Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu

mario diaconescu
Autorul acestei petitii

#1

2015-05-04 12:52

Am semnat și inițiat aceasta Petitie în sprijinul lui Dan Diaconescu, pentru că orice om, simplu sau mai complex, educat sau mai needucat, din Romania, ar trebui să lupte cat de mult poate el pentru Dreptate, atunci când crede sau simte că cineva a fost nedreptățit, pentru a nu ajunge el însuși nedreptățit la un moment dat! Acesta este rostul Opiniei Publice!


Musafir

#2

2015-05-04 15:23

Nu mai aceptati persoane care n-usi fac publica numele .


Musafir

#3

2015-05-04 15:48

Doresc rejudecarea dosarului politic care este facut lui Dan Diaconescu , condamnat la 5 ani si 6 luni si dupa eliberare din inchisoare 5 ani nu are voie sa mai faca presa , nevinovat
mario diaconescu
Autorul acestei petitii

#4 Re:

2015-05-04 15:50

#2: -  E bun si comentariul asta!

 


Musafir

#5

2015-05-04 16:53

Dan Diaconescu este un OM DEOSEBIT si doresc sa fie eliberat!

Musafir

#6

2015-05-04 17:15

Vrem Rejudecarea Procesului Nedrept România contra Dan Diaconescu

Musafir

#7

2015-05-04 17:26

Am semnat aceasta petitie pt eu consider ca justitia i-a facut o mare nedreptate lui DD.

Musafir

#8

2015-05-04 18:17

Dan Diaconescu a fost mereu langa popor,a spus adevaru la toata lumea si a deranjat .........santem alaturi de el si cerem eliberarea lui......

Musafir

#9

2015-05-04 19:31

Domnul Dan Diaconescu trebuie să fir liber. Nu a făcut afaceri cu statul, nu a închis fabrici și uzine, nu a furat bani publici, nu a făcut nimic rău poporului român. Ceii care au făcut fapte de infracționalitate, cei care au furat poporul român, au închis fabrici și uzine, transformându-le în fier vechi și astfel în bani negri pentru buzunarele lor personale sunt protejați și în libertate. Este revoltător și nedrept! DD este o victimă de serviciu și vinovatul fără vină!

Musafir

#10

2015-05-04 20:08

Pentruca eu consider ca este nevinovat! conform constitutiei fiecare cetatean are dreptul la o judecata dreapta! nu poti lua libertatea unui om pentruca a avut curajul sa spuna adevarul!

Musafir

#11 Ce se intimpla

2015-05-04 20:47

Mario Diaconescu,

Mai exista o petitie on-line cu scopul de a se rejudeca acel simulacru de proces intentat lui D.D. pe care , cu mare drag, am semnat-o.

Ce se intimpla? De ce nu reusiti sa va cumulati actiunile pentru a-l ajuta pe D.D.?

 

P.S.

Este de datoria lui D. D. sa ii ceara gratiere presedintelui Johannis.( Printr-o coincidenta stranie, toti acuzatorii lui D.D., se afla si ei sub "lupa".)

Johannis nu mai e candidat la presedintie, nu mai e nici in campanie ci e "presedintele tuturor romanilor".

 

A la guerre comme a la guerre

 


Musafir

#12 Re:

2015-05-04 21:10


Musafir

#13

2015-05-04 21:13

Sa.se.rejudece.dosarul.lui.dd.nevinovat
mario diaconescu
Autorul acestei petitii

#14 Re: Ce se intimpla

2015-05-05 00:02

#11: - Ce se intimpla Hai ca le zici bine. Suntem români din România si de aia nu ne unim incă! Si asta cu "A la guerre comme a la guerre", e tare si e foarte potrivita, da sa stii ca la noi se traduce cu "la placinte inainte" si nu mai pun partea cu razboiul...

Cealalta petitie: petitionarul s-a suparat ca nu e singurul si s-a retras. Hai ca inteleg asta, dar nu inteleg de ce a inchis petitia! Asta chiar ma depașește! Mai curând ii înteleg pe martieni!

