Referendum limitare privilegii parlamentari

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

#276

2015-03-18 08:20

Am semnat aceasta petitie , pentru ca vreau sa avem si noi o tara normala fara hoti in care taxele noastre sunt folosite in scopuri nobile , nu pentru "ingrasarea" unor NULITATI

Musafir

#277

2015-03-18 11:16

Sunt de acord ca parlamentarii, guvernanții, preșidenție etc. să nu mai aibă privilegii ( imunitate ) ( imunitate se poate face numai în sănătate, să fii imun la boli; dar nu la infracțiuni.) Nimeni nu este mai mare în fața legilor țării. Indifernt de funcție, indiferent de meserie, de sex, indiferent de etnie, de religie etc. Toți sunt cetățeni români ( Daci ) avem aceleași drepturi și obligații față de societatea în care trăim.

Musafir

#278

2015-03-18 14:07

Noi, cei infestați cu virusul hepatic C, nu avem privilegiul sa avem tratamentul , aprobat in UE, ,,INTERFERON FREE "

Semnați petiția Tratamente pentru hepatita C astăzi , nu mâine !

 

AVEM NEVOIE DE SEMNATURA DVS !!! .......poate așa căpătam si noi acest privilegiu, confiscat de clasa politica !

adolf -AM ZIS !

#279 "democratia '"

2015-03-18 14:44

scoaterea in afara legii a celui mai criminal si abject sistem"politic""numit "democratie originala americana -ue -f.m.i=JIDANII=NATO--sistem criminal care de 25 de ani promoveaza jaful la scara nationala -haosul si anarhia generalizata folosita ca si 'politica de stat "al depravarii si cultultui - tinerilor drogati criminali si depravati -AM ZIS !AM ZIS 


Musafir

#280

2015-03-18 22:47

Am semnat,pentru ca am votat integrarea europeana si Guvernul- Leanca, si nu accept sa fiu condus de niste dobitoci ca Lupu,Filat, Sirbu-catea de buzunar si alti hoti. Pentru mine este importanta fiecare zi,fiecare ora cum o traiesc si nu am de gind sa-mi pierd tocmai 4 ani din viata,ascultind aberatiile spuse de acesti indivizi. Suntem in data de 18 martie si tara nu are buget,iar Dobitocul de Lupu incepe campania de impartire a cadourilor de pasti. Mai intii isi bat joc de pensionari ,marind pensiile cu 88 de lei,iar apoi incepe campania de Pasti. Trebuie strinsi toti gramada si dusi dracului intr-un sat parasit sa lucreze cu sapa in folosul statului. Tot acolo e si locul lui Timofte,care trebuie sa stie, ca el raspunde atit pentru deciziile gresit luate cit si pentru faptul ca nu a luat deciziile corespunzatoare ce tin de securitatea tarii. In perioada de formare a noului parlament,el si cu presedintele bancii nationale erau in functii depline si sunt responsabili pentru speculatiile valutare. Aceste speculatii au fost facute intentionat,pentru ca mai apoi sa se iceapa marirea preturilor. Vinovatii pentru banii furati prin BEM sa fie nominalizati si pedepsiti,Parlamentarii sa fie lipsiti de imunitate iar Presedintele tarii sa fie ales de intreg poporul.

Musafir

#281

2015-03-19 08:02

Considerind că în Parlamentul ROMÂNIEI trebuiesc trimişi cei mai capabili,pregătiţi,oneşti,cinstiţi ,sinceri şi devotaţi cetăţeni români,pe cale de consecinţă ,pentru asemenea oameni, nu sunt necesare imunităţi şi alte foloase ieşite din comun sau care depăşesc limita bunului simţ.Dar ştiu eu dacă o fi chiar aşa cum gîndesc eu despre calităţile acestor reprezentanţi ai noştrii?

Musafir

#282

2015-03-19 08:52

Pentru ca parlamentarii,nu au nimic in plus fata de restul populatiei.

Musafir

#283

2015-03-19 12:01

SA INTRE SI EI IN RANDUL OAMENILOR NORMALI SI SA CONSIDERE POZITIA OCUPATA O ONOARE NU UN PRIVILEGIU SI O SURSA DE INBOGATIRE

Musafir

#284

2015-03-19 16:15

doresc sa ma implic cat mai mult. pot sa strang semnaturi prin sat tremiteti hartii ceva sau un tabel, ma pot duce din casa in casa sa strang semnaturi dar 300 e mult sub 200 e suficient. multumesc

Musafir

#285

2015-03-19 20:45

trebuie sa facem ceva pentru ca altfel copiii nostri vor fi sclavi in tara lor

Musafir

#286

2015-03-20 06:06

Poporul roman trebuie sa isi ia soarta in miini , nimeni , dar nimeni dintre alesi nu misca un deget pentru acest popor, jefuitorii Romaniei sint din ce in ce mai sofisticati si cu mai mare si mai mare tupeu, ei apartin tuturor partidelor politice si s-au organizat intr-o retea mafiota fara precedent. Romanii de pretutindeni trebuie sa se uneasca si sa scape de molima coruptiei , hotiei, eveziunii fiscale, in formele ei cele mai sofisticate...Declaratiile de avere ale politicienilor sint niste dovezi de infractiune, neluate in seama de sistemul juridic, imunitatea parlamentara este de fapt complicitate la infractiune penala la cel mai inalt nivel...banii jefuitorilor de tara sint ascunsi prin conturi straine...Romani, OPRITI JEFUIREA ROMANIEI DE CATRE POLITICIENII EI....

