SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS

Om cu cativa neuroni

#176 Oameni aberati, si aberati groaznic

2015-07-26 01:26

Asa ca o chestie de gandit, Presedintele nu are putere executiva, o are guvernul. Apropo referitor la guvern, cate taxe au fost marite prin ordonante de urgenta, asta insemnand ca psd-ul trece o lege fara sa fie aprobata de presedinte si de parlament, asa ca i-a venit prim-ministrului dimineata. Deci inaite de a vorbi prostii documentativa. Plus prerogativele presedintelui sunt de a emite legi, dupa ce au trecut de parlament; prerogative diplomatice, e treaba lui sa se plimbe si sa inchie relatii diplomatice cu alte tari si e conducatorul suprem al armatei. Deci nu el face schimbarea o face parlamentul si guvernul, tot ce poate el e sa zica da sau nu, dar atunci cand e putred parlamentul si guvernul el nu poate face nimic. Si inca o chestie de gandit, daca tot se lauda autorul petitiei ca PSD e in spatele sau, imi zice si mie ce a facut PSD in atatia ani de guvernare, eu am observat doar taxe crescand si scandal public, nimic mai mult.

 

Om cu cativa neuroni

#177 Re:

2015-07-26 01:28

#24: -  

 Ba chiar o respecta

Calin

#178 Treziti-va oameni!!

2015-07-26 11:08

 Nu inteleg ce este cu petitia asta. Lasati omul sa isi faca treaba si daca nu va convine ce face nu il votati peste 5 ani. Este de 7 luni presedinte si nu are cu cine lucra avand in vedere ca tot inaptii PSD-unui sunt la putere si in executiv si in legislativ. Aveti rabdare macar inca vreo 2 ani sa vedem ce se intampla. Aceasta este o tara nu o simpla companie in care poti aduce modificari de pe o zi pe alta. Suntem ca si echipele de fotbal care isi schimba antrenorii la jumatate de an? Treziti-va si terminati cu tampenile astea de demiteri. Este presedintele nostru si va fi cel putin pana la sfarsitul mandatului.


Musafir

#179

2015-07-28 21:11

Republica este ilegitimă, ilegală și imorală. Poporul român nu a vrut republică. Republica a fost impusă poporului cu ajutorul tancurilor sovietice. Așadar, nici președintele nu este legitim. Președintele unei republici ilegitime nu poate fi decât...ilegitim. Nu ne trebuie președinte. AVEM REGE!....ROMÂNIA ESTE REGAT și la ora actuală. Actul de abdicare obținut prin șantajarea Regelui Mihai I al României este NUL DE DREPT. Acest act nu a fost ratificat de parlamentul României. TRĂIASCĂ REGELE!

Musafir

#180

2015-08-29 20:14

klaus werner johannis nu este presedintele meu,ci al strainilor cu mari interese de razboi in tara,al marilor corporatii straine,al bancilor-tot straine si lista ar mai putea continua....
dar dintre toate,cel mai grav este ca ne trimite cu seninatate drept "carne de tun" intr-un razboi care nu e al nostru,nici al intereselor nationale,care nu ne reprezinta! refuz ca fiii mei sa lupte pt a apara averea hotilor care s-au perindat si se perinda inca la conducerea tarii!
Vlad Țepeș

#181 Suntem

2015-09-04 07:20

Din cele 723 de semnaturi stranse  pana la data de 04.09.2015 ora 10.00 nimeni nu a votat cu Iohannis ?  

    Suntem o tara de prosti ! :( 

  


Musafir

#182 Re:

2015-11-04 18:41

#1: -  idiot esti tu cu tot neamu matii !!! Gunoi ordinar !!! Cine Cristosii matii vrei sa vina la conducere ? Mãta ??!!??? Tu-va im gura de ratati ...de aia nu merge tara bine din cauza la mizeri ca voi !!!! 

 


Musafir

#183 Re:

2015-11-04 18:46

#26: -  

Baaaa drogatule(drogato ),  armata  romana de care iti bati gura aia spurcata este un nimic in Ro !!! Au furat si vandut tot armata ta romana !!! Auzi armata ...doamneee fereste de idiotii din astia ca asa ne distrugem ...cu mintea celor ca cretinii astia !!! 