 

NICO

#15 Nicoleta

2015-05-05 01:16

DAN DIACONESCU ARE DREPTUL LA O JUDECATA CORECTA , LA LIBERTATEA DE A PROFESA SI LA REDESCHIDEREA TELEVIZIUNII . SA FIE JUDECATI CEI CARE AU JEFUIT BUGETUL STATULUI SI AU SUBMINAT ECONOMIA NATIONALA. MISIUNEA LUI DD E MULT MAI IMPORTANTA DECAT A CELOR CARE L-AU INCHIS PE NEDREPT .

 


Musafir

#16

2015-05-05 04:28

sunt deacord sa semnez pt rejudecarea procesului lui dn DAN DIACONESCU

Musafir

#17

2015-05-05 12:05

No commetnt! Omul acesta trebuie sa fie liber. Nu a gresit cu nimic. Le este teama de el unora. Sta degeaba la inchisoare, in timp ce golanii se plimba liberi printre noi.

Musafir

#18

2015-05-05 12:26

Pentru Rejudecarea Procesului contra lui Dan Diaconescu...in LIBERTATE.... ! (Y) <3


Musafir

#19

2015-05-05 12:37

Cerem Eliberarea lui Dan Diaconescu și Cerem Rejudecarea Corectă a Procesului lui Dan Diaconescu! Nimic nu poate fi greu pentru Statul român atunci când este vorba de Dreptate!
LL

#20

2015-05-05 13:59

L-am urmarit mereu si i-am vazut calitatile si defectele. Ceea ce i se intampla acum trece dincolo de orice inchipuire! Din mocirla in  care suntem acum, numai Dumnezeu mai poate face o minune sa ne scoata! Sunt convinsa ca Dan este nevinovat! Sper sa afle ca suntem multi cei ce credem in nevinovatia lui, ca ii suntem alaturi, ca ne rugam pentru el si familia lui. Dane imi lipsesti!

 

 


Musafir

#21

2015-05-05 14:46

d-le mario diaconescu nu stiu ce sa va mai zic pina apare motivarea sentintei da-ti d-nule in judecata pe acest bucsan si pe acest georgescu pentru fabricare de probe si asa acestia se afla ori la inchisoare ori afara din acest minunat de dna
georgescu sa scoata acea inregistrare pe care sustine ca a auzito si acest bucsan sa arate inregistrarea din acel srestaurant in care se zice ca la santajat pe acel primar sau pe afaceristul lui peste


Musafir

#22

2015-05-05 21:58

DD NEVINOVAT ! ASTA AR FI DECIS UN TRIBUNAL AL POPORULUI , DACA AR FI EXISTAT !!?

Musafir

#23

2015-05-05 23:49

Justitia trebuie sa fie libera de influente politice. Dan Diaconescu si toti cetatenii Romaniei au dreptul garantat de Constitutia Romaniei la un proces transparent si corect, la o aparare leala si la o sentinta justa.

Musafir

#24

2015-05-06 06:00

VREAU REJUDECAREA PROCESULUI DAN DIACONESCU NEVINOVAT
mario diaconescu
Autorul acestei petitii

#25 Multumesc pentru toate vorbele dvs.!

2015-05-06 11:13

Multumesc pentru toate vorbele, afară de faptul că semnați pentru Petiția noastră sau nu! Credinta in Adevar a unui om sporeste foarte greu, după o decizie a unei instante judecatoresti, fie ea cât de nedreaptă. Va rog doar sa cântăriti intre ce ati vazut Bun și Rau la Dan Diaconescu si prin semnatura dvs să întăriti faptul ca Dan a fost BUN, dar atat de harțuit de cei rai, încât a ajuns unde a ajuns, aruncat în închisoare, pe un dosar ticluit de Dna, sub privirile nepasătoare ale românilor îmbolnăviti de sărăcie și flamânzi de senzațional!