Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#4076

2015-07-19 09:38

Fata respectiva care a fost violata nu merita o asemenea denigrare ulterioara. Dupa ce ca a trecut printr-o experienta ingrozitoare (violul), sa mai fie si acuzata? Cum se poata ca acele bestii sa aiba sustinatori? Imi inchipui ce fel de comportament au cei care sustin bestiile....

Musafir

#4077

2015-07-19 09:38

Acest comportament barbar trebuie pedepsit exemplar. Nimic nu-ti da dreptul ca barbat sa te comporti in asa fel. Rusine si celor care le i-au apararea acestor violatori. Societatea trebuie sa i-a masuri urgente sa-i elimine din cadrul ei aceste brute.

Musafir

#4078

2015-07-19 09:38

Fiindca sunt romanca si nu vreau ca in tara in care traiesc sa se intample asemenea atrocitati si,ma ales,pentru ca vreau ca JUSTITIA sa ne ajute sa scapam de viermii acestei societati alterate !

Musafir

#4079

2015-07-19 09:39

Puscarie pe viata aceste persoane nus oamenii dar nici animali nu pot spune ca si animalele se respecta intre ei

Musafir

#4080

2015-07-19 09:39

Inchisoare pe viata animalelor

Musafir

#4081

2015-07-19 09:39

pt.ca nu sunt de acord sub nici o forma cu asa ceva .e inuman.viol egal crima
Anton64

#4082 Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

2015-07-19 09:39

Pedeapsa pentru cei 7 ar fi inchisoare !!  pentru ca e in grup este agravant !  acolo in inchisoare violatorii  sunt  vizati !  castare sterilizare . Sa plateasca daune morale ....

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-07-19 09:39



Musafir

#4084

2015-07-19 09:40

Acesti 7 sobolani infecti trebuie sa plateasca trebuie castrati si de ce nu mamele lor violate sa vada cum e sa traiesti toata viata ta remarcat au distrus o finta nevinovata asemenea persoane trebuie sa plateasca cu viata pentru ca jegosi astia o sa ramana violatori nenorociti.

Musafir

#4085

2015-07-19 09:40

Inchideti bestiile!

Musafir

#4086

2015-07-19 09:40

Daca se va da legea sa se castreze acesti imbecili asa se va opri si la noi violul.dar cum legea de rahat la noi in Romania prin luare de mita castiga mereu porcii.

Musafir

#4087

2015-07-19 09:40

Codul penal prevede clar unde se incadreaza fapta acestor ... ma feresc sa jignesc, asa ca nu ii voi cataloga dupa cum merita. Am studii juridice, profesez in domeniu, si din respect maxim pentru breasla din care fac parte, inca refuz sa cred ca cei 7 vor ramane liberi si nepedepsiti.
Adresandu-ma direct celor ce judeca acest dosar, intreb, Domnilor, Doamnelor, lasand la o parte faptul ca profesati intrun domeniu care trebuie sa vegheze la aplicarea tuturor legilor, in cazul unor astfel de fapte si nu numai, va rog faceti un exercitiu de imaginatie si ganditi-va ca in locul acelei copile era fiica dumneavoastra. Tot asa superficiali ati fi in pronuntarea unei sentinte????????
Apropos .... stiti ca pana si in randul detinutilor de drept comun, astfel de violatori nu sunt tocmai bine "priviti"????

Musafir

#4088

2015-07-19 09:41

Sper sa fie violati si ei si mizeriile lor de familii zilnic, batuti si batjocoriti atat de mult incat sa-si doreasca sa moara.si celor care le-au dat drumu sau sunt de acord cu ei le doresc acelasi lucru.Sa muriti in chinuri gunoiele dracu, taranii retadatii....


