Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu


Musafir

#26

2015-05-06 12:28

VRIAU SA FIE LASAT IN LIBERTATE DAN DIACONESCU .

Musafir

#27

2015-05-06 14:18

Pentru ca Dan Diaconescu nu este vinovat.Nu sunt jurista dar din cele citite in comentariul lui Mario Diaconescu reiese ca DD nu este vinovat.

Musafir

#28

2015-05-06 14:48

VREAU DREPTATE PENTRU DAN .

Musafir

#29

2015-05-06 17:52

este nevinovat DD

Musafir

#30

2015-05-06 23:28

Pentru ca era un bun om de televiziune un bun familist si de sigur nu ar fi facut o asa fapta sa piarda libertatea care e ce.a mai de pretz la un om .E inchis cu ordin politic prin santaj comunist.

Musafir

#31

2015-05-07 11:09

MULT SUCCES FORTEI DD .TE IUBIM!

Musafir

#32

2015-05-07 11:13

DD ESTE VIITORUL TUTUROR ROMANILOR , RENASTEREA ROMANIEI NUMAI PRIN PP-DD SI DAN DIACONESCU! TE IUBIM LA NESFARSIT DD ESTI INCEPUTUL SI SFARSITUL ....RENASTEREA ROMANIEI ! DOAMNE AJUTA-NE!

Musafir

#33

2015-05-07 12:20

Romania are nevoie de o justitie corecta si de magistrati liberi de orice influenta politica. Dan Diaconescu are dreptul la un proces just. Daca este vinovat, sa raspunda pentru faptele sale, daca NU este vinovat, sa fie lasat liber sa poata fi alaturi de familie.

Musafir

#34

2015-05-07 12:49

nu am ce comenta AM SEMNAT

Musafir

#35 Re: Re: Ce se intimpla

2015-05-07 14:49

#14: mario diaconescu - Re: Ce se intimpla 

 Mario Diaconescu,

E pacat foarte mare ca d-na Ludwig a inchis ,odata cu petitia, si sutele de semnaturi date cu simpatie si empatie pentru D.D. .

D.D. si cauza lui nu pot fî confiscate de o persoana. D-na Ludwig e la maturitate si petitia facuta in ajutorul lui D.D. e tot un act de maturitate .

Aceasta stadiu nu ii mai permite, din decenta, comportamentulde tip "imi iau jucariile si plec". Eu am convins inca doua persoane apropiate sa semneze acea petitie.  Aceasta... razgindeala si refacere a noii petitii a doamnei sus numite da un mare aer de neseriozitate intregii afaceri.

D.D. e 24 de ore in puscarie... si aceasta nu e o gluma.

 Fac aceeasi observatie: unii sustinatori ai lui D.D. nu au acces la internet. Rugati pe cei ce va sint alaturi sa mearga in locuri aglomerate: piete, mall etc. sa stringa semnaturi.

Nu lasati ca lumea sa il uite pe D.D. si fenomenul OTV!

P.S. Toate televiziunile de succes sint decapitate si nici o veste  nu e ,inca, despre jurnalisti cu singe in vene.

 

 


Musafir

#36

2015-05-07 16:10

PENTRU DREPTATE

Musafir

#37

2015-05-07 16:32

DA NUMAI CU DD:* (y) SUCCES!

Musafir

#38

2015-05-07 16:37

VREM DREPTATE LUI DD (y)

Musafir

#39

2015-05-07 23:53

pentru o romanie a noastra .

Musafir

#40

2015-05-08 14:24

Viel Glück.
Tobias Hoffmann

#41 Hallo

2015-05-08 14:28

Viel Glück.


Musafir

#42

2015-05-08 19:30

Dan sta nevinovat in inchisoare.

Musafir

#43

2015-05-08 20:06

Pentru un geniu



Musafir

#44

2015-05-08 20:31

DORESC REJUDECAREA PROCESULUI

Musafir

#45

2015-05-08 21:09

Pentru ca Domnnu Dan Diaconescu nu are nici o vina

Musafir

#46

2015-05-09 00:36

AS VREA CA DREPTATEA. PLACUTA DOMNULUI SA TRIUMFE SI SLUJITORII DIAVOLULUI ,AI NEDREPTATII SI AI TUTUROR MIZERIILOR SA RAMINA DE RUSINE! ! SUCCES DREPTATIIIIII ,SUCCES DAN DIACONESCU !!!!!

Musafir

#47

2015-05-09 13:30

instinctul meu spune ca dd.este nevinovat.

Musafir

#48

2015-05-09 13:43

Am semnat din convingerea ca DD nu s-ar fi pretat sa ia bani prin santaj...Daca ar fi fost inchis ptr afaceri cu statu,bani europeni,exploatare de paduri...etc.. Nu m-as fi exprimat...Dar numai cine nu vrea , nu intelege acest dosar...POLITIC...Pacat...el ar fi facut sute de emisiuni ptr un coleg arestat politic...dar invidia de breasla exista...le -a mai disparut un concurent puternic....
Gabriela Cosma

#49

2015-05-09 13:45

Am semnat această petiție , dar nu cred că se rezolvă ceva cu ea .... Sunt pur și simplu uimită de ce se întâmplă.... Unde sunt toți cei care erau în jurul lui Dan Diaconescu când era sus , unde sunt cei pe care i-a ajutat , unde sunt cei pe care i-a ridicat , unde sunt cei care s-au folosit de Dan Diaconescu ???!!!!???!?!? Unde sunt cei care îl așteptau în localitățile pe care le-a vizitat Dan Diaconescu și au dat mâna cu el ? Nu am semnat petiția în prima zi , special să văd câți vor fi cei care vor semna .... și ....IATĂ !!! Speranța mea este în judecarea procesului afară din țară , aici este greu de crezut că se rezolvă ceva în favoarea lui Dan Diaconescu .....                                          - Dane , la cât ești de inteligent , sunt sigură că ai prevăzut tot ce ți se întâmplă și că nu ai susținerea pe care se părea , cu ceva timp în urmă , că o ai .... Să îți dea Dumnezeu sănătate și putere să poți trece cu bine , din tot sufletul îți doresc să ajungi cât mai repede în frumoasa ta familie....lângă părinții care te-au crescut atât de frumos , lângă frații tăi , lângă înțelegătoarea soție și minunata fică.....                                                                           Am spus că nu cred că se rezolvă ceva cu petiția , dar îmi doresc foarte mult să nu fie așa și să se rezolve cât mai repede într-un fel sau altul ...... Baftă , putere și gânduri bune , lui Dan Diaconescu , celor care îi sunt aproape și cât mai multor români ......

 

 

 


Musafir

#50

2015-05-09 14:25

am semnat fiindca consider ca sunt multi altii care merita sa fie acolo unde este Dan Diaconescu si sunt liberi si cred totusi ca intr o buna zi se va face dreptate a facut mult bine pentru a merita sa fie inchis numai la noi cei in care ai incredere te tradeaza multi au ajuns pe scaune inalte si l au abandonat in momente grele lui sa nu uite cei alesi ca mai au un pic si gata cu mandatul lor nu mai este Dan Diaconescu nu vor mai fi alesi