Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#1

2015-07-16 06:50

Sunt si eu mama de fata si nu mi-as dori sa i se intample acest lucru copilului meu.Sunt niste oameni bolnavi la minte si nu trebuie lasati liberi.

Musafir

#2

2015-07-16 07:23

Nu numai ca sunt mama, sunt femeie în primul rând... e inuman sa nenorocesti un om pe viață și sa spui ca nu meriți pentru 5 minute de plăcere sa faci pușcărie.
Sa se facă dreptate și sa fie pedepsiți... sa aibă și ei parte de sex fără număr, și doar cu surprize, sa le sară mârlania, șmecheria și dobitocia din cap.

Musafir

#3

2015-07-16 08:14

Daca nu sunt arestati, mana pe ghioaga si fuga dupa ei

Musafir

#4

2015-07-16 08:52

Sunt mama a doua fete si la randul meu femeie, iar ceea ce s-a imtamplat la Vaslui este inuman...parintii acestor copii ar trebui sa-si lase odraslele sa fie pedepsite pentru fapta lor si poate in acest fel vor deveni oameni. Degeaba le asigura totul din punct de vedere material (am inteles ca cei sapte provin din familii instarite), daca le lipseste moralitate si integritatea.

Musafir

#5

2015-07-16 09:29

Pentru ca nu este normal ce se intampla...trebuiesc pedepsiti exemplar pentru a nu se mai intampla pe viitor asa ceva, sau cel putin o astfel de situatie

Musafir

#6

2015-07-16 09:35

Cred sincer ca orice concesie facuta acestor brute si familiilor va fi interpretata de catre acestia ca o incurajare la a persevera in asemenea fapte.Ii dau dreptate consateanului care spunea ca unii dintre autori au surori si se intreba cum ar reactiona parintii si familiile lor daca una dintre surori ar fi victima unui viol in grup, ar spune tot asa ca fata este de vina?!


Musafir

#7

2015-07-16 09:52

Ar trebui arestati in primul rand pentru protectia lor . Si eu am doua fete si daca vreo fata de-a mea ar pati asa ceva violatorii nu ar mai ajunge niciodata la politie . Le-as da dupa fapta . Deci ar trebui arestati ca sa nu cada victime razbunarii unor cetateni oripilati .

Musafir

#8

2015-07-16 09:57

Astia nu merita doar inchisi merita chinuiti sa li se smulga pielea de pe ei, dar poate in inchisoare vor fi si ei fetite sa vada ce bine e sa fie violate.Daca legea nu isi face treaba , atunci pentru ce mai nenumim tara europeana, sunt niste brute care merita pedeapsa maxima .Lipsa educatiei duce la asa ceva , iar societatea este de vina, auzi sa le tii partea pr ca mami si tati au godpadarie mare si masina in sat, sa va fie rusine dragi romani pentru ca nu stiti sa discerneti , libertatea este un bun cu care te nasti ,dar daca nu stii sa folisesti acest drept , atunci este bine sa fii privat de libertate daca esti un pericol pentru societate.pedeapsa maxima pentru cei 7 inculpati

Beca

#9

2015-07-16 10:13

Castrare chimica pt toți 7 . Fara nici o mila . Nu merita nimic aceste animale . 

nadia

#10

2015-07-16 10:15

Sunt mama de baieti dar nu admit asa ceva!comportamentul animalic de care au dat dovada trebuie pedepsit de lege !


Musafir

#11

2015-07-16 10:31

Sunt revoltata la maxim! Cum sa nu consideri pericol public acesti derbedei???? Oare acest judecator are copii? Să treci prin asa ceva e o traumă care te va urmări toata viata! Să-i dea Dumnezeu putere fetei să lupte până la capăt şi acesti "oameni " să primeasca maximul pedepsei! Poate la "mititica" vor primi acelasi tratament ! Totul în viata se plateste!!!

Musafir

#12

2015-07-16 10:56

Nu este normal asa ceva , trebuie sa fim o tara cu civilizată , toti care gresesc trebuie sa raspunda in fața legii.

