Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

/ #280

2015-03-18 22:47

Am semnat,pentru ca am votat integrarea europeana si Guvernul- Leanca, si nu accept sa fiu condus de niste dobitoci ca Lupu,Filat, Sirbu-catea de buzunar si alti hoti. Pentru mine este importanta fiecare zi,fiecare ora cum o traiesc si nu am de gind sa-mi pierd tocmai 4 ani din viata,ascultind aberatiile spuse de acesti indivizi. Suntem in data de 18 martie si tara nu are buget,iar Dobitocul de Lupu incepe campania de impartire a cadourilor de pasti. Mai intii isi bat joc de pensionari ,marind pensiile cu 88 de lei,iar apoi incepe campania de Pasti. Trebuie strinsi toti gramada si dusi dracului intr-un sat parasit sa lucreze cu sapa in folosul statului. Tot acolo e si locul lui Timofte,care trebuie sa stie, ca el raspunde atit pentru deciziile gresit luate cit si pentru faptul ca nu a luat deciziile corespunzatoare ce tin de securitatea tarii. In perioada de formare a noului parlament,el si cu presedintele bancii nationale erau in functii depline si sunt responsabili pentru speculatiile valutare. Aceste speculatii au fost facute intentionat,pentru ca mai apoi sa se iceapa marirea preturilor. Vinovatii pentru banii furati prin BEM sa fie nominalizati si pedepsiti,Parlamentarii sa fie lipsiti de imunitate iar Presedintele tarii sa fie ales de intreg poporul.