Salvați Parcul Eminescu din Arad

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvați Parcul Eminescu din Arad


Musafir

#76

2014-12-30 15:16

Secularul oras ARAD nu este al d-lui Falca si nici al consilierilor ci este al tuturor aradenilor. Primarii vin,stau cateva mandate apoi pleaca,dar parcul ramane pentru posteritate. Daca nu-i in stare sa faca ceva bun pentru oras,macar sa nu distruga ce au facut inaintasii nostrii!

Musafir

#77

2014-12-30 15:54

Falca NU ARE dreptul sa sa transforme orasul istoric Arad intr-o gramada de beton si bolovane. Ii doresc functie scurtata si drum bun catre carbunarii lui.
ANONiM

#78

2014-12-30 16:07

Bagabonzilor cum sa-l arestati pe Eminescu?


Musafir

#79

2014-12-30 17:31

nu luati spatii copiilor.

Musafir

#80

2014-12-30 18:06

Copacii însemnă un aer mai curat, nu pot fi de acord cu tăierea, fără motiv serios, a niciunui copac, de altminteri cu desființarea unui parc întreg. Bineînțeles și o parcare este importantă, însă pot fi găsite și alte soluții, fără afectarea mediului înconjurător.

Musafir

#81

2014-12-30 18:19

nu se poate asa ceva !!! am crescut in parcul ala, am trait copilaria in parcul ala ! astia nu-s normali la cap, nu se poate asa ceva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JOS FALCA

Musafir

#82

2014-12-30 19:19

Nascuta in Arad.Am vizitat parcul toamna aceasta si are o istorie bogata.E nevoie de natura,pomi in oras. Faceti parcare etajata altundeva. Parul mic e o darimatura.Puneti parcare acolo?!

Musafir

#83

2014-12-30 19:31

Nu !!!

Categoric sunt impotriva acestul demers imbecil !!!

Stiam ca domnul primar e impotriva spatiilor verzi, da' transformarea parcului Eminescu in parcare e chiar culmea nesimtirii !!!

Musafir

#84

2014-12-30 20:00

Nu va mai ajunge pamantul!!!!! De sub catedralele rusinii, de sub "turnuri" multinationale care obtureaza vederea si lumina altor locuinte...nu va mai ajunge poate nici pentru locul de veci de nu va astamparati, ciocoi vechi si noi.

R U S I N E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#85

2014-12-30 20:29

Nu desfiintati Parcul Eminescu, locul de joaca al copiilor si oaza verde a orasului.

Musafir

#86

2014-12-30 20:45

Parcurile Aradului trebuiesc întreținute cu copacii existenți.Parcări se pot face subteran în fața Primăriei,în Piața Avram Iancu,în Piața Catedralei,zona Podgoria,Piața Gării,etc.NU MAI ATINGEȚI DE PARCURI!Destui arbori ați defrișat în Pădurice ca să construiți Palatul CJ.

Musafir

#87

2014-12-30 20:50

Salvati parcul M Eminescu Arad !!

Musafir

#88

2014-12-30 21:03

Natura sa ramana Natura si Omul Om, iar pe Dumnezeu sa nu mi-l ascundeti, El e Aer si Lumina,, patrunde in orice Timp si Vreme!

Musafir

#89

2014-12-31 02:38

Crutati verdele e altuturor

Musafir

#90

2014-12-31 07:31

Si in Oradea se betonizeaza, se fac parcari intr-o veselie, in Piata Unirii vor face un fel de "tort" cu fantani si fara nici o functionalitate.Cu cativa ani in urma in ziua de 1 mai au inceput sa taie copaci, noroc ca lumea a fost pe faza si a protestat salvand restul copacilor, dar acum cu ocazia "tortului" prevazut a se construi in Piata Unirii ii vor termina pe toti si vor planta ceva tufisuri...cred!


Musafir

#91

2014-12-31 07:41

Cine crede că mutilând natura obține o viață mai bună se înșeală.
Pentru simplul fapt că NATURA ÎNSEAMNĂ VIAȚĂ!
Este suficient de logic, domnilor politicieni?
allexecri

#92 Natura înseamnă viață.

2014-12-31 07:42

Cine crede că mutilând natura obține o viață mai bună se înșeală.

Pentru simplul fapt că NATURA ÎNSEAMNĂ VIAȚĂ!

Este suficient de logic, domnilor politicieni?


Musafir

#93

2014-12-31 11:08

De ce nu dărâmăm și filarmonica dacă tot ne apucăm de-o treabă? Sigur se găsește careva să facă un mall sau ceva acolo

Musafir

#94

2014-12-31 11:57

Nu distrugeti cel mai frumos loc de relaxare...locul unde multi aradeni au copilarit. E singurl spatiu verde din oras pe care il mai avem..lasati-ne sa ne bucuram de el.

Musafir

#95

2014-12-31 15:59

Ca si cetateam al Aradului, doresc sa imi exprim dezaprobarea pentru intentia primariei de a distruge parcul central ''Eminescu'', in scopul contruirii unei parcari.Consider ca ajunge fantana muzicala de la Padurice , si ar fi bine sa lasati in pace parcul Eminescu si raul Mures .Lasati-le asa cum le-a facut natura.Atat ne-a mai ramas: o oaza de verdeata si de natura la doi pasi de casa.VA ROG NU LE BETONATI..

Musafir

#96

2014-12-31 16:30

Nu știu ce minte bolnavă poate naște astfel de idei trăznite.Mai grav mi se pare încercarea de a înșela opinia publică prin prezentarea(în fotografii) unor astfel de realizări ca existând în alte părți ale lumii.Nu se spune însă că acolo au fost realizate parcări pe terenuri virane iar peste acoperiș au fost amenajate spații verzi.Să afirmi că cineva a distrus un parc pentru a amenaja o astfel de parcare este ceva de noapte minții.

Musafir

#97

2014-12-31 17:21

Hiiim, o capitala culturala a Europei fara spatii verzi?!Interesant proiect!

Musafir

#98

2014-12-31 17:30

De cativa ani incoace , primarul Falca si-a stabilit ca tel al vietii sale sa distruga parcurile din Arad. Cheltuie sume exorbitante din averea noastra pe studii de fezabilitate. Am ajuns sa platim studii la studii. Este inadmisibil ce se intampla. Dar oare pana cand mai suportam noi, Aradenii, ca unul care este vremelnic in fruntea orasului sa faca ce vrea ca pe propriul sau maidan. Pana cand mai acceptam sa se hotarasca viitorul orasului copiilor nostrii fara sa ne intrebe, consulte cineva? Sper, sa ne trezim pana la urma, pentru ca numai impreuna vom putea face ceva.
troaca

#99

2014-12-31 18:26

Salvati Parcul Eminescu! Salvati Filarmonica!

Derbedeii locali care traiesc din banul public distrug Aradul !!

Atentie aradeni pe cine votati data viitoare la alegerile locale !!! Poate va vine mintea la cap si intelegeti din aceste triste experiente ca nu politichia e cea mai importanta ci competenta si valorile sale .


Musafir

#100

2014-12-31 18:28

D-l Falca sa nu uite ca noi l-am votat si ca trebuie sa ne reprezinte pe toti aradenii,nu sa se gandeasca doar la soferi.Ar fi cazul sa faca parcare subterana,dar in alt loc,nu sacrificand un loc de verdeata,loc de promenada pt.atatia aradeni!