Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#4051 Re: Nu sunt de acord cu castrarea chimică. Să se aplice legea care e în vigoare.

2015-07-19 09:25

#4033: -  

 Și dacă cel acuzat de viol își dovedește nevinovăția după ce a fost castrat? Acel om este mutilat chimic pe viață și nu are cum să mai fie îndreptată situația. Au fost destule cazuri în care instanțele din România au dat verdicte greșite. Nu este drept ca un om să fie mutilat pe viață pe baza unei suspiciuni, mai ales că în România judecătorii nu răspund dacă dau un verdict greșit. Într-o țară civilizată nu se aplică pedepse corporale și pedepse capitale fiindcă acestea sunt ireversibile. Chiar dacă acuzatul pledează vinovat nu înseamnă că este vinovat, este posibil ca asupra lui să fie făcute presiuni, deci nu trebuie condamnat la moarte sau mutilat pe viață. Nu trebuie schimbată legea.


Musafir

#4052

2015-07-19 09:27

vrem dreptate!!

Musafir

#4053

2015-07-19 09:27

Singurul mod prin care cele 7 animale pot înțelege prin ce a trecut fata este sa l-i se întâmple exact același lucru. Dar asa..cu prelungiri ca sa poată înțelege cele 5 minute de plăcere despre care ei spun ca nu ar trebui pedepsiți. Cineva a comentat adineauri sa fie castrați! Eu as spune ca nu este de ajuns, trebuie mai mult. Lor le putem face mult rău dacă ne dorim, însă pentru ea este foarte greu sa își revină. Chestii de genu te marchează pe viața si nu le uiți chiar dacă ai vrea. Părinții trebuie sa fie piatra de temelie in ceea ce o privește. Doar asa va reuși sa meargă mai departe. Nu stiu cum te cheamă dar dacă citești mesajul asta sa stii ca o țara întreaga este alături de tine iar cei 7 "prinți" vor plăti. Tu trebuie sa fii mai tare ca ei si sa le arați ca nimic nu te poate dărâma. Îți urez tot binele din lume si sper sa treci peste tot pentru ca ești o femeie puternica!!

Musafir

#4054

2015-07-19 09:27

Sunt in potriva violatorilor si a criminalilor

Musafir

#4055

2015-07-19 09:27

Pentru că si eu am o fată si nu mă pot gîndi ce masi face să se întîmple fetei mele asa ceva,puscăria la domiciliu nu e puscarie ,trebuiesc arestati bestiile astea.Eu sunt de părere că dacă nu vor fi arestati încurajează si alti violatori mai ales bestiile cu bani care cumpăra judecători si politie.Trebuiesc închisi!!!Oameni buni trebuie sa o ajutam pe saraca fata să i se facă dreptate,mă întreb oare presedintele Tării noastre are la cunostiinta cazul asta.

Musafir

#4056

2015-07-19 09:28

Am semnat aceasta petiție pentru ca vreau dreptate, vreau sa nu traim in Evul Mediu. Vreau sa-i torturam pana la moarte. Vechii asasini japonezi aveau o metoda de tortura foarte sadica si potrivita si pentru "fiintele astea omenești": si anume taiau fiecare vena a persoanei respective, dar asa incat sa nu se atingă de cele mari si se asigurau ca nu adormeau victimele pe tot parcursul procedurii. Era o moarte inceata si extrem de dureroasa. Iti doreai sa mori cat mai repede. ;)

Musafir

#4057

2015-07-19 09:28

Pentru a se face dreptate !

Musafir

#4058

2015-07-19 09:28

Pentru ca trebuie arestati

Musafir

#4059 Re:

2015-07-19 09:29

#11: -  

 nu pot sa cred k  acest "judecator" era un Ea.. tu ca femeie si om al legi sa ajungi la concluzia ca acestii 7 monstrii nu prezinta pericol public si sa'i lasi in libertate ,nu te poti numi Om.. oricat de multi bani tar fi dat trebuia sa te gandesti ca esti femeie in primul rand si oricand ti se poate intampla si tie... Rușine!! 