Musafir

#13

2015-07-16 11:25

Acele chesti(ca altfel nu pot fi numiti)  trebuie sa simta pe pielea lor chinurile acelei fete,iara parintilor lor sa le fie rusine cu ce au crescut si judecatori aia sa fie dati afara pt ca sufera de oligofrenie...astfel eu nu mi pot explica decizia lor...


Musafir

#14

2015-07-16 11:26

Pentru ca este un act de cruzime extrema nu numai fizica dar si morala. Pentru ca daca am spune ca este un comportament animalic, am jigni cu siguranta animalele. Pentru ca traim intr-o tara civilizata si astfel de comportamente nu trebuie sa aiba loc, iar tratarea lor cu blandete nu le desfiinteaza ci chiar le incurajeaza. O astfel de fapte nu pot fi judecate lasandu-i pe faptuitori in libertate, deoarece acestia sunt o amenintare la adresa comunitatii.
alexandraaaa

#15

2015-07-16 11:28

rusine!!!daca era fata dumneavoastra domnule judecator li se dadea pedeapsa maxima....iar pentru mamele violatorilor...lasa-ti sa mearga la puscarie ca acolo e locu lor...ati dat nasere la niste animale...a distrus viitoru unei fete...salbatici asa ati primit educatie...degeaba va dau parintii de toate...insa parintii au uitat sa va dea un lucru cel mai important in viata"cei 7 ani"!!!vau transformat in animale...iar pt fata capu sus si gandeste-te ca exista un dumnezeu care iti va lumina cale si care mai devreme sau mai tarziu va avea grija de pielea lor...de justitie poate scapa ca suntem in romania...la noi cu banii totul ii posibil...dar de dumnezeu nu se vor putea ascunde niciodata!!!nu renunta!!fii tare!!!


Musafir

#16

2015-07-16 11:33

as fi tare bucuroasa sa fie castrati acesti 7 tinerei

Musafir

#17

2015-07-16 11:39

Autoritatile trebuie sa respecte legea, de aceea sunt platiti. Inchisoarea este o masura prea blanda pt faptasi. RUSINE JUDECATORULUI DE CAZ!!!


Musafir

#18

2015-07-16 11:49

Pentru ca asemenea fapte trebuie pedepsite aspru si in mod exemplar ca sa nu se mai petreacă .

Musafir

#19

2015-07-16 12:00

Justitia sa-si faca datoria!

Musafir

#20

2015-07-16 12:03

Sunt mama a doua fete, dacă siguranța lor și a tuturor fetelor este amenințata de astfel de indivizi și justiția nu își face treaba, este timpul sa o facem noi!

Musafir

#21

2015-07-16 12:20

Va multumesc pentru aceasta oportunitate de a semna petitia. Sunt mama unei fetite de 3 ani si acum 1 an fetita mea a fost lovita in cap de un neamt, cica student la Medicina, el fiind beat mort. Sa stiti ca politia a deschis dosar penal impotriva lui, cu dovada certificatului de la INML pentru fetita, insa nici in ziua de azi "oamenii legii" nu au luat atitudine impotriva agresorului. Ca urmare, stiu cum este sa suferi pentru copilul tau denigrat/batut in conditiile in care legea nu face nimic. Nu-mi pot imagina prin ce trece fata in cauza, dar si prin ce trec parintii acesteia. Sper s-o ajute Dumnezeu sa i se faca dreptate.

Musafir

#22

2015-07-16 12:37

Pentru a fi trași la răspundere cei 7 inculți fără inimă și fără frică de Dumnezeu, și pentru ca acel procuror și judecător sa își facă treaba cf legii nu influențați de niște mitocani

Musafir

#23

2015-07-16 12:41

La puscarie .. si apoi castrati!

Musafir

#24

2015-07-16 12:50

Dreptate pentru un suflet nedreptatit!!!!!

Musafir

#25

2015-07-16 12:57

Fapta celor 7 indivizi periculosi si lipsiti de cele mai elementare notiuni de moralitate si bun simt, trebuie sa fie aspru si cat mai repede pedepsita. Nu este corect, nu este demn sa acceptam in randul nostru, al oamenilor care ne pasa de semeni nostri, astfel de persoane, care nici dupa comiterea faptei nu constientizeaza ce au facut.