monstri nu merita sa ramana in libertate

Musafir

#42506

2015-07-24 12:20

Constat ca in Romania sunt cel putin 389007 de persoane (nu stiu daca in cifra asta intra si replicile) mult mai animale decat violatorii. Ura, animalitatea si rautatea care degaja din aceste comentarii (sub pretextul nobil al dreptatii) arata ca autorii lor sunt, in realitate, niste violatori verbali, daca pot sa le spun asa. Din pacate, pentru acesti violatori verbali nu exista legi care sa ii pedepseasca. Pentru cei 7 violatori exista legi, care vor fi aplicate (daca justitia nu va fi corupta, cum se intampla, din pacate, in Romania). Dar tare mi-e frica ca cei 7 se vor impaca cu victima care isi va retrage plangerea (contra unei sume de bani mai consistente decat cea oferita prima data, ca prima data s-a oferit cam putin pentru 7 violuri, ca exista si aici un pret al pietei). In acest sens trebuie schimbata legea, adica, chiar daca victima se impaca cu violatorul si isi retrage plangerea, justitia totusi sa isi urmeze cursul si violatorul sa fie pedepsit conform legii. Castrarea (fie ea numai chimica) nu este potrivita intr-o tara cu o justitie corupta si abuziva cum este justitia de la noi.


Musafir

#42507

2015-07-24 12:22

Sa le fie Rusine,nesimtiti, au nenorocit o persoana pt tot restul vietii!
Statul Român si Justitia ca intodeauna cu handicap in fara relatiilor si pilelor!!
RUSINE,RUSINE!!
Sa plateasca Violatorii!! Inchisoare si Dau e Morale!!

Musafir

#42508

2015-07-24 12:24

M a ingrozit cand am auzit unchiul uneia dintre baieti spunand "fata oricum nu era virgina" si m a revoltat teribil. Cu alte cuvinte dupa mintea axestui om orice femeie de pe strada poate fi violata si batjocorita pe motivul ca nu mai esre domnisoara. Va rog din suflet sa indreptati injustitia care a fost facuta prin a elibera acesti monstrii.

Musafir

#42509

2015-07-24 12:25

Acesti vagabonzi nu merita sa fie liberi si ptr ceea ce-au facut trebuie sa plateasca toata viata acestei fete.

Musafir

#42510

2015-07-24 12:26

Cerem arestarea celor 7 animale violatoare ; cer pedepsirea cu maximul de pedeapsa atuturor violatorilor
Cer judecarea magistratilor care nu respecta legea

Musafir

#42511

2015-07-24 12:27

torturati merita

Musafir

#42512

2015-07-24 12:30

pt ca am doua fete si stau si ma gandesc ce este an sufletul acestei fete care sufera enorm de mult din cauza acelor besti se cred ca sant cine stie ce dar sant niste gunoaie sper ca se va face dreptate ca vor fi aspru pedepsiti daca se poate castrati barbati adevarati nu violeaza !!!

Musafir

#42513

2015-07-24 12:33

Un viol este un delict grav. Nu contează dacă o femeie este prostituată, dacă ea spune nu, este dreptul ei. A forță o femeie înseamnă viol. Cei care comit astfel de fapte trebuie sa fie pedepsiți.

Musafir

#42514

2015-07-24 12:33

Trebuie bagati la inchisoare,acolo le este locul

Musafir

#42515

2015-07-24 12:33

Poate asa vom starpi violatori.sa stea golani astia pana la adanci batraneti an puscarie pleava societati trebui eliminata

Musafir

#42516

2015-07-24 12:34

Rușine părinților acestor brute și celor ce i sustin RUSINE

Musafir

#42517

2015-07-24 12:36

nu este posibil ca niste animale,nu le poti numi altfel sa ramana cu o pedeapsa atat de usoara.Atata timp cat au facut o asemenea fapta si-au asumat si repercursiunile

Musafir

#42518

2015-07-24 12:36

Vrem dreptate ptr femei! Vrem dreptate ptr aceasta copila , vrem ca acei oameni ( daca pot fi numiti oameni ) sa pleteasca ptr ce au facut!!

Musafir

#42519

2015-07-24 12:37

Merita sa fie inchisi, nu se poate sa iti bati joc de viata cuiva si apoi sa mergi razand pe strada.E imposibil cum in Romania exista asa ceva, nu pot sa cred ca sunt liberi aceste bestii.

Musafir

#42520

2015-07-24 12:38

Pentru pedepsirea celor care nu respecta legea si abuzeaza sub toate formele de integritatea noastra ca oameni si ca tara.

Musafir

#42521

2015-07-24 12:39

Am semnat deoarece sunt mama,sunt mama de baieti si spun asta cu tarie ,conteaza foarte mult si educatia primita in familie si in socie
tatea din care fac parte.Nimeni nu trebuie sa treaca prin asemenea trauma indiferent de sexul persoanei,de pozitia sociala sau de rasa.Ma gandesc la un singur lucru ,in viitor vor fi si ei poate parinti si parinti de fete,ar fi bucurosi de o asemenea situatie,ar tacea in asmenea caz?Au gresit trebuie sa plateasca dar trauma fetei si a familiei nu se mai poate recompensa niciodata.Eu ca mama a doi baieti ,si sper ca si alte mame vor ca acesti indivizi sa fie judecati si daca sunt vinovati sa si exercite pedeapsa,suntem fiinte umane nu traim dupa legea junglei,avem discernamant....MULTUMESC

Musafir

#42522

2015-07-24 12:40

Pe langa faptul ca vorbim de un viol(!!!), si-atunci e normal sa fie pedepsiti, am si un motiv strict personal (din pacate). Marlanii aia nu reusesc sa inteleaga ce este un viol!!! Sub pretextul ca acea tanara fusese cu o seara inainte cu 10 baieti... chiar DACA ar fi adevarat... NIMIC nu justifica ceea ce au facut ei !!!!!!! Sotul, daca vrea sa intretina un act sexual cu sotia lui, si daca EA NU VREA, si el o face IMPOTRIVA vointei ei, se numeste VIOL!!!!!! Despre ce vorbim aici?!?!?!?!?

Musafir

#42523

2015-07-24 12:40

Legile trebuiesc respectate, pedeapsa e necesara

Musafir

#42524

2015-07-24 12:41

Ca sa avem curajul sa mergem pe strada fara frica. Acesti elementi romani vin in Italia, se comporta ca atare, iar noi toti santem respinsi x ca" stiu ei cum sant romani" si platim noi toti x ei. A devenit tara lui PAPURA VODA, ,, STOP. ...

Musafir

#42525

2015-07-24 12:41

Pentru ca doresc sa se faca dreptate,si pt ca si eu am o fetita si doamne fereste daca ar pati asa ceva eu leas taia organele jos .Raluca mult curaj