SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS


Musafir

#276

2016-05-17 14:30

Nu merita sa fie presedintele Romaniei!

Musafir

#277

2016-05-17 14:49

Vrem un președinte patriot nu un mut idiot!

Musafir

#278

2016-05-17 19:58

Dezamagire Totala,nu ma reprezinta pe mine ca cetatean.

Musafir

#279

2016-05-19 06:45

NU L-AM VRUT PRESEDINTE NU L.AM VOTAT ..INSA ACUM VREAU CU TOATA TARIA DEMISIA LUI .PANA NU E PREA TARZIU . EL GUVERNUL LUI SI PARTIDUL LUI IN SASE SAPTE LUNI A DISTRUS SI INCA VA DISTRUGE TARA ...ROMANII TREBUIE SA FIE RESPONSABILI ..PT A CEEA CE SE VA INTAMPLA IN VIITOR ..ACUM LA ACSTE ALEGERI TREBUIE SA IESITI LA VOT SA VOTAM PARTIDELE CARE MERITA SA REDRESEZE TOT CE AU STRICAT ASTIA IN ULTIMELE LUNI ..SI CEI DESPRE CARE SPUN SA NU FIE PARTIDE DE DREAPTA GEN PMP M10 PNL .UDMR ..SI PARIDULETELE CU TREI MEMBRII BASISTI .

Musafir

#280

2016-05-19 06:46

NU L-AM VRUT PRESEDINTE NU L.AM VOTAT ..INSA ACUM VREAU CU TOATA TARIA DEMISIA LUI .PANA NU E PREA TARZIU . EL GUVERNUL LUI SI PARTIDUL LUI IN SASE SAPTE LUNI A DISTRUS SI INCA VA DISTRUGE TARA ...ROMANII TREBUIE SA FIE RESPONSABILI ..PT A CEEA CE SE VA INTAMPLA IN VIITOR ..ACUM LA ACSTE ALEGERI TREBUIE SA IESITI LA VOT SA VOTAM PARTIDELE CARE MERITA SA REDRESEZE TOT CE AU STRICAT ASTIA IN ULTIMELE LUNI ..SI CEI DESPRE CARE SPUN SA NU FIE PARTIDE DE DREAPTA GEN PMP M10 PNL .UDMR ..SI PARIDULETELE CU TREI MEMBRII BASISTI .


Musafir

#281

2016-07-15 06:35

eu una nu am votat asa ceva ! asa ca demisia !

Musafir

#282

2016-07-18 10:17

Solicit demisia lui Klaus Iohanis,intrucat mi-a inselat toate asteptarile !!

Musafir

#283

2016-07-18 17:29

Nu il recunosc ca presedinte si nu l-am votat.

Musafir

#284 Re:

2016-10-21 14:18

#2: -  

 Nu este adevarat. N-are cum sa fie hitlerist astazi. A facut exact ceea ce trebuia sa faca, ca sa aduca tara pe drumul normalitatii si al bunastarii. De aceea se "plimba", pentru a crea relatii politice, economice.


Musafir

#285 Re:

2016-10-21 14:22

#4: -  

 Vai, ce afirmatii dure, luate din senin. Chiar, nu va pasa daca ceea ce spuneti are vre-o justificare in fapte verificabile?


Musafir

#286 Re:

2016-10-21 14:26

#7: -  

 Nu are nici un dosar penal. Chiar nu intelegeti deosebirea dintre proces civil si dosar penal? 


Musafir

#287 Re:

2016-10-21 14:54

#7: -  

 Ponta da, el are într-adevăr câteva dosare penale (Johannis are un proces civil, asta-i cu totul altceva!). Chiar credeti că vă reprezintă Ponta mai bine? Sau Iliescu, Năstase, Dragnea, Tăriceanu, cu dosarele lor penale (dar alea sunt reale, se judecă și se vor lăsa cu pedepse pe măsura faptelor)? Mineriada nu este fictiune, nici jefuirea tarii, nici saracia cumplita a celei mai mari parti din populatie, dupa 25 de ani de givernare populistă, cu minciuni si cadouri electorale.


Musafir

#288

2016-10-27 11:49

Iohanis nu ne reprezinta ca si popor ROMAN. El insusi este penal cu sentinta definitiva.

Musafir

#289

2016-10-27 15:27

Doresc sa demisioneze ptr.ca nu-i bun de presedinte,nu a facut nimic ptr.romani ,este un mincinos si un hot...
cristie

#290 Re:

2017-02-04 16:40

#1:binele personal -  

 Corect! a castigat pentru ca prin el vom fi noi controlati mai usor de puteri care nu vor ca noi sa ne ridicam,ca noi sa avem salarii mai mari, pensii mai mari.omul are o problema cu un program de guvern care poate ridica tara. asta este problema de fond.

