Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#32851

2015-07-22 09:56

Vreau o tara corecta!!!

Musafir

#32852

2015-07-22 09:56

inasprirea pedepselor celor vinovati cat si tragerea la raspundere a eruarilor judiciare

Musafir

#32853

2015-07-22 09:56

La puscarie cu ei si castrati

Musafir

#32854

2015-07-22 09:56

Este oribil si nedrept ceea ce se intampla!... Cei 7 tineri ar trebui sa primeasca ceea ce merita!


Musafir

#32855

2015-07-22 09:56

Introducerea legii de castrare chimica imediat

daca nu vor ca si fetele unor politicieni sa pateasca la fel.Eu cred ca numai atunci se va promulga legea .Pana atunci fetele cei saraci poti fi atacati violat.Adevarul curat

 


Musafir

#32856

2015-07-22 09:56

Jeguri de oameni chiar nu am ce sa mai sp.
viata
Musafir

#32857

2015-07-22 09:56

De ce am semnat aceasta petitie? Pentru ca in locul copilei nevinovate putea sa fie oricare dintre copiii nostri. Pentru ca ma oripileaza si-n acelasi timp ma socheaza comportamentul si aroganta celor 7 puslamale,animale, bestii sau cum vreti sa-i numiti, pentru ca merita sa fie inchisi pe viata pentru a nu mai intuneca viata unei alte copile nevinovate si naive care a avut incredere si ar trebui supusi la aceleasi abuzuri ca sa simta pe pielea lor ce a simtit un copil lipsit de aparare.


Musafir

#32858

2015-07-22 09:56

Este revoltător cea ce se întâmplă ,dacă nu se iau măsuri în privința asta ! Violurile se vor înmulți pt k legea noastră din România nu le va face nimic bestiilor ăstora

Musafir

#32859

2015-07-22 09:56

Pt pedepsirea lor

Musafir

#32860

2015-07-22 09:57

"ANIMALELE" nu au loc in societate,la puscarie cu ei si sper sa aiba aceeasi soarta acolo.,.

Musafir

#32861

2015-07-22 09:57

Sper ca legea va fi corecta si se va fc dreptate

Musafir

#32862

2015-07-22 09:57

nu putem sa le zicem animale pentru ca jignim animalele .sant monstri cu chip de om , sa ajunga la puscarie si acolo sa aiba fiecare in parte cate 7 violatori sa vada ce inseamna sex cu surpriza ,bineinteles si acel judecator care a fost mituit sa aiba aceeasi soarta ,
,

Musafir

#32863

2015-07-22 09:57

Am și eu o fată de vârstă cu fata adresata și dacă ar păți asa ceva as fi în stare sa_i omor pe violatori.

Musafir

#32864

2015-07-22 09:57

Ar trebui sa facem o petitie in care sa cerem castrarea definitiva pt violatori. Nu castrarea chimica. Castrarea chimica si in tarile in care e autorizata se face doar cu acordul violatorului si tine atata timp cat isi ia tratamentul, cand intrerupe tratamentul poate viola din nou. Ei au cerut acordul victimei cand au violat? Nu. Atunci ei de ce sunt intrebati daca sunt de acord cu tratamentul? Ce drepturi mai au asemenea bestii?


Musafir

#32865

2015-07-22 09:57

Este revoltător și neacceptat ce traume pe viață cauzează acești nenorociți, în aceasta mocirlă sunt și guvernanți noștri care își bat joc de noi.

Musafir

#32866

2015-07-22 09:57

Pentru ca asemenea oameni trebuiesc pedepsiti.

Musafir

#32867

2015-07-22 09:57

oare de ce judecatorul care se ocupa de acest caz iau lasat liber? ar trebui inchisi pana la caz ..au ocazia ca ei si intreaga lor de neamuri sa faca presiune la fata sa renunte la acuzati rog pe cei in functii mari sa intervina pe langa judecatori profesionisti dea muta cazu la galati sau undeva mai departe decat la vaslui nu de asta dar judecatori de acolo nu sunt capabili de a judeca acest caz dupa cum scrie in ziare ca si judecatoru a violato pe sorsa cu mai multi colegi:) ms