Musafir

#4060

2015-07-19 09:29

e trist ca am ajuns sa semnez o astfel de petitie in speranta ca vor fi arestati... si iar e trist ca oricat de mare ar fi pedeapsa dupa ispasirea ei se vor plimba printre noi...e trist ca avem o astfel de justitie si asa niste legi

Musafir

#4061

2015-07-19 09:30

Sa plateasca pentru faptele lor. Sunt niste nemernici.
Bunul Dumnezeu sa o aiba in paza pe fata violentata! E de mirare ca a scapat cu viata si ca nu au ucis-o! Sa ii dea bunul Dzeu curaj sa ii infrunte pe acei montri! Oribil ce s-a intamplat. Oameni de nimik!

Musafir

#4062

2015-07-19 09:30

Niste bestii cu chip uman nu ar tb sa fie lasati in libertate, ar tb sa fie pusi in lanturi si violati cu salbaticie in fiecare zi sa aiba parte de 5 minute de sex surpriza asa cum au pretins ei ca a avur biata copila

Musafir

#4063

2015-07-19 09:30

Pentru că acele animale trebuie să plătească!!! Pe viață!

Musafir

#4064

2015-07-19 09:30

Nu este posibil ca niste bestii sa distruga o viata

Musafir

#4065

2015-07-19 09:31

Trebe sa existe dreptate sa fie pedepsiti cei 7 ! exemplar ! eliberarea lor s-a facut ciudat !! Judecatorii care au dat solutia trebe verificati ! Daca nu se poate face reparatia prin justitie atunci mai este doar o varianta .....

Musafir

#4066

2015-07-19 09:31

Asemenea oameni, daca ii pot numi asa ,nu trebuie sa fie liberi !

Musafir

#4067

2015-07-19 09:32

Pentru ca violatorii toti ar trebui sa primeasca ani grei de puscarie si ar trebui sa fie castrati chimic. Printr-un viol nenorocesc o fata sau o femei pe viata.

Musafir

#4068

2015-07-19 09:33

Eu nu cred ca exista IAD mai IAD ca asta in care noi traim ,in care copii nostri cresc. Nu puteau deveni OAMENI acesti nemernici cu asemenea parinti. Parinti care nu au inima nu au suflet , si care isi apara bestiile dupa ceea ce au facut. imi doresc din tot sufletul ca acesti nemernici sa plateasca pt ceea ce au facut.

Musafir

#4069

2015-07-19 09:35

pentru ca nu este drept ca o viata sa fie riunata, distrusa in timp ce ei 7 isi vad in continuare de ale lor. oricand pot repeta ceea ce au facut. de ce sa i se mai intample si altcuiva asa ceva? stie cineva ce e in sufletul persoanei violate?!

Musafir

#4070

2015-07-19 09:35

Trebuie sa plateasca cumva aceste bestii.

Musafir

#4071

2015-07-19 09:35

arest pe viata violatorilor dumnezeu sa-i dea fetei puterea de a merge mai departe

Musafir

#4072

2015-07-19 09:35

1. Ce om normal la cap poate să judece ca magistrații care au " judecat" ca nu sunt un pericol social? Ce poate fi mai periculos decât să lași în libertate un grup infracțional organizat care prin violență și constrângere violează în haită? Ce trebuie să mai așteptăm, să ucidă ?, să incendieze ? Să ne arunce în aer ? Eu îi consider capabili de orice.
2. Cer cu maximă urgență rejudecarea deciziei de punere în libertate a violatorilor ca un minimum semn de interes al statului pentru siguranță cetățeanului.
3. Cei 7 suboameni si-au câștigat statutul de "vedete" , lăsarea lor în libertate este o prostie pentru ca incită populația la aplicarea judecății populare și chiar pentru protectia acestora ar trebui inchiși (la maximul pedepsei cu toate sporurile posibile). Trebuie lasați sa-si "valorizeze" statutul de vedetă în penitenciar.

Musafir

#4073

2015-07-19 09:36

Vreau sa vad diferenta intre oameni si animale , din pacate cele 7 fapturi nu ne-au demonstrat ca este vreo una...

Musafir

#4074

2015-07-19 09:36

Sa se faca dreptate!!! Nu suntem in tara lui Papura Voda..unde fiecare face ce vrea.. Justitia sa.si faca datoria si fiecare sa plateasca pt faptele lui..

Musafir

#4075

2015-07-19 09:37

Pedepse mai aspre pentru violatori.
Modificarea legii.