Musafir

#184 Re:

2015-11-04 18:49

  1. #54: -  sa-i manci cacatu lu Ponta ma defectiune umana !!! Orbu dracu !!! Tu l-ai votat pe Ponta ma carcater infect ce esti !!! Cred ca esti singurul care gandeste asa !!! Si daca or mai fi praf de voi !!! Va meritati soarta ...

 


Musafir

#185

2015-11-07 22:32

Doresc monarhie constituțională.

Musafir

#186

2015-11-08 00:01

Jos tradatorule !!!

Musafir

#187

2015-11-08 06:24

Doarme in bocanci si nu stie ce-i cu el. E intaiul corupt al tarii. Cum sa-ti iei 6 case din meditatii la fizica, iar tu abia articulezi doua cuvinte la 5 minute.

Musafir

#188

2015-11-08 07:00

Nu am votat cu klaus johaniss pentru ca nu ma reprezinta,,,cei care l-au votat sa dovedit ca au luat o mare teapa si acum le pare rau dar este prea tarziu,,,,votanti lui au fost chiori s-au nu au vrut sa vada cine se afla in spatele lui adica cine sunt substinatori lui,,,,,cel putin sunt cu sufletul inpacat ca pe langa mine sufera si cei care lau votat si neamurile lor,,,,Toti votanti lui ar trebui sa aibe curajul raspunderi si sa iasa public si sa recunoasca cati bani au primit ca sa voteze cu el,,,,aviz asa zisei DIASPORA

 


Musafir

#189

2015-11-08 09:13

SOLICIT DEMITEREA LUI JOHANIS , PENTRU CĂ ÎN LOC SĂ APERE INTERESELE ROMÂNIEI ,SE SUPUNE INTERESELOR GERMANIEI , AUSTRIEI ȘI SUA !!!! ESTE AVID DE PUTERE ȘI E ÎNCONJURAT DE MAFIA PORTOCALIE PE CARE O PROTEJEAZĂ ÎMPREUNĂ CU LAURA CODRUȚA KOVESI ȘI STRUCTURI ALE SERVICIILOR SECRETE . L-A NUMIT ȘEF LA SIE PE R.M.UNGUREANU DEȘI ACESTA A TRĂDAT ÎNTERESUL ROMÂNIEI PRIN CEDAREA GRATIS A MOȘTENIRII GOJDU .


Musafir

#190

2015-11-08 12:38

Asa este corect,; daca dorim curatenie cu adevarat, daca dl. Johannis iubeste tara aceasta cum zice( eu ma indoiesc) si daca doreste '' fara coruptie'' , sa inceapa cu el exemplul si sa-si dea demisia .Atunci o sa-l cred.

Musafir

#191

2015-11-08 14:15

A continuat politica de cearta si vrajba cu celelalte institutii ale statului si nu spune public ce vrea sa faca cu un guvern propriu. Dictatura ?
Vladimir75

#192 Revendicare

2015-11-08 14:20

   Doresc ca in Justitie sa fie implementata, " Curtea cu Juri " sau Jurati. In acest fel adevarul va iesi mai repede la lumina 


Musafir

#193

2015-11-08 15:33

E TEAPA în coasta Romaniei

Musafir

#194

2015-11-08 15:53

Semnez aceasta petitie in speranta ca romanii toti vor intelege cine este aceasta persoana, Klaus Iohannis....Un TRADATOR si un VANZATOR de tara ! Faptul ca l-a numit pe MRU la SIE este atat de edificator !!!

Musafir

#195

2015-11-08 15:54

Haus Ciolannis este sluga corporatiilor internationale si FMI. Este un rechin imobiliar, treficant de copii. Ciocoi imbuibat care sfideaza o Tara intreaga.

Musafir

#196

2015-11-08 15:55

Afacu numai cheltuel inutile nintereseaza soarta tari este corupt
nu stie sa vurbeasca tine cu nemti *Merkel A.* nu cu tara si a.s.m.d.p.

Musafir

#197

2015-11-08 15:56

CONSIDER ca nu este potrivit pt functia suprema in stat !
A fost ales in urma demersurilor fostului PDL ,in speranta ca vor scapa de raspundere pt cat au devalizat tara !!!

Musafir

#198

2015-11-08 15:59

Este un corupt!!!

Musafir

#199

2015-11-08 16:17

Nu il doresc presedinte!!Nu ne reprezinta!!!!Sa se duca!!!

Musafir

#200

2015-11-08 16:21

Din motivele enumerate de d- voastra la care subscriu!