Musafir

#32868

2015-07-22 09:57

Am semnat petitia pentru ca niste bestii -cum sunt cei 7,ca nu pot fi numiti oameni - ar fi trebuit bagate in puscarie imediat dupa ce s-a aflat ce a patimit bietul suflet de copil. Dar cum in tara asta in care nu conteaza decat banul,niste judecatoare cel putin corupte,fara gandire rationala,fara suflet,incompetente si limitate ,nici macar nu au fost in stare sa vada dincolo de grozavia care s-a petrecut. Am vazut la TV ca procurorul de caz -tot o femeie-a declarat ca a fost obligata sa isi tina gura si sa nu faca ''valuri''. Asa-ziselor ''mame''ale acestor dezaxati le doresc din suflet sa aiba parte pentru tot restul zilelor lor de zbuciumul si durerea prin care acea fetita va trece mult timp de acum inainte,la fel si familia ei. Grasele alea care abia intrau pe usa tribunalului sa fie alaturi de ''baieteii''lor sunt niste nemernice la fel ca ei. Trebuiau sa isi ceara ELE in primul rand iertare ,in genunchi,acelei biete fetite nenorocita pe viata de niste cretini ! Poate in ultimul ceas se va face dreptate!

Musafir

#32869

2015-07-22 09:57

Justiția nu trebuie să permită infractorilor care calcă cu bocancii în viața unei persoane să fie liberi.Acești derbedei ar trebui să fie închiși,să plătească pentru ce au făcut și nu doar închiși,dar puși să muncească într-un regim de ocnă,pentru a nu fi întreținuți de contribuabilii cinstiți și a nu mai sfida prin nesimțirea debordantă "de mândrie"de care dau dovadă.Îmi pare rău să văd că încă mai există bestii primitive în România secolului XXI și legiuitori atât de ignoranți.Mă întreb dacă acea judecătoare care a permis eliberarea acestor nemernici s-ar fi aflat în situația părinților acestei tinere,cum s-ar simți ?Sigur nu ar fi bine!Acele "persoane nobile și instruite",avocați ai apărării,care pentru bani își vând și bruma de omenie pe care o mai au,cred că au făcut ceva bun.Cum pot pleda în instanță în favoarea acestor nemernici?Păcat că nu mai există"ochi pentru ochi și dinte pentru dinte"!

Musafir

#32870

2015-07-22 09:57

Sunt mama a 2 baieti de 32 si 29 de ani si o fata de 26.Ca mama am obligatia sa imi sfatuiesc copiii.In momentul in care au devenit MAJORI singurul lucru pe care am insistat a fost respectul fata de semeni

Musafir

#32871

2015-07-22 09:57

Pt ca nu este corect ce se intampla in tara noastra...judecatorii poate baga oameni nevinovati in puscarie si dp cativa ani idi dau seama ca au gresit..distrugandui viata acelui om..si aici cand ar trebui sa ia masuri nu fac nimic..rusine

Musafir

#32872

2015-07-22 09:57

Sper sa ajungă dupa gratii cele 7 brute .cat mai repede posibil Si sa fie acolo uitate .. .....

Musafir

#32873

2015-07-22 09:57

Cei care au putut sa violeze si tortureze o fata, pana la lesin, nu sunt oameni, ci monstri ! Iar monstri nu pot fi lasati sa circule in libertate !!

Musafir

#32874

2015-07-22 09:57

Sa se vada ca exista si barbati de calitate, nu doar lepre.
Raluca

#32875 Re:

2015-07-22 09:57

#1: -  

 Da. Sa fie pedepsiti, sa simta pe pielea lor ca au gresit. Sa nu uitam un lucru, un om bun intr-un moment potrivit poate fi capabil de multe rele. Sa recunoastem ca nu suntem niciunul dintre noi nu este usa de biserica,  stim sa ne alarmam si sa ne punem poalele in cap cand in media se face valva cu un caz. Suntem ipocriti pentru ca atunci cand o femeie este molestata in vazul tutror putini barbati si femei se incumeta sa intervina. Multi trec nepasatori. Am fost oprita pe strada venind de la servici, nu reuseam sa scap din mainile unui necunoscut iar intre timp un grup de 7, 8 indivizi, gasca de baieti treceau.. Am strigat dupa ajutorul lor si unul nu a indraznit sa miste un deget.. Au mers mai departe si m-au lasat cu agresorul.. Nu am fost violata, multumesc lui Dumnezeu, pentru ca am reusit sa scap.. Nu am traume sau frica de barbati sau sa ies pe strada.. Simt doar scarba fata de toti care se dau cocosi si ii vad comentand la orice femeie ce trece pe strada pe langa ei iar in momente de criza.. Cand trebuie sa fie barbat si sa ii traga un pumn agresorului pleaca privirea in jos si nu intervine. Poate doar eu am trecut prin asa ceva, sau poate au fost multi. Cert este ca indiferenta este la nivel popular. Acei baieti care au comis o nelegiuire trebuie sa fie pedepsiti intr-un fel sau altul, fara menajamente.  Ei ca indivizi in trecut puteau sa fi fost sfinti. Au gresit, sa plateasca.