Musafir

#287

2015-03-20 12:30

LA PUSCARIE CU PARLAMENTARII ROMANIEI!

Musafir

#288

2015-03-20 15:31

PENTRU BINELE NEPOTILOR MEI

Musafir

#289

2015-03-20 17:09

Gasesc ca privilegiile pe care le au politicienii nostri sunt in totala discordanta cu munca pe care o depun si care se reflecta in legile proaste pe care le voteaza (asta cand sunt prezenti la munca...).

Musafir

#290

2015-03-20 20:23

Fraților !!! Vrem si noi un privilegiu - dreptul la viață !!!

Semnați petiția Tratamente pentru hepatita C astăzi nu mâine !

Avem nevoie de semnătură dvs. 

Mulțumim anticipat !!!


Musafir

#291

2015-03-20 22:37

Îi trimitem în Parlament şi-i plătim CU BANI GREI din BANII PUBLICI nu ca să le dăm posibilitatea să-şi creeze privilegii de tot felul, ci pentru ca să LUCREZE CU CINSTE ŞI CORECTITUDINE PENTRU ŢARĂ! Prim urmare, NU LI SE CUVIN niciun fel de privilegii şi imunităţi. Şi le-au luat şi votat singuri, fără ruşine, în loc să-şi facă datoria pentru care au fost votaţi de oameni.

Musafir

#292

2015-03-21 09:37

m-am saturat de hotia din Romania. Unde sunt fabricile romanesti unde munceau peste 10 milioane de oameni , unde sunt complexele agro-alimentare , unde sunt combinatele chimice si cele siderurgice pentru care Ceausescu a infometat o Romanie intreaga de la mic la mare pentru a le pune la dispozitia acestui popor din care mancam o pensie . De ce nu raspunde nimeni de vanzarea acestor obiective cu contracte secretizate ca si cand ar fi fost mosia lor . De ce nu este inchis parintele "mormanului de fie Vechi " Petrica Roman -el fiind primul autor al disparitiei acestor obiective - prabusirea economiei nationale ar trebui sa cada in sarcina lui si senilului de Iliescu . Unde sunt doctorii nostri ,spitalele de alta data , profesorii de alta data inlocuiti astazi de tipi care cumpara 2 sau 3 facultati si te omoara cu zile in spitale etc Sa facem inchisori daca nu putem face fabrici si drumuri ca sa-i inchidem pe ttoti acesti hoti de tara - noi nu ami avem patrioti ci doar PATRIHOTI !!!

Musafir

#293

2015-03-21 17:38

pentru ca m-am saturat de clasa politica existenta.oare se vor gandi vreodata si la noi...cei de rand, la tara asta ?

Musafir

#294

2015-03-21 20:11

...mai ales reducerea numarului parlamentarilor si ridicarea imunitatii...ce e asta ?sunt de-asupra legii?

Musafir

#295

2015-03-22 21:32

pentru ca meritam o decenta din partea celor care ne vor reprezenta

Musafir

#296

2015-03-23 06:32

IN SPERANTA UNUI VIITOR MAI BUN PT.COPIII SI NEPOTII NOSTRI !

Musafir

#297

2015-03-23 07:01

Felicitrari! Super initiativa!!! Ar fi foarte bine sa fim uniti , sa cerem respect pt. cetateanul decent, sa fie aplicata legea pt toti, sa fie inapoiati toti banii pe care si i-au insusit illegal cei corupti, sa traim frumos si decent in tarisoara noastra draga! Sa fim mandri ca suntem ROMANI!!!

Musafir

#298

2015-03-23 21:46

NIMENI NU E MAI PRESUS DE LEGE,DACA UNUL DINTRE "NOI"AM LUCRA IN DEPLASARE,SAU IN ALTA TARA,NE PLATIM SINGURI CAZAREA.NU NE PLETESTE STATUL.SA SE CONSTRUIASCA GARSONIERE IN CARE SA FIE CAZATI CATE 2 SI SA SE GOSPODAREASCA SINGURI.SALARIUL "PRESEDINTELUI" SA FIE ETALONUL DE SALARIZARE PT.TOTI CEI CARE LUCREAZA IN ACEASTA TARA "ROMANEASCA"

Musafir

#299

2015-03-24 06:10

Sper sa se miste ceva,nu cainii latra ursul merge!

Musafir

#300

2015-03-24 12:50

pentru ca parlamentarii nostri nu doar ca au pre multe drepturi, dar si abuzeaza de ele cu un disoret total fata de alegatori (care au si ei partea lor de vina, dar nu si-o conosc/recunosc.