Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Raluca

/ #32875 Re:

2015-07-22 09:57

#1: -  

 Da. Sa fie pedepsiti, sa simta pe pielea lor ca au gresit. Sa nu uitam un lucru, un om bun intr-un moment potrivit poate fi capabil de multe rele. Sa recunoastem ca nu suntem niciunul dintre noi nu este usa de biserica,  stim sa ne alarmam si sa ne punem poalele in cap cand in media se face valva cu un caz. Suntem ipocriti pentru ca atunci cand o femeie este molestata in vazul tutror putini barbati si femei se incumeta sa intervina. Multi trec nepasatori. Am fost oprita pe strada venind de la servici, nu reuseam sa scap din mainile unui necunoscut iar intre timp un grup de 7, 8 indivizi, gasca de baieti treceau.. Am strigat dupa ajutorul lor si unul nu a indraznit sa miste un deget.. Au mers mai departe si m-au lasat cu agresorul.. Nu am fost violata, multumesc lui Dumnezeu, pentru ca am reusit sa scap.. Nu am traume sau frica de barbati sau sa ies pe strada.. Simt doar scarba fata de toti care se dau cocosi si ii vad comentand la orice femeie ce trece pe strada pe langa ei iar in momente de criza.. Cand trebuie sa fie barbat si sa ii traga un pumn agresorului pleaca privirea in jos si nu intervine. Poate doar eu am trecut prin asa ceva, sau poate au fost multi. Cert este ca indiferenta este la nivel popular. Acei baieti care au comis o nelegiuire trebuie sa fie pedepsiti intr-un fel sau altul, fara menajamente.  Ei ca indivizi in trecut puteau sa fi fost sfinti. Au gresit, sa plateasca.