Salvați Parcul Eminescu din Arad

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvați Parcul Eminescu din Arad


Musafir

#151

2015-01-07 20:34

primarul aradului e comunist desigur!cata nemernicie in numele banului sa desfiintezi civilizatia istoriei noastre nationale, pentru ce, pentru comisioane categoric, sunt sigura ca primarul are promis un comision gras la afacerea parcarii.
socant si mizerabil ceea ce vrea primaria, oameni buni din arad, nu l lasati!

Musafir

#152

2015-01-07 21:15

Daca doresc o parcare faca ce vor sti.....subterana sau in alta parte, dar nu distruga ce este frumos. Mai bine ar restrictiona circulatia automobilelor in zona centrala.

Musafir

#153

2015-01-07 22:45

Domnilor cu acesta initiativa,parcare de masini se poate face la un subsol sau intr-un bloc cu etaje....si pe spatii disponibile..! Parcurile din orase servesc pentru improspatarea aerului-protectia sanatatii noastre! Noi nu avem masini-comoditate...vrem macar sanatate!Faceti ce stiti cu masinile voastre....lasati-ne macar sa respiram!

Musafir

#154

2015-01-08 06:35

Cei care vor acest proiect, să-și pună betonul pe cap (că în cap au destul!), nu în parc !!! Sper că arădenii vor demonstra că sunt oameni ai viitorului respirabil !

Musafir

#155

2015-01-08 07:02

transmiteti i priamrului ca in ziua de azi se pot construi parcari in cladiri dezafectate cu cateva etaje, poate face asta investind minim si avand profit lesinatul de primar avid de comisioane ca altfel nu vad treaba asta! oamenii pot parca masinile si asa si pot beneficia si de parc.
este revoltator la cate paduri si masa verde s a taiat sa vii acum ca primar ales de zeci si sute de mii de oameni, sa tai aerul curat al orasului in loc sa mai construiesti un parc. Ce ironie sau mai bine zis, ce oameni doamne, ce oameni, priamrul asta oare traieste cu gunoiul n usa, pai cred ca daca nu i l ar strange cineva asa ar trai....

Musafir

#156

2015-01-08 07:43

asta e un tampit,n-am mai auzit asa ceva sa razi practic un spatiu verde pt.parcari.Dragi aradeni,iesiti cu totii in strada si nu permiteti acestui individ sa va ia viata verde si asa sintem destul de intoxicati.

Musafir

#157

2015-01-08 09:23

Nascuta in ARAD

Musafir

#158

2015-01-08 11:32

Am locuit in Arad o perioada scurta de timp, insa m-a incantat zona verde a orasului si in special parcul Eminescu! Nu puteti sa pierdeti acest loc minunat!

Musafir

#159

2015-01-08 14:29

De acum inainte , parcarile dar si rutele auto, trebuie gindite pentru a fi amenajate subteran. S-au inmultit masinile , poluarea a crescut iar orasele , asezarile umane in general sunt facute pentru oameni . Intai au aparut oamenii iar orasele au fost construite pentru ei nu pentru masini deci si strazile si parcurile sunt pe dimensiuni raportate la existenta oamenilor. Inmultirea masinilor reclama solutii de interventie adaptate la ceia ce exista nu la distrugere. Orasele , asezarile umane sunt pentur oameni nu pentru masini. Masinile in subteran !

Musafir

#160

2015-01-08 15:59

Mi se pare lipsa de respect fata de natura si lipsa de respect PNT toți oamenii de acol

Musafir

#161

2015-01-08 16:30

Initiativa super! Felicitari

Musafir

#162

2015-01-08 18:00

PRIMARUL  FALCA A CONSTRUIT UN POD-PASARELA UTIL PT SALVARE
INSA NU A GANDIT CA FIIND O CONSTRCTIE GIGANT , IESIREA ESTE IN SPATELE PRIMARIEI !
MA INTREB ,OARE DE CE NU A CONSTRUIT-O 150 METRI IN AMONTE SI AVEA IESIREA DIRECT PE ACCESUL AUTO DE LA PERLA SI DRUM DIRECT SPRE SPITALUL JUDETEAN !!!


Musafir

#163

2015-01-08 18:16

Nu mai betonati spatiile verzi.

Musafir

#164

2015-01-08 19:18

NU poluarii, DA naturii!
Deceneu

#165 Mai putine masini si mai mute parcuri!

2015-01-08 22:38

Nu sunt din Arad, dar prefer parcurile si spatiile verzi si nu sunt de acord cu distrugerea lor. Nu credeti ca avem cam multe masini pe cap de locuitor in tara asta?


Musafir

#166

2015-01-09 02:46

ce miza primesc ca sa faca parcararea?in alte tari traditia si istoria se pastreaza ,la noi se distruge si se ascunde!!!!!

Musafir

#167

2015-01-09 17:54

salvati Parcul Eminescu, am crescut in Arad si mi-am petrecut multe ore in acest minunat parc.

Musafir

#168

2015-01-09 18:35

Conservati istoria neamului,frumusetile oraselor vechi,parcul-oaza de verdeata si oxigen,lasati prezenta istoria acestui popor minunat.Nu mai distrugeti natura!




Musafir

#169

2015-01-09 18:59

Parcul Eminescu este locul în care locuitorii Aradului își petrec de decenii o parte a timpului lor liber, pot spune că e o emblemă a orașului, o oază de liniște și odihnă, de reculegere și aer curat.Distrugerea lui în orice alt scop decât acela pentru care a fost creat nu e altceva decât o CRIMĂ!


Musafir

#170

2015-01-09 21:05

Aradul este unul dintre orasele armonioasa si avand patina istoriei, parcul face parte integranta din peisajul sau si nu cred ca trebuie...suspendat.

Musafir

#171

2015-01-09 21:28

Aici mi am petrecut adolescenta,cand mai chiuleam de la scoala,aici am "trait"primul sarutasa ca lasati parcul sa traiasca!

Musafir

#172

2015-01-10 05:02

Parcul Eminescu e parte a copilariei mele, a parintilor si bunicilor mei! Parcul va ramane acolo unde e!
Vladimir Dumitru
Musafir

#173 Parcul ...

2015-01-10 07:46

Primarul și consilierii locali să-și facă parcare, cu banii lor în curțile lor, dacă au chef !
Arădenii au obligația de a împiedica acest proiect care în numele modernizării (chipurile) distruge acest parc-monument natural !
Succes în anularea proiectului ! S-auzim numai de bine !


Musafir

#174

2015-01-10 07:58

Faleza Muresului este una dintre putinele zone inca verzi din Arad. Ca si cetatean al acestui oras, nu sunt pentru desfiintarea Parcului Eminescu sau modificarea radicala a acestuia. Amintesc aici si de acea asa-zisa "pasarela" peste Mures, care face nota discordanta cu peisajul. Vreau sa cred ca banii aradenilor pot fi utilizati mult mai chibzuit, pentru lucrari cu adevarat necesare Aradului. Parcul Eminescu poate fi ingrijit si pastrat pentru multe alte generatii, cu un minim de efort si cheltuieli reduse, dar cu multa si reala dorinta in acest sens.

Musafir

#175

2015-01-10 08:52

Ar fi pacat strigator la cer sa faca asta,nu trebuie lasati,sa fim mai multi si mai puternici decat ei ! Nici acum nu pot sa cred ca vor ast lucru...