...un neamt care pleaca la plimbare pe 24 Ianuarie sa dea raportul si care prin atitudine arata ca Romania nu il are pe el ca presedinte, ci ca altcineva ne conduce prin el. ce face el acum cu toti copiii aia in strada? instiga la violenta si arata penali cu degetul desi primul penal este el. pastreaza in continuare cele 6 case provenite din banii obtinuti  din meditatiile la fizica pentru ca el, da! este mai presus de lege, iar legea nu i se aplica si lui :))) si ce mai face el?spune ca Dragnea a sabotat voturile si ca este infractor, dar el iese in strada la manifestatii neautorizate si instiga la violenta. Nu cumva penalul nr.1 al tarii vrea sa dea lovitura de stat? a gasit prin imprudenta si naivitatea Guvernului o fisura de care sa se agate ca sa manipuleze oamenii si ca sa isi aleaga el gasca cu care sa impuna romanilor agenda venita de afara.

Amc

#291 Motive pentru suspendare

2017-02-06 05:58

Art. 398 Înalta trădare Faptele prevăzute în art. 394-397, săvârşite de către Preşedintele României sau de către un alt membru al Consiliului Suprem de Apărare a Ţării, constituie infracţiunea de înaltă trădare şi se pedepsesc cu detenţiune pe viaţă sau cu închisoare de la 15 la 25 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.  

Art. 394 Trădarea Fapta cetăţeanului român de a intra în legătură cu o putere sau cu o organizaţie străină ori cu agenţi ai acestora, în scopul de a suprima sau ştirbi unitatea şi indivizibilitatea, suveranitatea sau independenţa statului, prin:

a) provocare de război contra ţării sau de înlesnire a ocupaţiei militare străine;

b) subminare economică, politică sau a capacităţii de apărare a statului;

c) aservire faţă de o putere sau organizaţie străină;

d) ajutarea unei puteri sau organizaţii străine pentru desfăşurarea unei activităţi ostile împotriva securităţii naţionale, se pedepseşte cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.  

Art. 395 Trădarea prin transmitere de informaţii secrete de stat Transmiterea de informaţii secrete de stat unei puteri sau organizaţii străine ori agenţilor acestora, precum şi procurarea ori deţinerea de documente sau date ce constituie informaţii secrete de stat de către cei care nu au calitatea de a le cunoaşte, în scopul transmiterii lor unei puteri sau organizaţii străine ori agenţilor acestora, săvârşite de un cetăţean român, se pedepsesc cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.  

Art. 397 Acţiuni împotriva ordinii constituţionale

(1) Acţiunea armată întreprinsă în scopul schimbării ordinii constituţionale ori al îngreunării sau împiedicării exercitării puterii de stat se pedepseşte cu închisoarea de la 15 la 25 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(2) Întreprinderea de acţiuni violente împotriva persoanelor sau bunurilor săvârşite de mai multe persoane împreună, în scopul schimbării ordinii constituţionale ori al îngreunării sau împiedicării exercitării puterii de stat, dacă se pune în pericol securitatea naţională, se pedepseşte cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.


Musafir

#292 demiterea lui Iohannis

2017-02-13 11:44

Nu am fost si nu sunt membru al PSD, dar sustin toate masurile luate pana in prezent de Guvernul Grindeanu pentru ca sunt temeinice si legale. Ca fost viceprimar al municipiului Sibiu vă pot spune și am o mulțime de argumente, că acțiunile lui Klaus Werner Iohannis sunt aiunile unui impostor care a beneficiat de credulitatea multor români și vrea să se comporte la Președintie ca la Sibiu unde a jefuit o bună parte a patrimoniului  acestui municipiu. Atenție vă spune un om care a verificat cu propriile simțuri: Klaus Werner Iohannis ÎI URĂȘTE  DIN TOT SUFLETUL PE ROMANI.

Nu cedați in fața acestui impostor și a acoliților lui.


Musafir

#293

2019-10-16 16:30

Ne-am saturat de politia politica pe care a preluat-o de la chiorul si o pastoreste...nu a facut nimic sa destructureze aceasta politie politica care a distrus vietile multor romani nevinovati si au aparat clanurile interlope si mafiile imobiliare...este un om slab ,santajabil si nu-l intereseaza soarta tarii si a romanilor de rand,il intereseaza doar propria imagine si orice serviciu secret si clan interlop isi face mendrele in spatele lui..Vrem un roman caruia sa-i pese de tara si de oamenii de rand...Daca nu va demisiona ,al doilea mandat va fi groaznic pentru omul de rand..la fel cum a fost si al doilea mandat al chiorului..