SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS


Musafir

#126

2015-07-17 11:00

JOS IOHANNIS, UN TRADATOR DE TARA SI NEAM, MI-A AJUNS LA OS !

Musafir

#127

2015-07-17 14:02

Din emisiunile televizate ale mai multor posturi reiese clar intenția basistilor de a îngenunchiat romanii tara mergând spre o dictatura feroce.Cred sigur ca au concursul și altor puteri,în acest moment ...dezbina ..apoi cuceresc.Am participa la orevolutie nu mi-am asumat nici un privilegiu la nevoie voi fi prezent și la a doua și ori de câte ori va fi nevoie.
Un roman
Musafir

#128

2015-07-17 15:08

Sosirea la Bucuresti a familiei de profesorasi nehaliti din Sibiu a adus in atentia romanilor modelul unor oameni de joasa speta, care pun constant, mai presus de orice, interesele personale marunte de a parveni, de a razbate si a agonisi orice cu orice pret. Nu de astfel de lideri au nevoie romanii acum. Felicitari domnului Victor Ponta si sa aiba incredere in noi, cei care traim aici si ducem pe umeri aceasta tara si, din pacate, si familia de sibieni rapace si dezgustatori, precum si pe leprele penale (PDL) care ii pupa in fund. Cred, bazat pe argumente,ca Iohannis a fost "ales" de curvele si cocalarii carora le pute Romania cu largul concurs al serviciilor secrete. Stafida fitoasa "super" este penibila zi de zi si are priza la cei slabi de inger, necititi si neumblati prin aceasta lume. Opinez ca deficitul care va aparea ca urmare a faptului ca Iohanis si aplaudacii lui si-au marit salariile cu peste 310% va face imposibila respectarea de catre Romania a tintei de MTO. Cer reducerea salariului presedintelui si a apropiatilor lui.


Musafir

#129

2015-07-17 16:02

Nu pot să accept ca un om, fie el și președintele țării, să fie împotriva Parlamentului. A mai existat în istoria României cineva care se considera deșteptul țării și-a sfârșit-o prost.

Musafir

#130

2015-07-17 17:26

Oare cine dracu la adus si pe acest individ sa conduca Patria noastra? Basescu a fost un pitic fata de ce este in stare acest individ. Sunt convins ca in anul 2017 poporul roma va arunca acest individ dizgratios la groapa de gunoi a istoriei si probabil la puscarie alaturi de base pentru dosarele penale pe care le are.

Musafir

#131

2015-07-17 17:56

Se vede de la mare departare ca acest presedinte este o realizare contr naturii.

Musafir

#132

2015-07-17 18:13

Este clar rea intentie fata de acest popor si nu mai poate fi vorba despre polite platite premierului. Acest comportament de VATAF cu aere de parvenit asemenea lui Tanase Scatiu este TOXIC pentru sansa acestui popor de-a avea o viata mai usoara. Sa-l ia MERKEL sa se spele cu el pe cap ca nu mai dorim sa fim condusi de slugile puterilor straine.

Musafir

#133

2015-07-17 19:00

Jos nazistul !

Musafir

#134

2015-07-17 19:21

Acest presedinte nu face decat ce-i convine lui, fara sa se gandeasca la cei ce si-au pus mari sperante in el.
Il intereseaza sa fie tratat ca un ,,suveran""( vezi faza cu paltonul),sa aiba conditii excelente undelocuieste (vezi cheltuielile pentru renovarea vilei, unde va locui) El vrea guvernul lui(nu al tarii)sa poata comanda el ce legisa dea (vezi respingerea codului fiscal, votat si de PNL, dar acum facuti de ras ca nu a primit o astfel de ,,comanda"'). Doamne si cate ar fi de spus de o persoana care nu are treaba cu politica dar este un fidel observator. Nu-i iau apararea lui Ponta, darcred ca a facut fffff. multe pentru noi acesti amarati carene chinuim sa traim si sa ne realizam noi si copiii pe 1000-2000 lei, iar lui nu-i ajung 6000lei, cand are totul, in protocol si nu plateste intretinere....Rusine d-le pres, oricare ai fi.Fa mai multe pentru Tara ca de aceea te-am ales, nu sa creezi institutia primei doamne, ca am mai avut una si stii cum a sfarsit.Puteti face asta cand poporul vede ca-i aparati interesele nu cand il frustati de acestea. Dumnezeu sa va dea sanatate, dar mai
ales minte in folosul notru, chiar daca va exprimati mai greu in romana.Am avut regi (tot nemti) care au tinut mai mult la noi.
Dati dovada ca ati meritat votul nostru si lasati ambitiile politice cu care nu ar trebui sa mai aveti de aface

Musafir

#135

2015-07-18 02:03

Eu il vreau mort ! Caci daca mor eu inainte ! Urmatoarea viata ma voi intoarce mult Mai rau ! Si o sa ii regrete tot arborele geologic

Musafir

#136

2015-07-18 05:14

Pentru ca acest Presedinte nu l-am votat si nu l-am vrut,a intrat cu forta in viata noastra a romanilor si nu stie pe orce cale sa faca rau poporului roman fiind comandat de altii,pentru ca in spatele lui este o mafia care decide!