Musafir

#4089

2015-07-19 09:41

"animalele ar trebuii sa stea in cusca"

Musafir

#4090

2015-07-19 09:42

Am semnat aceasta petitie cu gandul ca poate se face dreptate si sa fie pedepsiti acesti violatori locul lor e la puscarie nu in libertate trebuie sa plateasca pentru ce au facut

Musafir

#4091

2015-07-19 09:42

Pentru ca cei care fac dreptate nu isi fac treaba ,atita timp cit bestiile sunt in libertatate

Musafir

#4092

2015-07-19 09:42

puscaria pt toti cei implicati intr-un timp cat mai scurt

Moartea

#4093 moartea

2015-07-19 09:43

Vreau sa ii vad chinuiiti pe moldoveni pana la moarte, dar cand va aud ca pomeniti de dumnezei imi vine sa plec si dupa voi sa va aplic cateva bucati in bot! Daca exista zeu, toate astea nu se intamplau, naivilor, tot cu credinta in inexistenta ati ramas.


Musafir

#4094

2015-07-19 09:43

Pentru ca ne pretindem un popor civilizat si asemenea devieri nu au nimic in comun cu civilizatia, cultura si morala si precedentele pot fi foarte periculoase.
Musafir

#4095

2015-07-19 09:43

Inca imi pun intrebari referitoare la inchiderea lor... cine i-a  judecat oare? Li se pare o fapta usor de trecut cu vederea? Pe altii ii baga in inchisoare ani de zile pentru ca au furat 3 lei/ o paine...:\

Trebuiau inchisi de mult!


Musafir

#4096

2015-07-19 09:44

Pentru ca ce au facut e inuman. Aceste jeguri de oameni trebuiau tinuti in arest de la inceput. Iar acel judecator ar trebui sa isi dea demisia, sau sa fie demis. Din aceasta cauza, nu toate fetele/ femeile violate vb si fac plangere pentru ce li s-a intamplat.

Musafir

#4097

2015-07-19 09:45

Am semnat aceasta petitie pentru ca trebuie neaparat sa se ia masuri in privinta acestor specimene. Astia nu sunt oameni, astia merita chinuiti in fiecare zi din viata lor de acum inainte pana isi vor dori moartea fiecare in parte.

Musafir

#4098 Re: Nu sunt de acord cu castrarea chimică. Să se aplice legea care e în vigoare.

2015-07-19 09:45

#4086: -  

 Și dacă cel acuzat de viol își dovedește nevinovăția după ce a fost castrat? Acel om este mutilat chimic pe viață și nu are cum să mai fie îndreptată situația. Au fost destule cazuri în care instanțele din România au dat verdicte greșite. Nu este drept ca un om să fie mutilat pe viață pe baza unei suspiciuni, mai ales că în România judecătorii nu răspund dacă dau un verdict greșit. Într-o țară civilizată nu se aplică pedepse corporale și pedepse capitale fiindcă acestea sunt ireversibile. Chiar dacă acuzatul pledează vinovat nu înseamnă că este vinovat, este posibil ca asupra lui să fie făcute presiuni, deci nu trebuie condamnat la moarte sau mutilat pe viață. Nu trebuie schimbată legea.

elena

#4099

2015-07-19 09:46

Am vazut un reportaj ,in care un reporter ii intreaba daca sunt mandri de ceea ce au facut, la care unul dintre ei spune: da, de tot.... deci ei au recunoscu si in instanta, ne mai arunca si fraze la misto ca ei sunt smecheri si isi permit...si sunt in libertate!!!!  In ce lume traim???? Sunt mama de fata si femeie la randul meu, deci ar trebui sa ma simt in siguranta?! Eu as semna si petitia "Sustineti legea Junglei" (daca ar exista) unde fiecare isi face dreptate de unul singur..poate asa ne vom simti mai in siguranta daca legea nu isi face datoria, Poate daca taiem capurile si picioarele la vreo doi,trei , al patrulea si al cincilea nu ar mai avea curajul nici sa gandeasca sa mai faca ceva... 


Musafir

#4100

2015-07-19 09:47

Sunt si eu mama si imi pare rau ce a patit fata. Cei care au violat-o merita pedeapsa maxima.