Musafir

#137

2015-07-18 05:33

Imi este greata de acest tantalau pe nume Johannis, Este iresponsabil si-si bate joc de increderea pusa in el de cei ce, din naivitate si prostie, l-au votat.

Musafir

#138

2015-07-18 07:04

Citiți scrisoarea părintelui Iustin Pîrvu către poporul român!

Musafir

#139

2015-07-18 07:29

Pentru ca acest Presedinte,este o marioneta a lui Merkel.Pe el nu-l intereseaza decat interesul personal;cat despre poporul roman,nu-l doare niciunde.

Musafir

#140

2015-07-18 08:28

Si-a demonstrat dispretul si nepasarea fata de Poporul Roman si Romania ! Sa plece !!! DEMISIA CAT MAI REPEDE !!!

Musafir

#141

2015-07-18 09:26

pt ca inca din campania electorala am fost nemultumita de el.sa nu mai vorbesc de modul golanesc prin care a preluat sefia pnl-ului si inlaturarea lui antonescu.nu inteleg cum un penal ca el a fost lasat sa participe la alegeri

Musafir

#142

2015-07-18 09:53

Pentru ca dl.presedinte i a decizii impotriva propriului popor!

Musafir

#143

2015-07-18 10:13

cind este vorba de iohannis un singur comentariu DEMISIA

Musafir

#144

2015-07-18 10:54

Cer demisia acestui presedinte IOHANIS,DEOARECE NU REPREZINTA TARA NOASTRA ,ATATA TIMP CAT NU COLABOREAZA CU GUVEWRNUL ROMANIEI SI JIGNESTE PARLAMENTUL ROIMANIEIEI.ACEST PRESEDINTE PROFITA DE BANII NOSTRI ,NE SFIDEAZA,VREA NUMAI LUX SI PLIMBARI ALATURI DE SOTIA LUI,PE CARE NU O RECUNOSC CA PRIMA DOAMNA ,ATATA TIMP CAT SE LAFAIE PE BANII NOSTRI ,IAR NOI SUFERIM.NU POT SA INTELEG PENTRU CE A RESPINS CODUL FISCAL,ATATA VREME CAT A FOST VOTAT DE PARLAMENT SI DE PDL-PNL-ul PE CARE VREA SA-L CONDUCA SI LA ORA ACTUALA SI SA-I FIE PRESEDINTE ,CACI PRESEDINTELE ROMANIEI ,NU ESTE,ATATA TIMP CAT VREA GUVERNUL LUI,INTRUN CUVANT:VREA DICTATURA.JOS CU ACEST PRESEDINTE.SA IESIM IN STRADA.

Musafir

#145

2015-07-18 11:11


PTR.CA NE-AM SATURAT SA FIM UMILITI IN TARA NOASTRA DE TOTI TRADATORII DE NEAM PUSI IN FRUNTEA STATULUI DE PUTERI OBSCURE CU INTERESE MESCHINE.

Musafir

#146

2015-07-18 11:28

Am semnat multe petiții si nu s-a întâmplat nimic.Nu cred ca asta este soluția.

Musafir

#147

2015-07-18 11:36

SA SCAPAM TARA DE TIGANUL SAS , CARE ESTE AG AL SERVICIILOR B.N.D. FIIND IMPUS DE MAFIA EUROPEANA SI S.U.A. .

Musafir

#148

2015-07-18 12:45

Tradator de tara!

Musafir

#149

2015-07-18 13:46

In afara de plimbarile in lume mai face si altceva ? Se crede atoatestiutor cand in realitate habar nu are cu ce se mananca functia pe care, surprinzator , o are . Nu face decat sa se amestece  in treburile altor institutii , Parlament , Guvern  ,  de parca ar fii pe mosia proprie . Oare o fi citit vreodata Constitutia ?  Are idee care sunt atributiile lui ?  In opinia lui se pricepe la orice insa ar face bine sa nu uite ca asa cum a ajuns pe scaunul de la Cotroceni  la fel de bine poate cadea , iar cazatura va fi una dura, urat de oameni , huiduit si ... trezit la realitate !!!!! 

 

 


Musafir

#150

2015-07-18 14:04

Nu exista ceva mai grav decit refuzul de a promulga codul fiscal care este vital pentru Romania